PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wypromować sklep internetowy?

kuropatwa
31-03-14, 13:50
Jakie sposoby promowania nowego sklepu internetowego są waszym zdaniem najskuteczniejsze?
Wcześniej nie miałam z tym do czynienia w bardziej bezpośredni sposób, dlatego zastanawiam się, czy w ogóle taki e-marketing znacząco wpływa na sukces sklepu?
I kolejne pytanie: jak wybrać firmę, która ma się zająć taką kampanią? Znalazłam coś takiego: http://www.4people.pl/ i wygląda to naprawdę nieźle, ale chciałabym porównać z innymi ofertami.
Możecie polecić jeszcze coś od siebie?

mezo
09-04-14, 15:24
Jest kilka sprawdzonych sposobów na promocję nowego e-sklepu:
- pozycjonowanie - to fakt
- Google AdWords - skuteczny sposób, ale trochę drogi
- portale z zakupami grupowymi - drogi, ale można dzięki temu rozpromować swój biznes
- obecność na aukcjach (głównie allegro)
- obecność na forach tematycznych
- artykuły sponsorowane
mógłbym tak wymienić jeszcze z dziesięć sposobów, ale lepiej będzie jeżeli zgłosisz się do http://panet.pl/ - stosowali tego typu rzeczy w przypadku mojego e-sklepu :)

pepka
22-04-14, 09:21
Jeżeli chodzi o wyszukiwarki to powszechnie stosowaną techniką promocji jest tzw długi ogon. Działa to mniej więcej tak jak na poniższej infografice:
294
Dodam jeszcze, że jest to bezpieczniejsze od promowania na trudne konkurencyjne frazy - a efekt jest w zasadzie ten sam. W takiej promocji specjalizuje się np http://seo4.net/ - którzy działają w tej branży od początku search marketingu.

bluro
23-04-14, 16:33
kuropatwa wszystko zależne jest od tego jaki masz budżet, bo to jest podstawowe pytanie :)

fruitekk
09-09-14, 11:20
Rewelacja - bardzo przydatne wskazówki :)

MilkyStar
05-10-14, 19:43
Pozycjonowanie - to na pewno. Odpuść sobie jednak AdWords, o których wspomina mezo - efekty nieproporcjonalne do kosztów. Lepiej pieniądze przeznaczyć na inne formy reklamy.
W przypadku sklepów internetowych fajnie sprawdzają się newslettery, choć osobiście wolę ich smsową wersję (jako przedsiębiorca i jako konsument). Mogę polecić Ci usługi SerwerSMS.pl W promocji mają akurat 40 darmowych wiadomości i nr ShortCode, dzięki któremu klienci będą sami dopisywać się do Twojej bazy kontaktów. Możesz wysyłać tak powiadomienia o promocjach, jak i o nadaniu wysyłki - możliwości są właściwie nieograniczone ;) "Klasyczne" działania e-marketingowe wydają się w dzisiejszych czasach koniecznością i na pewno wpływają na sukces firmy, ale warto próbować też rozwiązań, które będą nas wyróżniać spośród konkurencji :)
A, dla chętnych wrzucę jeszcze filmik, przybliżający nieco zagadnienie sms marketingu ;)
youtube.com/watch?v=UuVeuVfA0wk

wojti433
07-11-14, 12:24
Bez pozycjonowania też można żyć - adwords/fora/social media ;]

Aleksandra12
15-11-14, 15:47
Zawsze można samemu próbować pozycjonować :)

pola
18-11-14, 09:16
Jest kilka sprawdzonych sposobów na promocję nowego e-sklepu:
- pozycjonowanie - to fakt
- Google AdWords - skuteczny sposób, ale trochę drogi
- portale z zakupami grupowymi - drogi, ale można dzięki temu rozpromować swój biznes
- obecność na aukcjach (głównie allegro)
- obecność na forach tematycznych
- artykuły sponsorowane

