PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki koszt prostej strony dla firmy?

mezo
21-04-14, 17:39
Chodzi o prostą stronę, z indywidualną grafiką składającą się ze strony głównej i trzech podstron. Pisałem do dwóch firm - ale jedna wyceniła mi na 3,5k zł a druga na 2,2 zł... Czy faktycznie jest to aż tak droga opcja?

pepka
22-04-14, 09:37
Są takie strony które kosztują nawet 0,5 mln zł :)
Wszystko jest więc możliwe. Strona która ma promować organizację igrzysk w Krakowie kosztowała ponad 60 tys zł. Alternatywą dla zakupu strony za gotówkę może być strona w abonamencie.
Koszt miesięczny to 79 zł + VAT. W zamian otrzymujesz CMS z indywidualną grafiką, domenę, hosting, poczta email i wsparcie techniczne.

wielkibrat
09-05-14, 14:56
Stronę na darmowym Wordpress postawisz za kilkaset złotych. Do tego domena PL + serwer ze 100 Gb transferu na Hekko = 70 zł rocznie. I to są całe koszty. Mało która większa inwestycja w stronę rzeczywiście się zwraca. Nie warto.

Piotr Benet
23-06-14, 16:04
Prosta strona wizytówka to koszt w zależności od użytych technik od kilku stówek do około 2 tys zł. Wszystko zależy od tego co tam zostanie użyte (jakie technologie internetowe). Ale nie dowiesz się jeżeli nie podpytasz. Prośbę o wycenę możesz wysłać do odpowiednich firm.

Olgierd5
03-07-14, 08:07
Ja za kilkaset złotych mogę się podjąć zrobienia prostej strony internetowej.

wielkibrat
23-07-14, 14:05
Ja również mogę pomóc. Tak jak pisałem - dobra strona nie kosztuje dużo. Podobnie niewiele zapłacisz za hosting - w tym momencie jakościowe usługi dobiera się bez wydawania na ten cel grubej kasy.

Blue sky
01-10-14, 21:24
ja zamawiałem prostą stronkę od firmy e-reklama z białegostoku, zrobili mi za 300 zł, od razu wziąłem od nich reklamę

elander
02-10-14, 08:00
Za stronę z trzema podstronami 3 tysiące złotych? To co to za strona miałaby być? Zrobienie takiej strony można zlecić za jakieś 500-600 zł. Jeżeli dobrze trafisz to layout ktoś może zrobić Ci za 100-200 zł, do tego kilka stówek za oskryptowanie. Oczywiście jeżeli nie potrzebujesz fajerwerków, nie zgłaszaj się do osób które prowadzą dobrze prosperujące firmy zajmujące się stronami. Napisz do jakichś mało znanych osób, które robią to z pasji. Wtedy dostaniesz fajny produkt w stosunkowo niskiej cenie. Ty będziesz zadowolony z dobrej strony, a ktoś z tego, że zarobił. Prosty rachunek.

Ci którzy za swoje strony biorą po 2-3 tysiące złotych, w większości bazują na marce, którą sobie wyrobili. To co sprzedają nie różni się wiele od tego co oferują osoby, które na rynek dopiero wchodzą ale robią taniej, żeby się wypromować i kiedyś mieć markę, która pozwoli im zarabiać więcej. Grunt to dobry research i działanie z głową, a nie rzucanie się na pierwsze strony z googla.

wojti433
07-11-14, 12:28
Każdy inaczej wycenia swoją pracę dlatego ceny za stronę są różne. Podobnie przecież jest w innych branżach: porównaj np ceny usług mechaników.
Aczkolwiek 3k za wizytówkę to sporo...

Lukis
10-11-14, 09:48
3 tysiące za stronę główną i 3 podstrony to trochę dużo.Według mnie taka strona powinna kosztować ok. tysiąca złotych,może poszukaj jakiegoś freelancera z dobrym portfolio.

forrest77
13-11-14, 19:29
Chodzi o prostą stronę, z indywidualną grafiką składającą się ze strony głównej i trzech podstron. Pisałem do dwóch firm - ale jedna wyceniła mi na 3,5k zł a druga na 2,2 zł... Czy faktycznie jest to aż tak droga opcja?

