PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przemówieniami publicznymi

Salonowiec
06-03-14, 19:25
Mam wielki problem z przemówieniami publicznymi. Strasznie się zawsze denerwuję i nie mogę nic sensownego powiedzieć. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Niestety muszę się przełamać i szukam wszelkiej pomocy. Sporo o tym czytam. Znalazłem artykuł o tym jak przygotować dobre przemówienie. Może ktoś ma jeszcze jakieś dobre pomysły i zechciałby się nimi podzielić?

irvina
23-03-14, 19:49
Mam wielki problem z przemówieniami publicznymi. Strasznie się zawsze denerwuję i nie mogę nic sensownego powiedzieć. Nie wiem jak sobie z tym poradzić.

--> life coach

mikolajRWI2
25-05-14, 23:19
Stań nago przed lustrem i mów, mów, mów. Strach minie i nabierzesz pewności siebie.

mezo
29-05-14, 17:39
Oratorstwa można się nauczyć. Patrz na polityków których wyrwali czasami z pola. Gadają 3po3 ale gadają :)

Michal83x83
31-10-14, 11:33
Miałem podobnie, jednakże w mojej pracy musiałem się przełamać. Pierwsze i najważniejsze to jest dobre przygotowanie się do prezentacji, a także perfekcyjny wygląd - to daje bardzo dużo pewności siebie. Co więcej, zawsze na takie wystąpienie przychodzę sporo wcześniej, aby móc przywitać się z uczestnikami i porozmawiać, co pozwala mi choć trochę poczuć się swobodniej. I ostatnia rzecz, zauważyłem że problemem jest natłok myśli - za dużo chcę powiedzieć w jednej chwili i przez to bardzo często człowiek się zacina dlatego w tym przypadku jest doskonałe przygotowanie się wypisując listę kolejnych spraw, jakie chcesz poruszyć. Co więcej, jeśli nawiązałeś jakiś kontakt z uczestnikami przed spotkaniem, możesz poprowadzić całą prezentację angażując innych do wypowiedzi wskazując konkretne osoby do odpowiedzi czy podania swoich problemów, gdyż jeśli zadasz pytanie ogólnie, bardzo rzadko ktokolwiek się odezwie.

marko12
23-01-18, 20:21
Miałem podobnie, jednakże w mojej pracy musiałem się przełamać. Pierwsze i najważniejsze to jest dobre przygotowanie się do prezentacji, a także perfekcyjny wygląd - to daje bardzo dużo pewności siebie. Co więcej, zawsze na takie wystąpienie przychodzę sporo wcześniej, aby móc przywitać się z uczestnikami i porozmawiać, co pozwala mi choć trochę poczuć się swobodniej. I ostatnia rzecz, zauważyłem że problemem jest natłok myśli - za dużo chcę powiedzieć w jednej chwili i przez to bardzo często człowiek się zacina dlatego w tym przypadku jest doskonałe przygotowanie się wypisując listę kolejnych spraw, jakie chcesz poruszyć. Co więcej, jeśli nawiązałeś jakiś kontakt z uczestnikami przed spotkaniem, możesz poprowadzić całą prezentację angażując innych do wypowiedzi wskazując konkretne osoby do odpowiedzi czy podania swoich problemów, gdyż jeśli zadasz pytanie ogólnie, bardzo rzadko ktokolwiek się odezwie.

Zaciekawiło mnie to postanowiłem skorzystać z kilku rad .Zawsze dobrze coś wprowadzić co ktoś już wypróbował.

gabrysiaski
18-07-19, 11:31
Polecam zapisać się na warsztaty z improwizacji teatralnej. Znam wiele osób, które zapisały się tylko dlatego, aby pracować nad wystąpieniami publicznymi. I działa to jest efekt, a przy okazji można świetnie spędzić czas, odstresować się.

topflop
16-02-20, 17:49
Temat trochę stary, ale może się komuś to jeszcze przyda. Otóż, jest coś takiego ja toast masters - w każdym większym mieście w Polsce, a także na świecie. Oni tam uczą się przemawiać, improwizować, odpowiadać na trudne pytania itp. Przede wszystkim w ramach takiego uczestnictwa trzeba występować publicznie i można się oswoić i opanować stres, a dodatkowo powiedzą ci jakie bbłędy popełniasz i co poprawić.