PDA

Zobacz pełną wersję : Ćwiczenia na koncentrację

Mirtka
24-03-14, 09:20
Czy znacie jakieś skuteczne ćwiczenia, które w szybkim czasie przyniosą efekty w większej koncentracji w nauce?
Zaczęłam się ostatnio uczyć intensywnie języków obcych a także mam sporo materiałów na studiach prawniczych do nadrobienia - czy ktoś poleci coś skutecznego na kontentację?
Tylko nie żadne suplementy i tabletki - od tego raz już odchorowałam...

Bylaty
24-03-14, 09:27
Nie wiem jak bardzo jesteś tutaj skłonna skorzystać z bardziej niekonwencjonalnych metod na koncentrację ale ja polecę CI swój sposób - Fruiti na koncentrację http://fruiti.pl/ - mnie ten system polecił mój nauczyciel na studiach - dzięki niemu po tygodniu czasu uczyłem się 2 razy szybciej a używałem tego tylko 20 minut dziennie.
Podobne efekty mieli moi znajomi.

Czytałem trochę o tych technikach i jest to oparte ma metodach Silvy - potwierdzone naukowo i jeśli chodzi o tego rodzaju ćwiczenia na koncentrację to te w internecie cieszą się najlepszymi opiniami.

Mirtka
24-03-14, 09:49
Nie wiem jak bardzo jesteś tutaj skłonna skorzystać z bardziej niekonwencjonalnych metod na koncentrację ale ja polecę CI swój sposób - Fruiti na koncentrację http://fruiti.pl/ - mnie ten system polecił mój nauczyciel na studiach - dzięki niemu po tygodniu czasu uczyłem się 2 razy szybciej a używałem tego tylko 20 minut dziennie.
Podobne efekty mieli moi znajomi.

Czytałem trochę o tych technikach i jest to oparte ma metodach Silvy - potwierdzone naukowo i jeśli chodzi o tego rodzaju ćwiczenia na koncentrację to te w internecie cieszą się najlepszymi opiniami.

Ja jestem otwarta na takie doświadczenia tym bardziej że czytałam to, wydaje się sensowne a tym bardziej, że o tym produkcie jest masa pozytywnych opinii. Kupię to i przetestuje tylko powiedz mi jeszcze co do efektów w koncentracji - jak długo się utrzymują?
Czy stosowałeś z tym jakieś inne ćwiczenia na koncentrację?

Ramecki
24-03-14, 09:55
Ja też stosowałem różne tabletki i ćwiczenia na koncentrację bez większych efektów...
A co do takiej metody to spotykam się z tym pierwszy raz chociaż też czytam właśnie opinie i ludzie piszą, że ucza się dzięki temu nawet 4 razy szybciej - jak to możliwe? Czy to prawda?

Bromek4
24-03-14, 10:03
Tutaj macie coś takiego tyle, że zagraniczne http://www.amazon.com/Delta-Sleep-System-Jeffrey-Thompson/dp/B000654YF6/ref=pd_sim_b_7?ie=UTF8&refRID=0EHK878HGDYSTH81JZKK ja korzystałem z tego typu sesji w Anglii - tam jest to bardziej popularne.
Używałem tam takich sesji na koncentracje i świetnie mi to pomogło - tak możliwe jest uczyć się z tym nawet 4 razy szybciej.

Działa to tak, że synchronizuje nasze półkule mózgowe do nauki - mówiąc prosto jak się uczymy czy wykonujemy każda inną czynność to używamy tylko jakiejś części mózgu - dzięki temu używam większych obszarów mózgu co poprawia efekty w szybkości zapamiętywania i uczenia się. Efekty są znacznie trwalsze niż zwykle i można uczyć się kilka razy szybciej.

Potwierdzone jest to badaniami w 100% bezpieczne więc warto sprawdzić.
W razie pytań chętnie pomogę.

Mirtka
24-03-14, 10:26
Przekonałeś mnie Bromku - kupiłam te sesje Fruiti i już mi przesłali na maila wszystko.
Zaczynam pracę z nimi i jestem bardzo ciekawa efektów - czy już będą po pierwszym przesłuchaniu sesji na koncentrację?