Generalnie ceny, które podałeś są faktycznie realne, jednak prawdę mówiąc, bez trudu można znaleźć dużo tańsze opcje. Trzeba tylko trochę poszukać. Ja jak zakładałem stronę firmową, to musiałem się trochę napocić, żeby znaleźć firmę, która zrobi mi to w jakiejś sensownej cenie, ale się udało. Tutaj masz całkiem spoko projektowanie stron internetowych :)

wielkibrat
25-11-14, 15:18
Porządny serwis zaczyna się od kilkuset złotych. Dalej już konieczny jest serwer + domena PL. 70 zl w Hekko.
Ogólnie postawienie serwisu internetowego nie wymaga wielkiej kasy - można to zorganizować przy minimalnym budżecie.

wowas
16-01-15, 13:02
Zgadzam się z poprzednikami. Trzeba dobrze poszukać. Ja akurat miałem szczęście, bo znajomy polecił mi firmę i faktycznie się sprawdzili, kosztowało mnie to 500zł - SiteMakers.pl, ale znam przypadki, że nie każdy miał tyle szczęścia, aczkolwiek to z większymi projektami, bo myślę, że prostą stronę internetową jest w stanie wykonać każda firma tym się zajmująca.

BartekS
16-01-15, 15:19
Prostą można samemu zrobić w trzy dni bez żadnej wiedzy. Hostingi dają automatyczną instalacje systemów pod strony, pozostaje konfiguracja i wpisanie danych

marcinek123
29-01-15, 13:32
Prosta strona może być darmowa :). Jeśli zależy na grafice, wyglądzie to wtedy będzie trzeba coś dopłacić :)

paul89687
30-01-15, 11:37
jeśli chcesz taniej to uderz do freelancerów, jest wiele ogłoszeń, może znajdziesz coś do 1,5 tyś.
a jeśli chcesz jeszcze taniej to spróbuj sam, jak ktoś pisał histing np hekko za 70 zł zupełnie wystarczy, kupno domeny na aftermarket ok 15 zł (potem jej utrzymanie ok 70 zł rocznie), kupno szablonu ok 50$ + czas potrzebny na poczytanie jak działa wordpress itd:D + kupno jakiś grafik, zrobienie banerów

wielkibrat
30-01-15, 15:24
Darmowa strona na darmowym szablonie? To słaby pomysł - tak na prawdę tylko problemy z tego wynikają, kiepsko z seo, a strona nie będzie wasza - to się mija z celem. Stworzenie stronki jakoś wybitnie dużo nie kosztuje.

Ramin
07-02-15, 14:26
Rzeczywiście nie kosztuje dużo, ale dobry hosting pod stronę to podstawa. Od siebie polecam zapoznać się z serwisem cal.pl .

wielkibrat
09-02-15, 15:31
Nie ma to jak polecać usługę z której się nigdy nie korzystało. Koszt małej stronki na darmowym cmsie z domeną w pierwszym roku nie przekracza setki. I wszystko powinno normalnie śmigać - tak więc nie szukajcie rozwiązania na siłę.

djmassive
09-02-15, 17:42
Można kupić stronkę za 100 zł od studenta, która prócz tego że jest nie niesie ze sobą nic więcej. Można wydać również 3500 zł - jednak w przypadku strony dla małej firmy, wydaje mi się że cena jest przesadna.
Osobiście odradzam wordpressy i joomle, gdyż te systemy najczęściej padają pod naporem wirusów, a późniejsze koszty przewyższają cenę stronki na systemie autorskim.

Ja oferuję proste stronki w sam raz dla nowej działalności za 369 zł brutto. W razie zainteresowania proszę o kontakt.
Demo można obejrzeć na http://demo-cms.avatec.pl - kupujesz co widzisz. Zapraszam do kontaktu w przypadku zainteresowania.

walduchowek1234
19-02-15, 10:55
Osobiście odradzam wordpressy i joomle,

Co ty mówisz. To najlepsze z możliwych skryptów. Masz wiele for na ich temat, czy grup na FB. Jak coś nie tak zawsze ktoś za FREE ci pomoże.

