PDA

Zobacz pełną wersję : Skuteczny marketing. Od czego zacząć?

PunktKrytyczny
08-04-14, 06:31
W celu podjęcia skutecznych działań marketingowych niezbędna jest szczegółowa analiza biznesu, na którą składają się m.in. poniższe informacje:

-Analiza otoczenia organizacji
-Benchmarking konkurencyjny
-Poznanie planów i celów działania konkurencji
-Określenie słabych i mocnych stron
-Szanse firmy na zdobycie przewagi konkurencyjnej
-Określenie tendencji rozwoju dla danego rynku
-Badanie zachowania i preferencji konsumentów

oraz analiza działań marketingowych, do których należą:

-Monitoring mediów
-Analiza działań promocyjnych
-Analiza wizerunku w sieci

Punkt Krytyczny Centrum Informacji Biznesowej świadczy usługi konsultingu marketingowego, udzielając wsparcia merytorycznego dla firm na drodze do rozwoju.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje, celem określenia potrzeb biznesowych Twojej organizacji.

Dla nowo powstałych firm oferujemy preferencyjne warunki współpracy.

czesia456
20-04-14, 17:44
Przydatne rady

PunktKrytyczny
25-04-14, 09:20
Dziękuję, w razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą.

bluro
25-04-14, 10:59
rozpisz jeszcze te poszczególne podpunkty i można by było to nawet przypiąć.

wroclawiak
02-05-14, 10:53
podpisuję się pod powyższym. Bo z takich krótkich briefów jeszcze niewiele wynika :)

Sloneczko222
25-05-14, 22:59
ogarnijcie sobie jakieś podstawy marketingu - zakamarki marki Tkaczyka np? do przeczytania w weekend lub cokolwiek w necie jest masa podstaw zarządzania. Nie będzie tam praktyki raczej ale żeby do niej przejść przynajmniej trzeba znać pojęcia ;)

Karolina
16-06-14, 09:34
Dzięki Słoneczko222 za słuszny glos :)

Paulina Polok
20-10-14, 16:24
Skuteczny marketing to marketing internetowy. Jak wiemy każda osoba w dzisiejszym czasie poszukuje informacji w Internecie.

czescicat
21-10-14, 12:13
Tego szukałem, dzięki :)

andresowa81
19-11-14, 13:04
Dzięki za info, sprawdze, poszukam i poczytam :)

Waler
19-11-14, 13:12
Ja wam mówie w przyszlym roku wszyscy beda uciekac od Facebooka, będa tworzyły się społeczności tematyczne lub jakiekolwiek inne tak jak wykop, zszywka, modnapolka, blogi też umrą, na facebooku jest juz za duzo firm i reklam

wielkibrat
21-11-14, 15:19
Na stronie głównej masz przykład
I tam w zasadzie masz wszystkie informacje. To są dopiero skuteczne kampanie, które w tym momencie mają sens. A stawianie na klasyczne formy reklamy tak na prawdę całkowicie mija się teraz z celem.

Misia
24-11-14, 19:54
Wyglądają efektownie, ale jakie konkretne liczby? Czego można się spodziewać po takich kampaniach? Jak wygląda ich skuteczność?
To przynosi efekty? Pokaż proszę jakieś konkretne liczby, jaka oglądalność, co konkretnie z tego wynika?

wielkibrat
25-11-14, 15:13
Pytaj bezpośrednio agencję. Ogólnie na prawdę bardzo się opłaca - to przyciąga wzrok, daje profity, spore możliwości i warto z tego korzystać. Zresztą obejrzyj sobie tego typu rozwiązania graficzne. To na prawdę robi ogromną różnicę.

sesjebankowe
30-11-14, 13:34
To jak najbardziej pasuje do rozpracowania social marketingu, ale trzeba się dobrze na tych technikach znać, żeby coś ugrać na tworzeniu marki.

Waler
01-12-14, 10:07
Agencja ma straszne ceny, np za prowadzenie fanpage'a 1600zł, ja robię to samo prywatnie dla kogoś za 600zł wiec jest roznica.