Co sądzisz o innych sesjach tego typu bo w tym pakiecie u nich są też sesje na:
- ból głowy
- rzucenie palenia
- pewność siebie
- na odchudzanie - ta mnie bardzo też interesuje czy to działa?
- nawet jest sesja upojenie - podobne efekt jak po alkoholu - ciekawe

Co sądzisz?

Bromek4
24-03-14, 10:47
Pierwsze efekty mogą pojawić się już po pierwszym przesłuchaniu takiej sesji na koncentrację.
Co do innych to stosowałem tylko na głęboki sen i odchudzaniu - też świetnie na mnie działały :)

Mirtka
25-03-14, 14:57
Wczoraj przesłuchałam 2 razy i dzisiaj także 2 razy i sa efekty :)
Jeśli chodzi o samą koncentrację to głównie ona się poprawia - można się dzięki temu więcej nauczyć - ja sporo pamiętam z wczorajszego tekstu.
Ciekawe jestem dalszych efektów :)

derata
26-03-14, 15:32
chyba też wypróbuję :)

Mirtka
28-03-14, 10:48
No i powiem wam, że kolejne 3 dni ćwiczeń i stosowanie tych nagrań fruiti przynoszą coraz lepsze efekty :)
Sama nauka przebiega podobnie bo nie zmieniłam sposobu nauki ale zapamiętuję faktycznie znacznie więcej - to już jest zauważalne. Dodatkowo jak siądę do nauki po przesłuchaniu tysh nagrań to faktycznie można dłużej się uczyć - nie czuje się takiego wypalenia - a wszystko pewnie ze względu na efekty - jak widać efekty to znacznie chętnie się cokolwiek robi.

A Ty derata stosowałaś?
jak efekty?

masterchef
17-04-14, 09:39
Z ćwiczeń na koordynację polecam kręcenie wymachy okrężne rąk w przeciwne strony lub zataczanie kół nad głową i przy brzuchu każdą dłonią również w przeciną stronę :0.

1991witek
18-04-14, 14:11
Ja polecam kulki do zgniatania w rękach - mi pozwalają się*bardzo zrelaksować. Im większego relaksu potrzebujesz, tym mocniej ściskasz. A jak to nie pomaga to zawsze można cisnąć nią o ścianę :D

Bromek4
29-04-14, 11:51
Można też pić kawę na koncentrację ale to na krótką metę bo kawa uzależnia i wypłukuje magnez

Mariusz25
03-09-14, 12:54
ja nie wierzę w takie rzeczy ale jeżeli to komus pomaga to ok :)

Piotr Benet
10-10-14, 07:50
Podobno wszystkiego można się nauczyć - nawet koncentracji.

ciekawymarian
11-10-14, 14:52
Trochę abstrachując (ale może w innych dziedzinach też jest pomocne), ja uczę się koncentracji sportowej grając w tenis stołowy - potem to rzutuje pozytywnie w innych sportach (drużynowy :) )

Alina
10-04-15, 13:45
Ja miałam problem z koncentracja i skupieniem uwagi z powodu braku magnezu. Pije dużo kawy i nie trudno o wypłukanie magnezu. Nawet nie zdawałam sobie sprawy jak ważny jest w organizmie. Pani w aptece poleciła mi chela mag b6 i szybko wszystko wróciło do normy :)

wolf
10-04-15, 14:01
Przy niedoborach magnezu zamiast zakupów w aptece można zwyczajnie sięgnąć po banany (dojrzałe), kakao, kaszę gryczaną, czy fasolę - bardzo dobre źródła magnezu, bez biegania za reklamowanymi suplementami. A przy okazji dostarczają tez paru innych mikroelementów i witamin.

Bunia
10-09-15, 16:33
Jeśli chodzi o ćwiczenia na koncentrację, to gorąco polecam naukę żonglowania (to ćwiczenie synchronizuje nasze półkule mózgowe), a także zabawę kośćmi polegającą na tym, że rzucamy określoną liczbą kości, "rzucamy na to okiem" przez dosłownie sekundę- dwie, a następnie zakrywamy je dłonią i staramy się powiedzieć ile oczek było w sumie na wszystkich kościach. Polecam i życzę powodzenia i wytrwałości w nauce ;)

Grzesiek91
18-09-15, 14:19
Żeby się skoncentrować trzeba wyeliminować wszystko co Cię dekoncentruje. Podstawa to sprzyjające środowisko do nauki tj. wyłączony telefon, facebook i inne takie rozpraszacze.