Każdą z tych rzeczy trzeba jednak robić z głową, wykorzystując odpowiednie narzędzia i usługi, które będą nam w tej kwestii pomocne. Nie polecam np. pozycjonowania strony na własną rękę. Nie znając się na rzeczy, możemy jej znacznie zaszkodzić, a tego byśmy przecież nie chcieli. Jeżeli chodzi z kolei o sprzedaż produktów na Allegro, dobrą opcją jest korzystanie z udogodnień, jakie oferują nam strony takie jak Aukcjoner. Tu dla przykładu macie panele aukcyjne, dzięki którym można skutecznie zwiększyć sprzedaż, proponując m.in. inne sprzedawane przedmioty pod aukcją jednego z nich: http://www.aukcjoner.pl/panele-allegro/ . Warto poszukać właściwych rozwiązań i nie zakładać, że wszystko ogarniemy sami, bo to często po prostu niemożliwe.

Misia
03-12-14, 19:57
I to właściwy kierunek. Taka forma reklamy wymaga optymalizacji, odpowiedniego podejścia, ale wiadomo, że jest skuteczna.
Najważniejsza jest optymalizacja kreacji, myślenie o każdym jej elemencie, bo dopiero wtedy można powiedzieć, że to wszystko jest skuteczne.

wielkibrat
04-12-14, 15:09
Widziałem badania na ten temat - ludzie przez 5 razy dłużej obserwują reklamę 3d, to ogromna różnica. Jeśli stoi kilka reklam to będą patrzyli na tą w 3d, a na statyczne nie zwrócą uwagi. To ogromna różnica, zgadza się?

Misia
07-12-14, 18:13
To takie logiczne. Zainteresowanie ma to, co zwraca uwagę. A jeśli nie mieście widać setkę takich samych reklam to logiczne, że żadnej uwagi coś takiego nie zwraca.
A tutaj mówimy o reklamie innowacyjnej, innej niż wszystkie.

Piotr Benet
04-02-15, 06:47
Napisz mi proszę jaka reklama nie wymaga inwestycji i w jaki sposób można to wykorzystać do promocji sklepu internetowego?
Zasada jest taka, jeżeli sklep internetowy oferuje unikatowy towar, dobry pod względem jakościowym i stosunkowo tani - to obroni się sam. Oczywiście należy wspomagać się takimi drogami komunikacji jak wyszukiwarki internetowe, fora, linki sponsorowane, media społecznościowe czy w końcu mailing. Przy pomocy mailingu można poinformować np o wyprzedaży.

keshalia
16-02-15, 16:21
Pozycjonowanie jest bardzo perspektywistyczne ale odpuść sobie firmy które obiecują Ci szybkie efekty, bo efekty może i będą ale bardzo szybko będzie efekt zwrotny... na stabilne pozycje możesz czekać nawet na rok od pozycjonowania. AdWords jest bardzo szybki, efektywny i wcale nie jest taki drogi, jeśli trafisz na firmę która zrobi dla Ciebie na prawdę zoptymalizowaną kampanię, także pozycjonowanie + adwords chodzą ze sobą jak najbardziej w parze, a nawet dopełniają się. Mogę Ci polecić kilka firm ale nie tutaj, napisz na priv.pozdro

valerie89
11-05-15, 08:51
Najlepiej zacząć od sprzedaży na allegro, zdobyć pozytywne opinie, a po zdobyciu odpowiedniej ilości zadowolonych klientów zaprosić ich do przejrzenia oferty sklepu, proponując np. rabaty. Dobrym pomysłem jest też dodanie sklepu i oferowanych produktów do porównywarek cenowych, jak ceneo, czy skąpiec - jeśli sklep ma ciekawą ofertę i niskie ceny to bez problemu zdobędzie klientów. Oczywiście najważniejsze to zdobycie klientów z wyszukiwarki google - tu jest niezbędne pozycjonowanie, zajmuje to jednak sporo czasu i kosztuje sporo pieniędzy, dlatego na efektu trzeba sporo poczekać.