MoniczkaZ
03-01-15, 00:07
ogarnijcie sobie jakieś podstawy marketingu - zakamarki marki Tkaczyka np? do przeczytania w weekend lub cokolwiek w necie jest masa podstaw zarządzania. Nie będzie tam praktyki raczej ale żeby do niej przejść przynajmniej trzeba znać pojęcia ;)

Zakamarki Marki to stanowczo za mało ;) Wszystko zależy od tego, w jakich kanałach chcemy prowadzić działania. Np. jeśli Internet, kupmy biblię e-biznesu.

feeleros
05-01-15, 01:08
Co do biblii ebiznesu, to bez niej się naprawdę nie obejdzie :D

Stefan
14-04-15, 13:40
Moim zdaniem najlepiej jest zacząć od strony internetowej. Wiem po sobie że jak ktoś nie ma strony albo ta strona nie działa/ew. ostatnia aktualizacja jest sprzed 5 lat to tracę zainteresowanie firmą/osobą bo nic nie mogę sprawdzić..

rollek89
28-04-15, 08:24
Moim zdaniem najlepiej jest zacząć od strony internetowej. Wiem po sobie że jak ktoś nie ma strony albo ta strona nie działa/ew. ostatnia aktualizacja jest sprzed 5 lat to tracę zainteresowanie firmą/osobą bo nic nie mogę sprawdzić..

A stronę skutecznie wypozycjonować :). Niestety, nawet najlepsza strona nie przyciągnie klientów do firmy, jeśli nie da się jej łatwo odnaleźć w internecie.

makadame
20-11-15, 20:33
przydaje się, reklama :)

pojbos
19-01-16, 09:07
Myślę, że ważne jest zbudowanie marki w świadomości klientów, na przykład przez drobne gadżety.

julita
27-01-16, 16:29
Nie wiem, czy dziś ż tak przywiązuje się wagę do danej marki. Raczej ludzie kierują się ceną (wiadomo, każdy chciałby jak najmniej zapłacić za coś) i jakością produktu. Jako konsument i klient sklepów internetowych zwracam uwagę też na takie rzeczy jak opinie klientów o danym produkcie/sklepie, promocje i podejście do klienta.

BazyLiszaj
20-01-17, 05:58
od grafiki czyli tego co do ludzi najbardziej trafia :) mi się mega podobało jak znajomy mi pokazał co wyczynia ze stosunkowo prościutkim programem dostępnym z poziomu przeglądarki i jaki to później daje przekład na zamówienia. bardzo szybko zacząłem sam się tym interesować i faktycznie, po wprowadzeniu i u mnie ruszyło to sprzedaż :)

kraxx44q
08-02-17, 10:53
Od oczytania się w temacie.

Widoczni
03-03-17, 13:39
Nie zgodzę się z założeniem, że niedługo wszyscy uciekną z promocją na Facebooka. Jasne, jest to świetne miejsce do promocji, jednak nie może być wykorzystywane jako samodzielne. Kompleksowy, skuteczny marketing musi trafiać do jak największej grupy odbiorców, dlatego warto wykorzystywać wiele kanałów. Wbrew pozorom populacja na facebooku jest dość specyficzna, dlatego nie może to być jedne źródło pozyskiwania odbiorców. Ponadto są ciągle trudne branże, z małą grupą odbiorców, do których trzeba trafić znacznie precyzyjniej - wtedy z pomocą zdecydowanie przychodzi wyszukiwarka (w Polsce głównie Google). Generalnie 80% internautów wyszukuje produkty i usługi przez wyszukiwarkę, więc w pierwszej kolejności to tędy właśnie warto do nich trafiać. Z kolei facebook jest lepszy dla budowania relacji z klientami i zatrzymywania ich na dłużej. A wracając do wyszukiwarki: oczywiście są do wyboru dwie opcje: pozycjonowanie albo adwords. Jednak warto zauważyć, że te opcje się nie wykluczają - zazwyczaj świetnie ze sobą współpracują, ponieważ zupełnie inni użytkownicy klikają w reklamy, a inni w bezpłatne wyniki wyszukiwania. A kwestia w jakim stopniu ich używać, to już zależy od celów biznesowych, konkurencji, specyfiki branży itd, więc warto najpierw poczytać na ten temat na blogach branżowych, np. https://widoczni.pl/blog/pozycjonowanie-czy-adwords-co-wybrac/

gerwazy12
28-05-18, 11:19
Bardzo słusze info :)

AgaGro
24-07-18, 14:01
Zgadzam się jak najbardziej, że FB to nie wszystko jeśli chodzi o marketing, jednak ma coraz większe znaczenie, tak samo jak powiększa się przepaść pomiędzy e-marketingiem a tradycyjnym.

malesza
01-08-18, 13:27
Skuteczny marketing warto zacząć od zwykłego pozycjonowania, a następnie przerzucić się na takie metody, jak adwords lub facebook.