PDA

Zobacz pełną wersję : Domena + hosting - gdzie najtaniej?

wielkibrat
22-05-14, 15:05
Podawajcie same konkrety proszę. Ile płacicie i gdzie.
U mnie pierwszy rok w Hekko - 70 brutto. Domena PL + hosting z 100 GB transferu.
Inne oferty?

Misia
18-09-14, 20:18
Nie ma znaczenia gdzie najtaniej. Hosting musi być przede wszystkim pewny, marka istniejąca od dawna.
Taką np. jest Firehost. Mam tam konto za 80 zł, 80 GB trasferu, kilka serwisów i wszystko działa bez najmniejszych problemów.

janinapolka
30-10-14, 10:30
Podawajcie same konkrety proszę. Ile płacicie i gdzie.
U mnie pierwszy rok w Hekko - 70 brutto. Domena PL + hosting z 100 GB transferu.
Inne oferty?

Ostatnio kupiłam tą samą ofertę od Hekko i gratis dostałam jedną domene za free, przedłużenie coś ok 70 zł, na aftermarkecie chyba 10 zł mniej za przedłużenie

Stan_Turrent
05-11-14, 10:47
Jeśli chcesz mieć domenę przez okres dłuższy niż jednego roku, to polecam aftermarket. Tam co prawda za rejestrację trzeba zapłacić kilkanaście złotych, ale przedłużenie jest tańsze. A co do hostingu, to przez wiele lat korzystałem z linuxpl i nie narzekam :) Świetny kontakt z obsługą klienta. Wiele osób poleca Futurehost, ale ja odradzam - marketingowa wydmuszka.

Lukis
10-11-14, 09:44
Mam hosting w Hekko i naprawdę mogę z czystym sumieniem polecić.

wielkibrat
25-11-14, 15:23
Również trzymam tam serwisy i wszystko działa jak należy. Domena PL, a raczej jej przedłużenie powinno kosztować max 60 zł. A wiem, że nadal w wielu firmach usługa przedłużenia kosztuje ponad 100 złotych. Na jednej domenie traci się nawet kilka dyszek. Unikajcie takich ofert.

rafalek123
03-12-14, 11:47
najtańsze domeny ma pewnie ovh (najtańsze odnowienie) a jeśli chodzi o hosting to polecam hekko :)

wielkibrat
04-12-14, 15:37
Jedne z tańszych - ogólnie na podobnym poziomie cenowym domeny ma kilka firm. Ja trzymam w Hekko bo mają fajny panel zarządzania i ogólnie pewna firma.

Mich
08-12-14, 23:11
Jeśli chodzi o hosting to mam w dwóch firmach:Hekko oraz Vipower i oba mogę polecić.Natomiast rejestruje domeny zazwyczaj w AZ bo często mają promocje za 0zł.

malek8
22-12-14, 19:57
Na pewno Firehost, mam u nich serwisy od kilku lat, wszystko działa jak należy, a przede wszystkim uptime super, o wszystko można się dogadać.
Największym plusem działania serwera są jednak dodatkowe opcje - gdzie pozwalają wybierać panel zarządzania? A u nich macie albo DA, albo cpanel.
Warto?

wielkibrat
31-12-14, 07:26
Ostatnio kupiłam tą samą ofertę od Hekko i gratis dostałam jedną domene za free, przedłużenie coś ok 70 zł, na aftermarkecie chyba 10 zł mniej za przedłużenie

Po co kłamiesz? 54 brutto kosztuje przedłużenie w Hekko. W aftermarket też cena jest całkowicie inna.

malek8
01-01-15, 17:52
hehe... to jakiś spamer. Na moim hostingu mam taniej, ale i tak największe znaczenie ma dla mnie to, że sama usługa jest niezawodna.

michaladamczyk
03-01-15, 12:55
Ja bym nie sugerował się gdzie najtaniej, tylko gdzie stabilnie i dobry support :) Czasem lepiej zapłacić troszkę więcej.

joonek9
03-01-15, 14:30
Ja bym nie sugerował się gdzie najtaniej, tylko gdzie stabilnie i dobry support :) Czasem lepiej zapłacić troszkę więcej.

