PDA

Zobacz pełną wersję : Naturalne metody na pryszcze

Salonowiec
06-03-14, 18:30
Szukam jakiś naturalnych metod na problemy skórne. To bardzo duży problem z którym borykam się już od trzech lat. Nie liczę już na super efekty ale chciałbym chociaż zmniejszyć ich występowanie. Znalazłem artykuł o kilku sposobach by pozbyć się pryszczy i szukam kolejnych. Może ktoś ma jakiś sprawdzony sposób?

Tedy
06-05-14, 14:55
Ja także walczyłem z tym przez lata. Były wizyty u dermatologa, stosowałem środki które przepisywał i nic. Dbałem o higienę, ograniczałem spozywanie czekolady i tłustych produktów. Dopiero po latach przeszło. Mój młodszy brat miał podobne problemy ze skórą i u niego pomógł. Nie wiem czy teraz robią lepsze środki czy po prostu jego organizm szybciej to zwalczył.:) Sam niestety musisz do tego dojść.

Pavveł
07-05-14, 12:02
Tak jak pan wyżej powiedział unikać nadmiaru tłuszczy i cukrów, ze swojego doświadczenia mogę jeszcze polecić opalanie się :) słońce w odpowiedniej ilości jest zdrowe dla skóry, chodzi mi o witaminę D, oczywiście odradzam siedzenie na słońcu cały dzień i spiekanie się na skwarka bo to się skończy rakiem skóry

krawczykadrian
13-05-14, 09:41
Witam, swego czasu znajoma proponowała koleżankom jakąś maseczkę z drożdży. Nie znam dokładnie receptury, wiem że jest w miarę skuteczna.

elander
28-10-14, 10:55
Ja z kolei słyszałam że picie drożdży rozpuszczonych w wodzie ma pomagać na trądzik ale sama nigdy podobnej kuracji nie stosowałam (i raczej nie zamierzam). Cerę trądzikową można natomiast przecierać wyciągiem z rumianku, nagietka i łopianu (można coś takiego dostać np. u bonifratrów)

ratun
13-11-14, 14:37
drożdże mogą jednak działać bardzo negatywnie na układ pokarmowy

lordofshadows
18-11-14, 09:10
Już na gotowe wykwity - pasta do zębów, roztwór drożdzowy, albo wszystko inne - cokolwiek zaschnie na skórze i zrobi wokół zaczerwienionego miejsca skorupkę.

ratun
30-11-14, 22:01
Zdrowa dieta również pomaga. No i przede wszystkim nie wyciskać brudnymi dłońmi

Lucy00
06-02-15, 14:33
U młodzieży w okresie dojrzewania nawet odpowiednia dieta nie pomoże, aby pozbyć się pryszczy.
Po prostu po kilku latach ta dolegliwość minie.
Ale warto zapytać się o preparaty w aptece
lub nawet wybrać się do dermatologa.
W młodzieńczym wieku pryszcze całkiem nie znikną, ale chociaż trochę toniki i kremy pomogą.

ineko
08-02-15, 17:42
Podobno warto pić drożdże albo stosować maseczki na twarz z drożdży

pepka
16-02-15, 09:37
Po prostu naturalne kosmetyki. Sama od wielu lat walczę z zaczerwieniami na twarzy oraz z pojawiającymi się wypryskami. Taka moja uroda co nie znaczy,że nie staram się z tym jakoś walczyć.
Bardzo pomogło mi srebro koloidalne. Warto jest kupić sobie tonik , który stosujemy rano oraz wieczorem. Wysusza wypryski, bardzo dobrze działa na kondycję skóry. Łagodzi zaczerwienienia oraz podrażnienia.Poczytajcie sobie zresztą jak zachwalają je dziewczyny na blogach.Sama zamawiam w sklepach eko. Na przykład tutaj można zamówić sobie takie naturalne kosmetyki

amberus
16-02-15, 13:41
Dobry jest spray firmy 'lavylite' po prostu bardzo skuteczny na te sprawy.

meso
08-12-15, 13:34
Zyrtec działa punktowo i bezpośrednio niszczy określone zmiany skórne

marekgrzybak
28-12-15, 13:35
Drożdże należy pić zabite (czyli zalane wrzątkiem i wystudzone), wtedy nie będą wywierały negatywnego wpływu na pracę przewodu pokarmowego.

robdanil
07-01-16, 09:57
Podobno nakładanie punktowo papki z cynamonu wysusza pryszcze.

Alutka
17-01-16, 10:53
zielona glionka...sproszkowaną można kupuić i robić maski, a dodatkowo w drogeriach pojawiło się mydło z zieloną glinką...polecam

voderee
20-01-16, 14:41
Haha, ile ludzi tyle pomysłów. :) Może udaj się do dermatologa.

