PDA

Zobacz pełną wersję : Naturalne metody na pryszcze

Salonowiec
06-03-14, 18:30
Szukam jakiś naturalnych metod na problemy skórne. To bardzo duży problem z którym borykam się już od trzech lat. Nie liczę już na super efekty ale chciałbym chociaż zmniejszyć ich występowanie. Znalazłem artykuł o kilku sposobach by pozbyć się pryszczy i szukam kolejnych. Może ktoś ma jakiś sprawdzony sposób?

Tedy
06-05-14, 14:55
Ja także walczyłem z tym przez lata. Były wizyty u dermatologa, stosowałem środki które przepisywał i nic. Dbałem o higienę, ograniczałem spozywanie czekolady i tłustych produktów. Dopiero po latach przeszło. Mój młodszy brat miał podobne problemy ze skórą i u niego pomógł. Nie wiem czy teraz robią lepsze środki czy po prostu jego organizm szybciej to zwalczył.:) Sam niestety musisz do tego dojść.

Pavveł
07-05-14, 12:02
Tak jak pan wyżej powiedział unikać nadmiaru tłuszczy i cukrów, ze swojego doświadczenia mogę jeszcze polecić opalanie się :) słońce w odpowiedniej ilości jest zdrowe dla skóry, chodzi mi o witaminę D, oczywiście odradzam siedzenie na słońcu cały dzień i spiekanie się na skwarka bo to się skończy rakiem skóry

krawczykadrian
13-05-14, 09:41
Witam, swego czasu znajoma proponowała koleżankom jakąś maseczkę z drożdży. Nie znam dokładnie receptury, wiem że jest w miarę skuteczna.

elander
28-10-14, 10:55
Ja z kolei słyszałam że picie drożdży rozpuszczonych w wodzie ma pomagać na trądzik ale sama nigdy podobnej kuracji nie stosowałam (i raczej nie zamierzam). Cerę trądzikową można natomiast przecierać wyciągiem z rumianku, nagietka i łopianu (można coś takiego dostać np. u bonifratrów)

ratun
13-11-14, 14:37
drożdże mogą jednak działać bardzo negatywnie na układ pokarmowy

lordofshadows
18-11-14, 09:10
Już na gotowe wykwity - pasta do zębów, roztwór drożdzowy, albo wszystko inne - cokolwiek zaschnie na skórze i zrobi wokół zaczerwienionego miejsca skorupkę.

ratun
30-11-14, 22:01
Zdrowa dieta również pomaga. No i przede wszystkim nie wyciskać brudnymi dłońmi

Lucy00
06-02-15, 14:33
U młodzieży w okresie dojrzewania nawet odpowiednia dieta nie pomoże, aby pozbyć się pryszczy.
Po prostu po kilku latach ta dolegliwość minie.
Ale warto zapytać się o preparaty w aptece
lub nawet wybrać się do dermatologa.
W młodzieńczym wieku pryszcze całkiem nie znikną, ale chociaż trochę toniki i kremy pomogą.

ineko
08-02-15, 17:42
Podobno warto pić drożdże albo stosować maseczki na twarz z drożdży

pepka
16-02-15, 09:37
Po prostu naturalne kosmetyki. Sama od wielu lat walczę z zaczerwieniami na twarzy oraz z pojawiającymi się wypryskami. Taka moja uroda co nie znaczy,że nie staram się z tym jakoś walczyć.
Bardzo pomogło mi srebro koloidalne. Warto jest kupić sobie tonik , który stosujemy rano oraz wieczorem. Wysusza wypryski, bardzo dobrze działa na kondycję skóry. Łagodzi zaczerwienienia oraz podrażnienia.Poczytajcie sobie zresztą jak zachwalają je dziewczyny na blogach.Sama zamawiam w sklepach eko. Na przykład tutaj można zamówić sobie takie naturalne kosmetyki

amberus
16-02-15, 13:41
Dobry jest spray firmy 'lavylite' po prostu bardzo skuteczny na te sprawy.

meso
08-12-15, 13:34
Zyrtec działa punktowo i bezpośrednio niszczy określone zmiany skórne

marekgrzybak
28-12-15, 13:35
Drożdże należy pić zabite (czyli zalane wrzątkiem i wystudzone), wtedy nie będą wywierały negatywnego wpływu na pracę przewodu pokarmowego.

robdanil
07-01-16, 09:57
Podobno nakładanie punktowo papki z cynamonu wysusza pryszcze.