mmigalski1987
16-08-15, 15:54
Wykorzystaj Facebooka - dziś to najszybsza droga dotarcia do użytkownika :)

dring
20-08-15, 08:48
wydaje mi się, że nikt nie wspomniał o mailingach/newsletterach - tylko trzeba pamiętać o tworzeniu bazy zgodnie z prawem (czyli uzyskaniu zgody na wysyłaniu informacji handlowej) :)

mroz
29-08-15, 23:02
Warto wspomnieć też o marketingu mobilnym, za pośrednictwem platformy serwersms można uruchomić masową wysyłkę powiadomień sms o statusie zamówienia, aktualnych promocjach cz uwierzytelnieniu transakcji - to dobry sposób na poprawę komunikacji z klientem i zwiększenie lojalności do firmy.

Bunia
10-09-15, 15:12
Od siebie dorzucę jeszcze możliwość remarketingu. To skuteczny sposób na podniesienie konwersji ;)

WiWi
18-11-15, 11:22
... AdWords jest bardzo szybki, efektywny i wcale nie jest taki drogi, jeśli trafisz na firmę która zrobi dla Ciebie na prawdę zoptymalizowaną kampanię, także pozycjonowanie + adwords chodzą ze sobą jak najbardziej w parze, a nawet dopełniają się.

Zgadzam się w 100%. AdWords jest najszybszą i najskuteczniejszą formą reklamy, ale prowadzenie kampanii we właściwy sposób również wymaga nie lada umiejętności. Masz także zdecydowaną rację w tym, że najlepszy efekt da tradycyjne pozycjonowanie plus właśnie AdWords.

nowysacz
18-12-15, 17:40
Najlepiej łączyć formy reklamy: organiczne pozycjonowanie, AdWords, maile, artykuły sponsorowany, social media.
Takie podejście daje wymierne korzyści.

hempe
04-03-16, 15:34
Reklama w Google działa najlepiej, ale prawda jest taka, że efekty mogą przynieść dopiero kompleksowe prace obejmujące szereg działań, również w serwisach społecznościowych.

ag_a
10-04-16, 16:00
Jeżeli komuś zależy to zainwestuje. Jest wiele form reklamy w internecie. Tylko, że efekty nie są natychmiastowe, trzeba na nie poczekać. Reklama w google, marketing, pozycjonowanie... jest w czym wybierać. Jest wiele firm, które się tym zajmują.

StartCV
08-05-16, 19:04
Tak jak piszą koledzy powyżej do podstawowym kanałów promocji sklepu w sieci jest pozycjonowanie, reklama google adwords, porównywarki cen, allegro, mailing. Przy wyborze firmy do obsługi SEO przede wszystkim nie kieruj się ceną. W sieci znalazłem dobry artykuł o kosztach pozycjonowania: http://funkymedia.pl/pozycjonowanie-na-wage-zlota.html . Przeczytaj i sam wyciągnij wnioski.

Piotrek123
12-05-16, 08:53
Oprócz samej promocji sklepu, ważne jest również jakie rozwiązanie stosuje się do jego funkcjonowania- czy wybiera się rozwiązanie dedykowane czy gotową platformę. Przy wyborze platformy abonamentowej, powinieneś wybrać firmę, która zapewni Ci odpowiednie pozycjonowanie pod względem słów kluczowych. Ja zdecydowałem się na (reklama), gdzie sam serwer jest dobrze wypozycjonowany i bardzo ułatwia to pracę pozycjonera. Trzeba też pamiętać o wielokanałowym kontakcie z Klientem, np. przez portale społecznościowe. Możesz też zacząć prowadzić blooga, mi bardzo to pomaga :)

kamilidzik
13-05-16, 02:30
Pozycjonowanie i reklama google. Ale nie oczekuj efektów od razu. Cierpliwości, opłaci się :)

ag_a
14-05-16, 13:23
Pozycjonowanie i adwordsy swoją drogą, ale również strona internetowa (czyli sklep) musi być też przyjazny i przejrzysty dla użytkownika, żeby nie zniechęcił się od zakupów, bo strona zbytnio upstrzona niepotrzebnymi rzeczami. Coś czego osobiście nie cierpię. A już najbardziej zdumiała mnie strona jednego ze sklepów, która po wejściu na inną zakładkę kompletnie zmieniła strukturę storny i menu nagle było przesunięte gdzie indziej, zakładki też. Porażka.
Strona internetowa w Katowicach to pożądnie wykonana strona i sklep odpowiadający nie tylko na wymagania klienta, ale także czytelna dla użytkownika.

matild
19-05-16, 15:09
Warto sprawdzić (wycięty spam). Oprócz marketingu oferują też inne wsparcie dla takiej działalności jak sklep internetowy.

