PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki skrypt do prowadzenia sklepu internetowego ?

mezo
20-03-14, 08:07
Planujemy ze znajomym uruchomić e-sklep. Nie będę pisał co mamy zamiar sprzedawać - bo nie chcemy zapeszać. Zastanawiamy się nad PrestaShopem lub Magento. A może jakieś komercyjne rozwiązanie? Liczę na waszą pomoc.

argument90
20-03-14, 08:43
Witaj, o ile dwa te skrypty są swietne to uwazam ze warto wybrać taki który jest przygotowany pod przegladarki www [SEO] i jest pod nie dobrze zoptymalizowany - to zwiekszy dochody gigantycznie w wiekszej perspektywie czasu.

pepka
20-03-14, 16:01
Też tak uważam - zależy jaki chcesz osiągnąć zasięg? Jeżeli chcesz osiągnąć dobre efekty w średniej lub długiej perspektywie - to posta od razu na dedykowane, sprawdzone komercyjne oprogramowanie. Obecnie jedną z popularniejszych platform jest 2ClickShop. Działa już na tym ponad 2 tysiące e-sklepów. Atuty to przede wszystkim dwustronna w pełni automatyczna integracja z Allegro (trzeba tam być - ponieważ allegro ma niesamowity zasięg i możliwości), eBay (j.w.), zautomatyzowany system zamówień (klient powiadamiany jest mailem o przyjęciu zamówienia, realizacji, wysyłce) - połączone jest to z pocztą czy kurierami - wtedy klient może śledzić trasę i odebrać paczkę wtedy kiedy najbardziej mu to pasuje. Responsywnosc - czyli strona sama dostosowuje się do wielkości wyświetlacza urządzenia mobilnego - a takich użytkowników jest coraz więcej. Tutaj masz przykładowe strony działające na tym skrypcie:

black-lashes.pl - RWD
cavalloshop.pl
chicagopneumatic.pl

lolek112
22-03-14, 10:30
bierz Prestashop najlepszy chyba jeśli chodzi o SKLEP :)
argument90 właśnie, dlatego wybranie presty będzie najlepszym rozwiązaniem :D

Kaja Metrowska
12-08-14, 12:38
Ja również uważam,ze dobrym rozwiązaniem jest Presta. Poza tym taki sklep możesz postawić sam - bez pomocy programisty jeśli choć trochę orientujesz się w sprawach komputerowych.
W internecie są dobre kursy, które w zasadzie powininy pokierować Cię krok po kroku jak założyć swój sklep.

wojti433
07-11-14, 12:32
Również polecam prestashop ;) W miarę prosta obsługa i dobra jakość.

jarmlis
09-11-14, 19:03
zdecydowanie prestashop, sam powinienes dac sobie z tym rade :)

martakaszlikowska
14-01-15, 22:21
Nie będę zbyt oryginalna polecając Prestę, ale z "darmowych" systemów jest moim zdaniem najlepsza.

skinpenthar
27-02-15, 10:11
Ja również uważam,ze dobrym rozwiązaniem jest Presta. Poza tym taki sklep możesz postawić sam - bez pomocy programisty jeśli choć trochę orientujesz się w sprawach komputerowych.

webmind
19-03-15, 14:23
Tak jak kolega wyżej napisał ważne żeby był napisany pod seo i dobrze się pozycjonował w Google.

langdon
21-03-15, 15:28
ja równiez polecam prestashop

wytbrałem go ponieważ mam tylko 120 produktów ale mają one ponad 200k wariantów wiec bardzo duzo i z tego co sie zorientowałem tylko presta potrafi sobie z tym poradzic. jest w miare fajnie chociaz sama baza danych wg mnie troche niejasna i trudno w niej wprowadzac zmiany. chcac zmienic jedna rzecz trzeba zmieniac w kilku tabelach co nie ułatwia pracy

Piotrek123
11-07-16, 15:34
Ja jednak uważam inaczej. Nie polecam Presty, bo musisz mieć duże umiejętności, żeby postawić profesjonalny sklep i zainwestować sporo pieniędzy w dodatkowe moduły. Ja wolę komercyjne rozwiązania. Z mojej perspektywy lepiej są zoptymalizowane pod kątem SEO. Sam działam i jestem zadowolony. Panel administracyjny chociaż nie wygląda pięknie to ma wiele funkcjonalności i jest maks intuicyjny. Do tego mają wiele integracji w cenie abonamentu. W ogóle dwukierunkowa integracja z Allegro i automatyczna integracja z hurtowniami to kawał dobrej roboty. Do tego masz administrację serweru i wsparcie techniczne.

hempe
20-09-16, 15:11
Najlepiej popatrz za porównaniami jakie masz w sieci - na tej podstawie już coś tam można wywnioskować.
Inna sprawa to budżet, wielkość. Jedne sklepy łatwiej przebudować, inne trudniej.
Wszystko trzeba robić z głową.

annaaniucha
21-09-16, 17:47
Na początek najlepsze rozwiązanie to tak zway SAAS, jest najfaniejszy bo najtańszy i wszystko od razu w jednym miejscu

Nortonix
31-10-16, 06:20
Ja osobiście parę razy miałem do czynienia z IAI Shop i osobiście odradzam ten skrypt. By jakiekolwiek zmiany w masce trzeba robić przez support a jak przez support to $$ muszą się posypać i to w dość zawrotnych liczbach.

qartus
24-11-16, 09:12
robię sklepy na shopgold,
- 0 abonamentu
- ogromna ilośc modułów wcenie (takich za które w przypadku presty musisz dopłacać)
- aktualizacje oprogramowania w cenie (bardzo rozwojowy silnik, autorzy sluchają użytkowników i wydają regularne aktualizacje)