PDA

Zobacz pełną wersję : Lubicie gotować?

fabrykantka
09-05-14, 13:23
Panuje teraz jakaś moda na gotowanie, ale wiem, że jest to zajęcie, które nie każdemu odpowiada.
Lubicie gotować?

kuropatwa
10-05-14, 09:52
Kiedyś tak średnio, a teraz zaczynam lubić gotowanie coraz bardziej.
Zastanawiam się, czy by nie ułatwić sobie życia takim urządzeniem (spam) - można w nim robić większość rzeczy, które wykonuje się przy użyciu garnków, parowaru czy piekarnika, a wiadomo, że czasem przy wielkim gotowaniu, np. na święta przydaje się coś takiego.
Macie podobne urządzenia w domu?

marinko007
17-06-14, 10:31
Jeśli mam czas to bardzo chętnie gotuję. Problem w tym, że zazwyczaj go nie mam.

odyssa11
26-06-14, 11:24
Gotowanie to raczej nie moja pasja.

Junix852
04-07-14, 10:47
Mi natomiast gotowanie sprawia bardzo dużo przyjemności. To fajny sposób na stres.

Kamil
04-07-14, 15:05
Lubię, nawet bardzo, ale z reguły "dla kogoś". Chętnie gotuję dla swojej żony, dla rodziców czy teściów. Ale dla samego siebie... jakoś mi się chcę. Jak sam mam jeść posiłek to z reguły zawsze ląduję w jakiejś knajpie :P .

Rafinek
08-07-14, 11:49
Ja też bardzo lubię gotować. To moje hobby i sposób na czas wolny.

Julia Mroczek
11-07-14, 08:25
Uwielbiam gotować. Teraz jeszcze w wakacje mam więcej wolnego czasu :) Mogę więc się oddać w całości swojej pasji :)

masterchef
16-07-14, 13:42
Ja gotuję codziennie, więc jest to dla mnie zwyczajna rzecz za którą, dla mojego szczęścia, bardzo przepadam.

serwisjunkers
17-07-14, 10:06
trochę. tzn nie na codzień ale od czasu do czasu coś wypasionego - jasne, że tak

marysia
20-08-14, 15:57
Uwielbiam!
Dla mnie gotowanie to czysta przyjemność i znakomity sposób na relaks, zwłaszcza jeśli mogę gotować dla osób, które kocham.
Lubię testować nowe przepisy i smaki. Dużo czasu spędzam w sieci, na blogach kulinarnych, w sklepach.

Hishave
21-08-14, 08:07
Ja dopiero rozpoczynam przygodę z gotowaniem, wygląda miło jak na początek. Te wszystkie smakołyki jakie można sobie zrobić :3
Ma|Miał ktoś styczność z Kukbook? Reklamują to w kinie i nie wiem czy się skusić. Z pierwszego wrażenia chyba warto..

Witka
04-09-14, 08:46
Pierwsze słyszę:)
Ale to może dlatego, że obecnie nie jesten na fali poszukiwań żadnego kulinarnego sprzetu ani przepisów - lecę po kolei przepisy z ponad stu z książki multicookera - mamy takie urządzonko marki Redmond i jest w nim tyle możliwości gotowania, że normalnie szkoda czasu na inne poszukiwania:)
swoją droga polecam - świetne

Balbina
04-09-14, 12:12
Może ta moda na gotowanie to przez te wszystkie programy kulinarne w TV typu Master Chef, albo Top Chef, ale ja nie przez to lubię gotować. Tak po prostu dla siebie i dla bliskich. Uwielbiam wyszukiwać jakieś smaczne i ciekawe przepisy, a pochwała od tych którzy to jedzą jest najlepszą zapłatą , mam wtedy ogromną satysfakcję z tego gotowania , a nie ukrywam że też sama lubię jeść więc tym bardziej lubie eksperymentować w kuchni :-D ;-):D:D

Raquel
04-09-14, 14:38
Ja nie lubię gotować, to dla mnie tylko obowiązek......
Ale za to uwielbiam piec ciasta.

Miro
04-09-14, 14:42
Fajnie jest coś zjeść z produktów, które sami kupujemy. Owoce, warzywa jesienią to produkty na super sałatki, podrzucie przepis dla faceta..:)

Balbina
04-09-14, 14:51
Ja nie lubię gotować, to dla mnie tylko obowiązek......
Ale za to uwielbiam piec ciasta.