darco
02-06-16, 19:09
Olejek z drzewa herbacianego dostępny w aptekach i sklepach zielarskich działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie

malma
06-06-16, 10:32
a może zadbaj o skórę od wewnątrz? odpowiednie nawodnienie, dbałość o składniki mineralne :) skóra po takie dawce "dobra" odwdzięczy się zdrowym wyglądem :)

yayo
20-10-16, 15:49
Ciekawe sa te metody. Moj znajomy od malego ma z tym problem i szczerze mowiac, od zawsze bral na to mascie czy leki - oczywiscie efekt byl odwrotny. Podobnie z wlasnego doswiadczenia mialem z preparatami na wlosy - niestety w miesiac wylysialem bardziej niz przez cale zycie - bullshit :)

gabik
05-10-17, 21:38
Pryszcze w wieku dojrzewania to pewnik u większości osób. Odpowiadają za taki stan rzeczy zmiany hormonalne. Nie da się tego uniknąć, ani w stu procentach usunąć objawów. Niemniej jednak można troszkę złagodzić dolegliwość. Kilka osób podpowiedziało sposób z drożdżami. Potwierdzam - cudów nie zdziała, ale działa trochę oczyszczająco i można odrobinę zniwelować niedoskonałości na skórze. Dobry też będzie napar z bratka - pić zamiast herbaty. Można też robić okłady w zaczerwienionych miejscach (rumianek też się do tego nada). Ostropest plamisty wdrożyć do diety - zawiera sylimarynę, która działa stymulująco na funkcjonowanie wątroby. Troszkę słońca nie zaszkodzi, a pomoże przede wszystkim wszelaka aktywność na świeżym powietrzu. W miarę możliwości intensywna - to podkręca metabolizm i regenerację komórek. No i unikać dymu tytoniowego.

Magneto
05-12-17, 09:42
Z większością to się zgadzam, aczkolwiek to maseczki z drożdży nie próbowałem :P Ale napar z bratka polnego faktycznie działa fajnie i do tego jakiś sport. Jak się dobrze zmęczymy to większość tych toksyn z potem wyjdzie i pryszcze faktycznie nie rosną tak mocno. Ja zacząłem pływać sobie na desce w wake praku u siebie w okolicy ale potem złapałem bakcyla i teraz jak jest okazja to jadę. Mimo, że problem z pryszczami minął to miłośc do sportu została. Jak gdzieś dalej w głębi kraju jestem to szukam spotów na internecie i jadę popływać. Teraz jednak muszę się na snowboard przerzucić bo sezon na wake`a minął.

Glenar
09-12-17, 21:15
Naturalne sposoby - zdrowa dieta, napar z drożdży, maseczki oczyszczające. Do tego maść cynkowa na osuszenie. Ale tak serio to wolałabym mniej ekologicznie, a skutecznie.

Duot
06-01-18, 23:30
Ale tak serio to wolałabym mniej ekologicznie, a skutecznie.

Przerabiałam metody naturalne i niestety nie wiele dały, więc zgodzę się z Glenar, że wolę skuteczne metody. Kosmetyczka, dermatolog, leki, kremy. Czasami to jedyne sensowne wyjście z sytuacji.

myk
15-11-18, 11:23
Ciekawe propozycje na pryszcze dajecie, niektóre naprawdę mega sensowne ! :)

Jojo90
15-01-19, 20:21
Picie dużej ilości wody bardzo oczyszcza skórę

zibbi
09-06-19, 22:18
Najlepiej pójść z tym do medycyny estetycznej, ja nawet z najmniejszymi problemami do nich się zapisuję na wizytę i zawsze dostaje jakieś rady, które mi się przydają na długie lata

gogom.klom
30-09-19, 14:39
spróbuj iść do kosmetyczki ona na pewno poleci ci coś dobre oraz da przepis na jakieś metody ziołowe itp

AmeliaOri
30-04-20, 16:18
Słyszałam, że na pryszcze najlepszy jest olejek herbaciany

polson
11-08-21, 12:39
Od siebie polecam po prostu kontakt z dermatologiem:
https://instytut.bielenda.pl/oferta/dermatolog-krakow/

Daję namiar na dobry gabinet dermatologiczny w Krakowie.Rownież miałem problem z wypryskami na twarzy i właśnie tam je leczyłem.

Jestem zadowolony z podejścia jak ii z efektow kuracji i teraz z perspektywy czasu wiem, ze powinienem wybrać sie tam juz dawno temu, anie leczyć się samodzielnie.

Fiveeee
16-08-21, 18:29
Ja ograniczam nabiał i dbam o zdrową dietę

stanbara
09-05-22, 12:25
Z jakich kosmetyków korzystacie w przypadku Waszej twarzy i dlaczego?

odblaskowe kurtki robocze (https://vizwell.pl/category/kurtki-ostrzegawcze)

tralta
10-05-22, 06:55
Warto jest dbać przede wszystkim o pielęgnację. Tylko zadbana twarz będzie wyglądała ładnie.Sama polecam wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej na peeling kwasem. Na przykład migdałowym, na który sama chodzę co jakiś czas. Bardzo skuteczny zabieg. Sprawia,że skóra jest delikatniejsze, usuwa przebarwienia, drobne niedoskonałości.

Ze swojej strony mogę polecić Bona Dea w Krakowie. Chodziłam tam na wiele zabiegów i jestem bardzo zadowolona z salonu. Pełen profesjonalizm a zabiegi dały bardzo dobre rezultaty.

https://bonadea-krakow.net.pl/

Na stronie jest kontakt.

rasmanosek
12-05-22, 10:03
Warto przed wszystkim zacząć*od prawidłowej pielęgnacji skóry oraz odżywiania. Przetworzona żywność nie dość, że jest naszpikowana chemią to jeszcze dostarcza mniej witamin i minerałów. Warto zacząć gotować w domu zamiast stołować się na mieście, zamiast gotowego obiadu z marketu zrobić z "surowych" produktów. Białą mąkę zastąpić*razową, cukier owocami, słodzone napoje wodą*(może być*z dodatkiem naturalnych soków, cytryny itp.). Do tego dużo świeżych warzyw i nawodnienie. Po miesiącu lub dwóch stan skóry znacznie się*poprawi, a to jedynie kilka zmian. Na temat żywienia w kontekście stanu skóry można by dużo pisać, polecam poszperać w sieci.