PDA

Zobacz pełną wersję : Kawosze doradźcie coś!

kuropatwa
12-03-14, 17:48
Jak człowiek jest cały czas w biegu od samego rana, przydałoby się mieć pod ręką kawę. Trochę głupio tak latać z termosem, więc zastanawiam się nad zakupem termicznego kubka.
Widziałam fajne, klasyczne modele.
Obawiam się tylko o ich szczelność. Jest jakaś szansa na to, że wrzucę zamknięty kubek do torebki, a on i tak przecieknie?

nondek
20-03-14, 11:16
Ja w ogóle nie mam zaufania do takich kubków, na pewno nie zastapi dobrego termosu.

Marek_Kowal
26-03-14, 12:06
Ja stosuje taki kubek i jestem z niego zadowolony :)

lili84
26-03-14, 12:30
Ja osobiście nigdy nie znalazłam kubka, który byłby idealnie szczelny. Na ogół maja one dziurkę, jako wylot pary, żeby nie wybuchł od ciśnienia, co jednocześnie powoduje że z niego cieknie :(

fruitekk
04-06-14, 11:47
ja kupiłem swego czasu w empiku, zapłaciłem za niego chyba 29 zł. Nie jest on raczej markowy, a sprawuje się świetnie i faktycznie trzyma ciepło

Mariusz25
04-06-14, 13:13
ja też nie dawno kupiłem coś takiego i również 29 tylko że z logien juwentusu ale tak jak kolega wyżej, nie narzekam. Trzyma ciepło i nic sie nie wylewa :)

fruitekk
04-06-14, 13:43
no własnie, czasem się okazuje, że takie wcale nie najdroższe rzeczy a są świetne w użytkowaniu

mirrek
02-07-14, 12:32
Nadużywanie kawy powoduje takie samo spustoszenie w organizmie jak narkotyki, a kofeina uzależnia jak amfetamina. Lepiej poszukać sobie alternatywnych źródeł budzenia się. Na przykłąd afirmacje mp3 (działają pobudzająco i lepiej się koncentrujesz), albo na przykład nagrania do synchronizacji półkul mózgowych - jak choćby Fruiti. Małe porównanie do kawy:

http://fruiti.pl/fruiti-porownanie.png

RafałMikuta
07-10-14, 10:36
Stawiam na stary, sprawdzony termos :)

lordofshadows
18-11-14, 09:14
nie ma to jak termos, kubki przeciekają zawsze przy ustniku jeśli znajdą się w jakimkolwiek innym położeniu niż pion ;/

pborkoszewski
19-11-14, 19:26
Wydaje mi się, że tak jak we wszystkim chodzi o jakość. Najtańsze kubki kupione gdzieś na bazarze mogą przeciekać, a to oczywiście nic przyjemnego. Ja kupiłem taki kubek w sklepie i puki co nie zawiódł mnie.

ratun
24-01-15, 12:07
Kubek termiczny nie będzie przeciekał, ale musisz na niego wydać ponad sto złotych. Niestety, takie mamy ceny;)

Trebacz
11-02-15, 14:54
Ja troszkę z innej beczki, ale również skierowane do kawoszy :D Prowadzę lokal i szukam palarni kawy, która oferowałaby naprawdę dobrej jakości kawę. Czy orientuje się ktoś może czy kawa firmy kaffe2009 jest godna polecenia? Z góry dziękuję za opinie :)

andzia
18-02-15, 10:21
Ja mam taki zwykły z mcDonalda i od roku się sprawdza idealnie, nie przecieka a i temp. trzyma

marysia
25-02-15, 18:42
Kubek mam zwykły z marketu. Sprawdza się naprawdę fajnie :)
Rano zawsze obowiązkowo kawka z ekspresu stawia mnie na nogi. Marzy mi się jeszcze kawiarka na indukcję. Ale to za jakiś czas :)