Alutka
17-01-16, 10:53
zielona glionka...sproszkowaną można kupuić i robić maski, a dodatkowo w drogeriach pojawiło się mydło z zieloną glinką...polecam

voderee
20-01-16, 14:41
Haha, ile ludzi tyle pomysłów. :) Może udaj się do dermatologa.

darco
02-06-16, 19:09
Olejek z drzewa herbacianego dostępny w aptekach i sklepach zielarskich działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie

malma
06-06-16, 10:32
a może zadbaj o skórę od wewnątrz? odpowiednie nawodnienie, dbałość o składniki mineralne :) skóra po takie dawce "dobra" odwdzięczy się zdrowym wyglądem :)

yayo
20-10-16, 15:49
Ciekawe sa te metody. Moj znajomy od malego ma z tym problem i szczerze mowiac, od zawsze bral na to mascie czy leki - oczywiscie efekt byl odwrotny. Podobnie z wlasnego doswiadczenia mialem z preparatami na wlosy - niestety w miesiac wylysialem bardziej niz przez cale zycie - bullshit :)

gabik
05-10-17, 21:38
Pryszcze w wieku dojrzewania to pewnik u większości osób. Odpowiadają za taki stan rzeczy zmiany hormonalne. Nie da się tego uniknąć, ani w stu procentach usunąć objawów. Niemniej jednak można troszkę złagodzić dolegliwość. Kilka osób podpowiedziało sposób z drożdżami. Potwierdzam - cudów nie zdziała, ale działa trochę oczyszczająco i można odrobinę zniwelować niedoskonałości na skórze. Dobry też będzie napar z bratka - pić zamiast herbaty. Można też robić okłady w zaczerwienionych miejscach (rumianek też się do tego nada). Ostropest plamisty wdrożyć do diety - zawiera sylimarynę, która działa stymulująco na funkcjonowanie wątroby. Troszkę słońca nie zaszkodzi, a pomoże przede wszystkim wszelaka aktywność na świeżym powietrzu. W miarę możliwości intensywna - to podkręca metabolizm i regenerację komórek. No i unikać dymu tytoniowego.

Magneto
05-12-17, 09:42
Z większością to się zgadzam, aczkolwiek to maseczki z drożdży nie próbowałem :P Ale napar z bratka polnego faktycznie działa fajnie i do tego jakiś sport. Jak się dobrze zmęczymy to większość tych toksyn z potem wyjdzie i pryszcze faktycznie nie rosną tak mocno. Ja zacząłem pływać sobie na desce w wake praku u siebie w okolicy ale potem złapałem bakcyla i teraz jak jest okazja to jadę. Mimo, że problem z pryszczami minął to miłośc do sportu została. Jak gdzieś dalej w głębi kraju jestem to szukam spotów na internecie i jadę popływać. Teraz jednak muszę się na snowboard przerzucić bo sezon na wake`a minął.

Glenar
09-12-17, 21:15
Naturalne sposoby - zdrowa dieta, napar z drożdży, maseczki oczyszczające. Do tego maść cynkowa na osuszenie. Ale tak serio to wolałabym mniej ekologicznie, a skutecznie.

Duot
06-01-18, 23:30
Ale tak serio to wolałabym mniej ekologicznie, a skutecznie.

Przerabiałam metody naturalne i niestety nie wiele dały, więc zgodzę się z Glenar, że wolę skuteczne metody. Kosmetyczka, dermatolog, leki, kremy. Czasami to jedyne sensowne wyjście z sytuacji.

myk
15-11-18, 11:23
Ciekawe propozycje na pryszcze dajecie, niektóre naprawdę mega sensowne ! :)

Jojo90
15-01-19, 20:21
Picie dużej ilości wody bardzo oczyszcza skórę