Dokładnie tak jak napisał michaladamczyk ważna jest nie tylko cena ale i także stabilność hostingu. Warto też spojrzeć na cenę za przedłużenie domeny.

mezo
14-01-15, 14:03
Obecnie najtańsze domeny (.pl) mają w ovh. Za pierwszy rok koszt domeny to coś w granicach 10 zł. Za każdy kolejny rok 50 zł brutto. Czyli po wrzuceniu w koszta wychodzi jeszcze taniej.
Jeżeli chodzi o hosting, to pod względem stosunku cena/jakość/stabilność/pomoc techniczna wyróżnia się Sprint Data Center. Za 259 zł rocznie otrzymujemy 100 gb przestrzeni dyskowej oraz pozostałe usługi bez limitu. Specyfikację tej usługi można znaleźć w internecie.

Jacus
14-01-15, 21:16
Nie będę zakładał osobnego tematu i zapytam tu: która z firm po zakupieniu domeny ma kod authinfo od ręki do pobrania z panelu klienta?

wielkibrat
30-01-15, 15:26
Chyba większość firm tak ma, a to ma dla ciebie jakieś znaczenie? Chyba istotniejsza jest cena przedłużenia domeny, co nie?

Ramin
05-02-15, 21:13
Warto się zapoznać jeszcze z ofertą cal.pl. Mają stabilne, przystępne ceny i fajną sprawą jest możliwość przetestowania hostingu za free przez siedem dni.

electrice
05-02-15, 21:23
Zapraszam do skorzystania z mojego kodu polecającego na konta webhostingowe MyDevil.net otrzymujesz dzięki nim zniżkę 20%.
Mój kod: 7L1R857MRA
Lub bezpośredio przez mój link: platnosci.admin.net.pl/pp/7L1R857MRA dzięki :D

Fart
06-02-15, 08:12

Strzał w dziesiątkę. Na cenę należy patrzeć dopiero w trzeciej kolejności. Ważne jest również to co mamy w cenie i możliwość darmowego przetestowania.

wielkibrat
09-02-15, 15:29
Ramin - Ty wiesz o czym piszesz? Większość firm ma 14 dni okresu testowego. A np. za przedłużenie domeny PL ja płacę dwa razy mniej niż ma ta firma.

magdakrawiecka
25-02-15, 10:22
ja od ponad roku działam na hekko, pakiet 70 zł, na ich stronie jest specyfikacja, mam dwie stronki i wszystko śmiga, nic nie zacina itd

malek8
16-04-15, 20:13
Wszystkie stronki mam na Firehost, serwer działa tak jak należy - jest szybki, ale przede wszystkim chodzi o to, że kilka stronek utrzymuję na serwerze za kilka dyszek rocznie.

valerie89
11-05-15, 08:57
Osobiście płacę za hosting 50 zł rocznie (w linuxpl), a więc tyle, co nic - domena to dodatkowe kilka złotych miesięcznie.

ulicafinansowa
11-05-15, 23:23
można skorzystać za darmowych hostingów i domen jednak tańsze nie koniecznie znaczy opłacalne.

malek8
14-06-15, 22:01
Ja mam w jednym z mniej znanych hostingów. Nie wiem czy najtaniej, pewnie znalazłoby się niższe ceny, ale większe znaczenie ma dla mnie stabilność usługi, jakość działania supportu. Generalnie nie ma z nimi żadnych problemów i do kiedy tak będzie to firmy na pewno nie zmienię.

mmigalski1987
16-08-15, 15:47
Hekko ma chyba najlepszy stosunek jakości do ceny.

cierpak
03-10-15, 16:35
Z tego co wiem fajną ofertę domeny i hostingu ma także firma Cal.pl, oferują stabilny hosting w dobrej cenie i bez limitu transferu.

nowysacz
18-12-15, 17:43
Cal chyba jakiś żart ;) Poproś o kod authinfo domeny, to się nie doczekasz ;)

paris
29-12-15, 20:21
Każda oferta bez limitu to jakiś żart, bo na dobrą sprawę brak limitów oznacza jedną wielką ściemę.
Bo w jaki sposób serwer może ich nie mieć? To by dopiero było. A o tym, że z serwera można być usuniętym z setki innych powodów już nie piszecie?

Maverick3
30-12-15, 14:29
AZ ma niezłą ofertę.