A ja zaś odwrotnie, nie lubię piec ciast ;-) dla mnie to nic ciekawego po prostu przepis i tego musisz się trzymać bo inaczej coś pójdzie nie tak ;-) a gotując można trochę "poszaleć" ;-) jak czegoś dasz za mało to się nic nie stanie ;-)

tamarkaa
22-10-14, 07:13
Od czasu do czasu zdarza mi się gotować. Na pewno interesują mnie nowe przepisy kulinarne:)

pola
30-10-14, 09:36
Uwielbiam gotować, ale niestety nie mam na to tak dużo czasu, jak bym chciała.

ratun
03-12-14, 10:22
ja uwielbiam, ale niestety, zwykle nie mam na to po prostu czasu

koter
14-01-15, 20:12
Lubię coś niecoś upichcić jak tylko mam chwilę wolnego. Zawsze staram się przyrządzić coś nowego bo lubię eksperymentować w kuchni. Teraz w sobotę robimy domówkę z tematem przewodnim- Japonia. Zaopatrzyliśmy się w produkty Blue dragon i mam nadzieję że wyjdzie nam sushi:)

Jacus
14-01-15, 21:40
Lubię gotować choć wybitnym kucharzem nie jestem to spaghetti robię całkiem niezłe.

Trebacz
04-02-15, 18:37
Ja lubię gotować, ale wychodzi mi z różnym skutkiem ;) ważne żeby próbować, najlepiej uczyć się na własnych błędach :D

Raquel
19-02-15, 14:11
Ja lubię, ale nie znoszę kiedy musze to robić szybko. Lubie powoli bawić sie gotowaniem.

kinia25
23-03-15, 21:28
Ja lubię gotować, ale jak mam czas i dla mojej rodzinki, jak mam mieć gości to się denerwuje i wydaje mi się, że nic nie wyszło. Wtedy do akcji wkracza mój mąż i mi pomaga.

rybka
20-04-15, 22:50
ja kiedyś nie lubiłam gotować, ale jak przeszłam na zdrową dietę to musiałam się nauczyć kilku potraw. zdrowe gotowanie mi sie spodobało i teraz lubię sobie czasami poeksperymentować w kuchni :)

kowalica123
05-06-15, 11:46
Bardzo! Niestety nie zawsze mam na to siłę i czas. Na szczeście letnie potrawy nie są pracochłonne, a pyszne ;)

MarcinMn
08-06-15, 19:09
Nie lubię !

Fart
09-06-15, 14:18
Bardzo! Niestety nie zawsze mam na to siłę i czas. Na szczeście letnie potrawy nie są pracochłonne, a pyszne ;)

Coś jak u mnie. Ale istnieją weekendy, kiedy człowiek ma więcej czasu. Poza tym nie wszystkie potrawy są wymagają dużo czasu - jajecznica lub omlet można przygotować bardzo szybko, a obie te potrawy mogą być kulinarnym dziełem sztuki.

Bunia
03-07-15, 14:01
Bardzo! Ale jeszcze bardziej lubię piec - ciasta, ciasteczka, muffiny :D Uwielbiam eksperymenty w kuchni.

sakuranna
27-08-15, 13:27
Gotować czasem lubię.
Niestety nie zawsze mam na to czas :( Plus zdarza się, że się szybko zniechęcam, jeżeli danie jest zbyt skomplikowane. Najczęściej moje gotowanie sprowadza się do wrzucanie wielu rodzai warzyw i mięsa do rondla, przyduszenia tego dodania pomidorów i podania tego z ryżem :D Czasem zamiast mięs daję soczewicę, jak mam ochotę na vege. Bywa że zamiast pomidorów dodaję curry i mam tzw. curry rise :) Czyli wielowarzywna papka z mięsem albo bez ;) Szybko, prosto i przyjemnie. I wcale nie monotonnie, bo za każdym razem w rondlu lądują inne warzywka. Kreatywne gotowanie. ;D

koraf
31-08-15, 16:22
Też mam ten problem, dlatego lubię gotować w sobotę lub w niedzielę. Wtedy mam więcej czasu

kinia25
17-09-15, 21:51
Kiedyś tak średnio, a teraz zaczynam lubić gotowanie coraz bardziej.
Zastanawiam się, czy by nie ułatwić sobie życia takim urządzeniem (spam) - można w nim robić większość rzeczy, które wykonuje się przy użyciu garnków, parowaru czy piekarnika, a wiadomo, że czasem przy wielkim gotowaniu, np. na święta przydaje się coś takiego.
Macie podobne urządzenia w domu?
Ja też lubię gotować. Jeżeli chodzi o rożne urządzenia które ułatwiają pracę to warto je zakupić. Ja na przykład kupiłam sobie taki piekarnik parowy który ma funkcje plussteam - pieczenie z dodatkiem pary. Akurat wczoraj piekłam pierwszy raz sama chlebek, wyszedł przepysznie z chrupiąca skórką. Taki jak chciałam. A wy pieczecie też sami?

simian raticus
18-09-15, 19:57
Jak gotować to tylko coś dobrego und pysznego and smacznego! Sejm zeżryjmy!