PDA

Zobacz pełną wersję : Samochód w leasingu dla firmy

basia8
27-02-14, 22:00
witam

Mam niewielką firmę i zastanawiam się nas podjęciem samochodu w leasingu. Poczytałam na stronie (spam)
iż ,leasing jest o wiele bardziej opłacalny niż podjęcie kredytu. Czy Wy też tak myślicie?

mezo
27-06-14, 10:11
Myślę, że warto ;)
Sam brałem samochód w leasing na początku tego roku i muszę przyznać,że dzięki temu znacznie ograniczyłem koszta swojej firmy.
zerknij sobie tutaj:
(spam)
Na stronie znajduje się zestawienie wszystkich ofert leasingu oferowanych przez poszczególne firmy. Dzięki temu będziesz miał mniej więcej jako takie rozeznanie jaka instytucja ma aktualnie najlepszą ku temu ofertę.
Pozdrawiam.

arena33
27-06-14, 11:39
Leasing jest znacznie lepszy dla firm niż kredyt ;) to powszechnie wiadomy fakt

flora
19-02-15, 08:03
Też uważam, że leasing to znacznie lepsze wyjście dla firmy, ponieważ dzięki niemu zyskujemy auto przy niewielkim zaangażowaniu własnego kapitału i dodatkowo mamy możliwość korzystnego dla nas rozliczenia podatku VAT. Więc zamiast zastanawiać się - tani kredyt samochodowy w jakim banku?, możemy znaleźć korzystniejszy leasing, który dodatkowo jest prostszy do uzyskania niż kredyt. Po prostu towarzystwa leasingowe mają mniej restrykcyjne zasady weryfikacji klientów niż banki. Dlatego nawet młode i małe firmy mogą uzyskać leasing, gdy często nie mają żadnych szans na kredyt.

Baobab
19-02-15, 10:00
Uważam, że leasing dla firmy jest bardziej opłacalny niż kredyt. Co prawda kredyt jest przeważnie tańszy, ale przy tym trudniej dostępny. Jednak z podatkowego punktu widzenia bardziej korzystny jest leasing. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi, wydatki ponoszone przez leasingobiorcę, stanowiące spłatę określonej w umowie wartości samochodu, zalicza się bowiem do kosztów uzyskania przychodu.

WienczyslawTorll
19-02-15, 11:41
A czemu nie weźmiesz pod uwagę wynajmu długoterminowego, wychodzi niewiele drożej, a nie musisz się o nic martwić.
Nie interesują Cię przeglądy, ubezpieczenia czy opony zimowe. Tylko tankujesz paliwo i jeździsz.
A przy wynajmie na 24 miesiące i dłużej możesz sobie często nawet wybrać jaki samochód chcesz, a wypożyczalnia kupi go dla Ciebie.

olaf.k
20-03-15, 18:30
Też uważam, że leasing jest ciekawą opcją sfinansowania samochodu albo sprzętu do firmy. Najlepiej poczytać w internecie i dopasować formę finansowania do potrzeb i możliwości finansowych jakiś ciekawy artykuł, który może pomóc w podjęci decyzji co jest dla nas i naszej firmy korzystniejsze.

magrit
27-04-15, 21:23
Leasing opłaca sie i to nie tylko w przypadku samochodów, w leasing można brać też sprzęt biurowy i np. maszyny, problem pojawia się zazwyczaj w firmie jak trzeba to rozliczyć. Leasing finansowy możesz sprawdzić w internecie, wyliczysz wartość początkową przedmiotu leasingu oraz ustalisz zdyskontowaną wartość zobowiązań leasingowych na dowolny moment bilansowy.To tak, aby nie było wątpliwości, czy wyliczenia są prawidłowe. Przydaje się, szczególnie dla osób, które nie znają zagadnienia