Emka
12-01-16, 18:39
Tutaj (http://www.redukcjakosztow.pl/najtansze-przedluzenie-domeny/) jest wg mnie najnowsza lista na 2015 rok. Gnum wydaje się być najtańszy. MasterNet mogę polecić bo z ich usług korzystam. Odnośnie hostingu to polecam linuxpl, w microhost.pl jest najtaniej ale nie wiem jak z jakością - po prostu nie korzystałem.

hightower
12-02-16, 12:24
od siebie mogę polecić : linuxpl, hekko, zenbox, domeny np. masternet, ovh - tutaj szukałbym gdzie najtaniej,

hempe
04-03-16, 15:33
Z hekko potwierdzam. Za konto i domenę płaciłem poniżej stówki. Mam tam kilka stron - jak na razie całość działa ok.

peres
04-03-16, 21:06
W Spamie najlepiej jedno i drugie - przynajmniej ja tak mam i nic złego się nie dzieje od kilku lat. Niewielkim kosztem, usługa działająca naprawdę szybko. Czy w takim wypadku jest sens szukać i kombinować? Tym bardziej kiedy inni mają znacznie drożej?

hempe
07-03-16, 15:06
jacy inni? Sypiesz banałami - jedni mają bardzo drogo, inni bardzo tanio. Ten hosting jest na przeciętnym poziomie, ale czy bym ryzykował włożenie w niego jakiejś kasy?

peres
05-04-16, 20:12
Ja mam w spamie. Tanio, ale wiem, że nie naj. Bardziej znaczenie ma dla mnie to, że usługa działa szybko, nie sprawia problemów, a ogólnie serwer jest odpowiedniej jakości. Kluczowe jest dla mnie również i to, że sama usługa robi sporą różnicę, mam dobry kontakt z adminami, we wszystkim pomagają. I tak powinno być.

paris
13-04-16, 18:05
Z tych wymienionych to (spam) ma solidne serwery. Cenowo jest ok, ale ważniejsze, że support dziala jak należy, pomoc szybko przychodzi, uptime jest wysoki. Trzymam u nich kilka serwisów od dobrych 3 lat. Póki co wszystko w najlepszym porządku, usługi śmigają, a jak będzie dalej to zobaczymy.

hempe
28-04-16, 15:32
To już okres po którym można oceniać serwery - a tym bardziej jeśli poziom usługi się dalej utrzymuje, albo poprawia.
Np. przy bardzo dużych firmach mam wrażenie, że jest wyłącznie coraz gorzej, a nie lepiej.

trafic
05-05-16, 08:50
linux i ovh jest spoko do niewielkich projektów

hempe
13-05-16, 15:17
Ale piszesz o kontach dzielonych, czy o czymś większym?
Jak dla mnie to stronę można trzymać na spokojnie na dzielonym - u nas daje radę postawić na tym nawet kilka sporych serwisów, zależy od parametrów konta jakie macie.

Misia
15-07-16, 21:14
Nie patrz tylko na cenę, ale też na normalny kontakt z supportem, jakość panelu zarządzania, ale też wiadomo, że cena jest istotna.
Głupotą jest płacenie za przedłużenie PL stawek na poziomie ponad 100 zł.

hempe
29-07-16, 15:11
Nigdy nie patrzyłem tylko na cenę. Dla mnie to podstawa żeby serwer działał stabilnie. A jeśli taki nie jest to nawet jeśli miałbym go za darmo, to i tak z niego nie skorzystam. Szkoda mojego zdrowia.

Therlatos
25-08-16, 12:08
Ja kiedyś miałem w home i byłem zadowolony, ale nie wiem jak oni teraz stoją za ofertami.

hempe
29-08-16, 15:22
Ale możesz napisać konkretnie z jakiego powodu byłeś zadowolony?
Bo średnio rozumiem. Support, uptime, co konkretnie?
Bo to nie jest pierwszoligowa usługa...

