PDA

Zobacz pełną wersję : Aplikacje na Androida wspierające naukę angielskiego

Piotr Benet
19-03-14, 16:50
Od niedawna mam tablet z Androidem - Samsung Galaxy Tab 3 10.1. Obecnie głównie na nim gram - ale chciałbym się też pouczyć języków... jakie aplikacje do nauki języków są najbardziej efektywne?

pepka
19-03-14, 17:54
Powiem Ci, że na Andka jest całkiem sporo aplikacji do nauki języków obcych. Te z których sam korzystałem to przede wszystkim mFiszki - na pewno znasz metodę nauki przez fiszki. Zapisane są na nich różne słówka - a Ty od czasu do czasu przeglądasz je i w ten sposób utrwalasz ich znaczenie. Od tego warto zacząć - bo znajomość czasy i gramatyka to drugorzędna sprawa.
Jak już jesteśmy przy czasach i gramatyce to w moim przekonaniu nie ma lepszej apki od Practice English Grammar 2. Sporo teorii, testów - krótko mówiąc można dzięki tej opanować zasady rządzące tym językiem - a nie są one tak naprawdę trudne. Do sprawdzenia wiedzy warto zainstalować English Level Checker. Można w ten sposób określić poziom znajomości języka. Takich apek jest dużo więcej.

karmazyniak
20-03-14, 21:52
mFiszki jest bardzo ciekawa - sam korzystałem. ale nie ograniczałbym się. Takich aplikacji naprawdę jest dużo :)

irvina
23-03-14, 19:55
AnyMemo
AnkiDroid
Supermemo
Fiszkoteka

Faideve
25-08-14, 09:46
A ja polecam Busuu oraz Duolingo :)

Fart
26-08-14, 08:15
Aplikacji jest bardzo dużo, ale jako wsparcie nauki. Najlepiej zapisać się do dobrej szkoły językowej. To znacznie skuteczniejsza metoda nauki.

Faideve
26-08-14, 13:00
Fart - a zastanowiłeś się, że może Piotr chciałby pouczyć się w wolnej chwili, lub gdy ma ochotę czy jedzie pociągiem? Sytuacji jest wiele. Szkoła językowa sporo kosztuje, zabiera też sporo czasu, nie tylko na zajęciach ale także na ćwiczenia domowe. Jeśli by rzeczywiście potrzebował szkoły to by tam poszedł, ale wspominając o tablecie widać, że nie miał tego na myśli.

Fart
28-08-14, 12:50
Fart - a zastanowiłeś się, że może Piotr chciałby pouczyć się w wolnej chwili, lub gdy ma ochotę czy jedzie pociągiem? Sytuacji jest wiele. Szkoła językowa sporo kosztuje, zabiera też sporo czasu, nie tylko na zajęciach ale także na ćwiczenia domowe. Jeśli by rzeczywiście potrzebował szkoły to by tam poszedł, ale wspominając o tablecie widać, że nie miał tego na myśli.

Ależ oczywiście. I w sumie o tym pisałem. Aplikacje są świetne, ale jako wsparcie. Rzetelnej nauki nie zastąpią. Oczywiście może czuje się na siłach i sobie poradzi, ale...

wisienka
19-02-17, 12:29
Zgadzam się, że trzeba łączyć wszystkie metody razem, wtedy daje to najlepsze rezultaty. Jeśli chodzi o uczenie się słówek w aplikacji to ważne, by uczyć się tłumaczeń słówek z polskiego na angielski, bo ucząc się tłumaczeń z angielskiego na polski daje nam to rozumienie, ale jakoś słówka się nie przypominają w mowie. Ucząc się słówek ważny jest kontekst użycia, czyli przykładowe zdanie ze słówkiem a nie tylko same tłumaczenie, mają to np. aplikacje Supermemo czy Langmission.

kurkuma
30-08-17, 20:32
Korzystałam z Duolingo, ale przeszkadzały mi zadania na głośne mówienie. Nie zawsze są przecież do tego warunki.

darius
08-09-17, 15:01
To i tak nie nauczy nas języka. Te wszystkie metody nie sa naturalne, a uczenie się tych wszystkich systemów o których nie ma pojęcia native speaker sprawiaja, że pamiętamy jedynie schematy, w innym przypadku zaczynamy się gubić. jedyną drogą do nauki jest rozmowa właśnie z osoboą, która porozumiewa się w tym języku. Najlepiej wyjechac za granicę i przęłamywac się w kwestii języka. Nie ma problemu z zapamiętywaniem, poniewaz słówka których się nauczymy w trakcie są związane z jakimis sytuacjami, doświadczeniem. Szkoły nigdy nie zrobią z Ciebie dobrego jezykoznawcy ;)