Radar16
25-02-15, 19:42
Ja mam taki zwykły klasyczny kubek z marketu i nie narzekam :)

patrycja56
19-03-15, 13:27
Myślę, że jak mamy drogą torebkę albo zależy nam na jej zawartości to warto zainwestować nieco więcej w taki kubek. Przecież to nie jest dobro jednorazowego użytku. Jak kupimy porządny model to będzie nam służył latami :)

kinia25
23-03-15, 21:21
Na studiach używałam tylko kubka termicznego, sprawdzał się, należy jedynie kupić dobry kubek, szczelnie zamykany.

kacper_dzik
15-04-15, 09:25
ja miałem kiedyś fajny kupiony w coffeeheaven- nie był tani, ale podobało mi się to, że pić można było jedynie po naciśnięciu takiego przycisku/odblokowania
no i nie ukrywam, że świetnie wyglądał!

karolinka
02-12-15, 16:48
Sama stosuje termos. Kubek także brałam pod uwagę, ale nie byłam pewna co do szczelności. Czytam tutaj, że te droższe rzeczywiście nie przeciekają. W takim razie zastanowię się nad takim. Zawsze to jedna rzecz mniej, bo do kawy z termosu mam osobny. Nie piję z "zakrętki". Przechowywanie zaparzonej kawy to jedna kwestia, a druga to odpowiednie zabezpieczenie jej przed parzeniem. Należy pamiętać o kilku kwestiach, żeby zawsze była smaczna.

kosnorczuk
07-12-15, 08:13
Termosy z reguły są dobre do przenoszenia gorących napojów i nie przeciekają. Z kubkami to chyba trochę loteria... Czasami zwykły najtańszy z marketu trzyma lepiej niż drogi, firmowy.

marekgrzybak
28-12-15, 13:34
Ja mam termiczny kupek i nic nie przecieka. Tylko że dostałem go jako gratis przy okazji jakiejś akcji eventowej, promocyjnej.

D_anka
25-01-16, 14:44
Z własnego doświadczenia mogę polecić kubki termiczne, które są otwierane przez taki przycisk u góry - bo te odkręcane mogą sprawić psikusa i zalać torebkę niestety

Zarthun
11-03-16, 12:33
Ja nie mam problemów z kubkami, które kupuje. Zawsze kupuje trochę grubsze, żeby lepiej trzymały ciepło.

printtoe
24-06-16, 12:25
Z kubka termicznego korzystałam na prawdę przez dłuższy czas, bo w zimę zamiast wody piję herbatę. Niestety, ale kubek należy trzymać cały czas w odpowiedniej pozycji, bo może się wy;ać, chyba, że kupisz bardzo dobrej jakości ten kubek, mój nie był jakiś drogi. Dlatego ja kupiłam sobie mały termos, źle to nie wyglądało, a dużo wygodniej :D

anonsetowarzyskie2069
30-06-16, 10:41
Kubek termiczny to przydatny gadżet i to bardzo. Warto w niego zainwestować.

maru-chan
16-05-17, 22:48
Kubki termiczne z przyciskiem u góry są często odkręcane. Ja tam wolę się napić świeżo zaparzonej kawy, a moje kubki termiczne zalegają od dłuższego czasu w szafce. Nawet w podróży nie ma przecież problemu ze stacją paliw serwującą dobrą kawę :).

darius
18-08-17, 13:09
Najlepsze sa te termosy wojskowe, wytrzymale i swietnie utrzymujace temperature, a przy tym wygladaja kozacko :)

Julka
11-02-19, 09:02
Kubek termiczny to bardzo trafna opcja. Ja używam na co dzień jak jeżdżę samochodem ;) ciepła kawka na zawołanie :D ktoś tu pisał o złym działaniu kawy. Pewnie po części ma rację, ale ja na przykład wyczytałam ostatnio na stronie farmacjapraktyczna.pl, która zamieszcza na prawdę rzetelne treści, że kawa z cukrem jest dobra dla mózgu i poprawia pamięć :) W rozsądnych ilościach można wszystko :D