Przy autorskim skrypcie jest się skazanym na płacenie ciągle za jakieś poprawki gdy coś będzie nie tak. A tych dwóch można nauczyć się samemu obsługiwać.

greta
11-03-15, 10:54
No każdy się ceni, jak uważa za stosowne, a ty możesz to zaakceptować lub nie. Jak chcesz tanio, to możesz zawsze stworzyć kod samemu. W internecie jest kilka naprawdę prostych kursów, więc jeśli strona ma być statyczna i niezbyt skomplikowana to lepiej na tym wyjdziesz niż zlecając to programiście.

Aneta Kiełczyńska
15-03-15, 20:44
A nie lepiej samemu poczytać i zamiast płacić nie wiadomo jaką cenę, zapłacisz tylko 30 zł? (domena + hosting)

valerie89
11-05-15, 08:54
Nie każdy ma czas i umiejętności do stworzenia efektownej strony. Zlecenie wykonania strony profesjonalistom to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, szybsze i dość tanie - prosta strona to koszt poniżej 1000 zł, choć można i za 500 zł.

Seralda
21-05-15, 10:54
Ja ostatnio zleciłem pewnej firmie i wszyszło mnie to w granicach ~500 zł.

Deryl
21-05-15, 16:03
W miarę rozsądną ,prostą stronę kupisz za 100-200 zł ,na popularnym poratlu aukcyjnym , a i nawet w miarę przystosowana do pozycjonowania ,tylko nietety trzeba uważać bo jest jednak sporo oszustów.

Dominik Jędrzejczak
21-05-15, 16:58
Ja również wykonuje strony internetowe dla firm i osób prywatnych i polecam firmom prowadzenie bloga firmowego, bo to zdecydowanie zwiększa sprzedaż. Cena jest różna bo jest wiele wytycznych, zazwyczaj od 500 do 1000 złotych. Niekiedy nawet i 3000zł ale to już większe wymagania są :)

ag_a
10-04-16, 16:12

Cóż, wiele zależy też jaka to firma, w jakim regionie...wbrew pozorom to też się liczy. Dodatkowo w cenę wchodzi funkcjonalność, czas realizacji, profesjonalność wykonawcy. Jak ma to zrobić uczniak, który zbiera portfolio to zrobi tanio. Firma się ceni. Jednak po jakości strony to widać. Są strony na które się nie da patrzeć, są mało przyjemne do zwiedzania, a są strony, które człowieka trzymają przy ekranie i czyta się każdą podstronę. Polecam przeczytać ciekawy artykuł: https://solv.pl/ile-kosztuje-strona-internetowa-skad-roznice-cenach/ który wyjaśnia skąd takie rozbieżności w cenach przy tworzeniu stron.

BazyLiszaj
16-06-17, 11:49
Ja też się zdziwiłem jak przy zakładaniu sklepu internetowego grafika pod niego była wyceniona w tysiącach. Przerażony pomyślałem, że źle trafiłem, po czym szukając czegoś tańszego o tych samych parametrach wytyczonych wszędzie indziej było jeszcze drożej :P z niektórymi rzeczami trzeba się pogodzić po prostu ;)

timberland
20-06-17, 08:19
Gdzie masz tą najtańszą opcję swoją? Jestem na etapie zmiany całkiem dostawcy oprogramowania dla swojego sklepu i musze pozbierać trochę opinii co by nie trafić na takiego samego naciągacza jak dotychczas.

BazyLiszaj
22-06-17, 08:36
Korzystam od bardzo długiego czasu już z sellingo i nie zamierzam zmieniać ponieważ naprawdę daje radę ta firma. Wszystko jest nie tylko wytłumaczone jak trzeba bo publikują filmiki i opisy z tym jak z czegoś korzystać ale też jak coś jest zepsute to nie ma problemu żeby się skontaktować z prośbą o pomoc