BazyLiszaj
21-03-17, 13:13
Tu nikt wcześniej jeszcze się o dziwo nie wypowiedział na temat grafiki, a ta przecież ma kluczowe znaczenie. Wygląd całej strony ale i dodatki wstawiane na bieżąco, banery z grafiką, czy jakieś galerie przedmiotów. To wszystko powinny być przejzystymi i czytelnymi komunikatami tak naprawdę, żeby rzuciło się w oczy i zostało właściwie odebrane.

qartus
29-03-17, 13:18
nie wypowiedział na temat grafiki, a ta przecież ma kluczowe znaczenie

ma znaczenie, ale nie kluczowe,
design jest tylko częścią UX i twierdzenie, że ma on kluczowe znaczenie dla konwersji jest błędne

Mila
26-04-17, 14:23
Promowanie sklepu internetowego najlepiej zostawic specjalistą. Pozycjonowanie wcale nie jest takie proste jak się wydaje. Bardzo szybko można pogorszyć zamiast polepszyć.

qartus
26-04-17, 16:35
Promowanie sklepu internetowego najlepiej zostawic specjalistą.

a dawanie dobrych rad lepiej zostawić specjalistom
:rolleyes:

hecate
07-07-17, 12:31
qartus - co racja to racja :) matko starajmy się pisać po "polskiemu" to nie boli, serio ;-)

Rob_85
02-11-17, 13:21
Pozycjonowanie sklepu nie jest takie proste jak się wydaje. Zdecydowanie myślę, że warto zostawić to profesjonalistom, którzy mają doświadczenie w branży. Sam prowadzę sklep internetowy z odzieżą i od 2 lat korzystam z usług (wycięty spam). Mogę śmiało polecić ich usługi, bo to naprawdę specjaliści. Przez cały okres współpracy ilość składanych zamówień regularnie się zwiększa i jestem zadowolony z takich wyników. Wiadomo, na pierwsze efekty trzeba było poczekać, ale teraz jest naprawdę dobrze. Jestem w stałym kontakcie z opiekunem mojego pakietu i na bieżąco aktualizujemy m.in treści na podstronach. (wycięty spam) oferują również wcześniej wspomniane AdWordsy.

kaśka44
24-12-17, 00:39
Najskuteczniejszą formą reklamy w przypadku sklepu internetowego jest reklama u lidera opinii-blogera. Ogólnie mówiąc nie polecałabym firm/agencji bo to straszni naciągacze na niekoniecznie skuteczne usługi. Osobiście mogę polecić blogera który nie bierze dużo za reklamę a ma zasięgi liczone w setkach tysięcy ludzi. Mam nawet do niego kontakt e-mailowy [dovado123(Małpa)gmail], jak coś można do niego śmiało pisać.

mikusza
01-08-18, 13:52
Zależnie od grupy docelowej, warto skupić się na facebooku lub reklamach adwords.

Mariusz1989
10-06-19, 09:15
Zaciekawił mnie ten temat i postanowiłem dołączyć do forum :) sam prowadzę własny biznes internetowy i zaczynając nie wiedziałam zbytnio jak go rozpromować, ale udało się :) kluczem do sukcesu w moim przypadku było powierzenie pozycjonowania odpowiedniej agencji marketingowej, a także promocja sklepu w social mediach :) tym zająłem się sam ! :D i udało się ;) poczytałem trochę treści i artykułów pomocniczych i się udało :) Czasem wystarczy samemu się zaangażować!