PDA

Zobacz pełną wersję : Tanie latanie - jak to wygląda w praktyce?

kuropatwa
05-05-14, 17:00
Zauważyłam, że jest coraz więcej stron takich jak ta: http://www.lataj.pl/ gdzie można zabukować sobie tani bilet lotniczy w regularnych albo tanich liniach lotniczych.
Rzadko latam, dlatego jestem ciekawa, jak te tanie loty wyglądają w praktyce. Czy czymś ustępują pod względem komfortu tym regularnym czy też nie zaobserwowaliście żadnych większych różnic?

mezo
07-05-14, 17:41
Nie ma czegoś takiego jak tanie latanie :(
Tzn było kiedyś. Te kilka stówek trzeba wydać. Ale mimo wszystko jest to korzystniejsze od transportu samochodowego czy wodnego. A na pewno tańsze.

przemyslawgrzywuski
07-05-14, 21:57
Zauważyłam, że jest coraz więcej stron takich jak ta: http://www.lataj.pl/ gdzie można zabukować sobie tani bilet lotniczy w regularnych albo tanich liniach lotniczych.
Rzadko latam, dlatego jestem ciekawa, jak te tanie loty wyglądają w praktyce. Czy czymś ustępują pod względem komfortu tym regularnym czy też nie zaobserwowaliście żadnych większych różnic?

Po malu przestaja byc widoczne roznice miedzy tanimi liniami na normalnymi. Latam sporo i od tego roku Lufthansa (LOT troche wczesniej) kaza sobie placic za jedzenie w samolocie - czyli jak w tanich liniach. W LOT dostaniesz wode i prince polo za darmo. Jesli chodzi o ceny to raz od czasu wyplywaja jakies bledy w systemach ktore pozwalaja za grosze zarezerwowac lot, ale regula jest taka ze tanie loty nadal sa tansze. Trzeba tylko brac pod uwage ze bagaz inny niz podreczny, albo checkin in inny niz online checkin sa platne dodatkowo wiec nalezy ich unikac.

valcoonetti27
10-05-14, 14:43
Jest to dobry sposób na podróżowanie dla singli. Rodzinne latanie z dziećmi już znacznie gorzej zorganizować za mniejsze (niż wynikają ze standardowych cenników) pieniądze.

trucicielka
10-05-14, 19:37
Kilkakrotnie udało mi się naprawdę tanio kupić lot w ofercie last minute a raz wręcz przeciwnie - rezerwując lot dużo wcześniej był sporo tańszy. Warto też korzystać z porównywarek lotów i sprawdzać, które są korzystniejsze.

przemyslawgrzywuski
11-05-14, 19:35
Kilkakrotnie udało mi się naprawdę tanio kupić lot w ofercie last minute a raz wręcz przeciwnie - rezerwując lot dużo wcześniej był sporo tańszy. Warto też korzystać z porównywarek lotów i sprawdzać, które są korzystniejsze.

W locie lub lufthansie last minute jest najdrozsze. Najlepiej widac jak sie kupi jeden bilet, to cena kolejnego robi sie wyzsza.

marek_grzywa
15-05-14, 09:07
Kiedyś udało mi się kupić bilet do Londynu za 59zł :) Zdarzają się takie okazje, ale głównie wtedy kiedy szuka się lotu, który nastąpi za 1-2 miesiące.

mezo
15-05-14, 15:39
No my ostatnio lecieliśmy z żoną liniami Ryanar - podniebny pks...

przemyslawgrzywuski
22-05-14, 21:16
No my ostatnio lecieliśmy z żoną liniami Ryanar - podniebny pks...

Nikt nie mowil ze tanie latanie bedzie komfortowe i luksusowe. Ryanair daje dokladnie to za co placisz :-)
Wlasciciel firmy zastanawial sie nawet czy nie wprowadzic miejsc stojacych (to nie zart), oraz nad zastapieniem drugiego pilota przeszkolona stewardessa.
Na szczescie na to nie pozwolono.

elander
30-05-14, 13:47
Głośna była też swego czasu sprawa Ryanaira, który znacząco podniósł ceny biletów, jednocześnie zastrzegając, że nadal chce być tanią linią lotniczą. Jeśli chodzi o tanie latanie, to polecam skecz kabaretu Paranienormalni ;) http://www.youtube.com/watch?v=jlqxlem2QTU