Misia
14-09-16, 17:56
Wszystko kwestia dopasowania rozwiązania - z głową to trzeba zrobić. Odpalasz test i widzisz jakie generujesz obciążenia, ale przecież wiadome jest, że strona będzie miała coraz większy ruch i będzie wymagał coraz większego serwera, co nie? Logika...

hempe
20-09-16, 15:08
To oczywiście najlepsza metoda - tylko mało komu chce się robić testy kilku serwisów. Mnie też średnio się chciało.
Kiedy widziałem, że serwer działa mi jak należy, ma dobry support to siedziałem tam dalej. Nie ma co się ładować w byle jakie usługi. Nawet przy bardzo niskiej stawce...

spiewak
21-11-16, 19:27
Hosting to już dawno wykupowałem, ale jeśli chodzi o domeny, to miesiąc temu szukałem. Najlepiej wypadało seohost. Pierwszy rok poniżej 10 zł, ale kolejne lata już 40 zł, także nie wiem czy gdzieś mają taniej ;)

qartus
22-11-16, 08:57
@up:
wyciąg z ich regulaminu:

zabrania się wykorzystywania kont hostingowych do instalacji aplikacji opartych o pracę na tzw. proxy przez PHP, aplikacji służących do automatycznego dodawania wpisów na blogach, katalogowania, sprawdzania pozycji w wyszukiwarkach, masowego pingowania itp.

faktycznie, bardzo przyjazne dla SEO te HOSTY ;)

miks
28-11-16, 17:53
Hahaha... dobre... chyba ewentualnie pod postawienie zaplecza, bo na pewno nie pod skrypty, które umożliwiają automatyzację wybranych działań ;-)

grzesiu4564
20-12-16, 07:07
jest duzo serwisów które oferują takie oferty zalezy gdzie

Igor555
19-01-17, 14:52
No właśnie , wszystko zależy od tego co potrzebujesz takiego.

hempe
19-01-17, 15:19
ło matko, automat? ;-) Wszystko zależy od parametrów usługi, jej ceny, supportu i niezawodności. A najlepszym sposobem oceny działania hostingu jest po prostu odpalenie sobie darmowego testu usługi. Nic więcej na tym etapie raczej nie będzie wam potrzebne.

BazyLiszaj
20-01-17, 06:01
Od niektórych firm internetowych jedno i drugie bo dzięki temu będziesz miał obsługę w jednej firmie - lepsza komunikatywność, skorelowanie między sobą. przy przenosinach miałem lekkie obawy że coś w sklepie rypnie ale bardzo szybko się okazało, że profesjonalizm obsługi nie widnnieje tylko na papierze, jestem bardzo zadowolony.

hempe
04-04-17, 15:07
Czy lepiej mieć jedno i drugie w jednym? Tak, jeśli to jest pewniak. Na pewno nie wolno trzymać domen w pseudofirmach. Sam lata temu omal nie straciłem domeny przez wybór allegrowego rejestratora. Ale to było na początku drogi.

AnnaWall
05-04-17, 14:34
Polecam CBA.PL

hempe
05-04-17, 14:57
Ale w darmowej wersji, czy jak? Sory, ale stron pod ludzi nie stawia się na darmowych serwerach. Przecież to w każdym przypadku kończy się dokładnie tak samo - padem ;-)

rem
07-04-17, 13:30
Ze swojej strony polecam Webd.pl . Za 70zł rocznie 50GB miejsca , 20 slotów na bazy danych. Rzecz niezwykła do każdej bazy da się przypisać innych zestaw uzytkowników i indywidualnie przyznać na każdego usera uprawnienia. Ponadto kolejna ważna sprawa , da sie ustawić indywidualnie wersję PHP za pomoca .htacces . Z ciekawszych rzeczy w panelu jeszcze fantastico , cron i pare ficzerów z serii raczej power user. Za tą cenę bajka

Poprzednio mieliśmy hostingi na home.pl i nazwa.pl, nie polecam na dłuższą metę głównie z uwagi na koszmarne ceny podczas przedłużania usług i słabe panele.

Witty
22-04-17, 12:26
Na małą stronę ale nie tylko polecam (wycięta reklama). Za 25zł rocznie najmniejszy pakiet działa naprawdę dobrze. Inne firmy mogłyby się od nich uczyć, jeśli chodzi o niezawodność. Gorzej jest ze zmianami na serwerze, ale też da się wytrzymać, tylko trochę to trwa. Pozycjonowanie strony najlepiej w firmie (wycięta nieoznaczona i nieopłacona reklama).

qartus
26-04-17, 16:39
domena: ovh / aftermarket = NAJTANIEJ
serwer - opinie na webhostingtalk: jchost, swits, linuxpl, hekko = dobry stosunek ceny do jakości (dwa pierwsze wymienione mają świetny i szybki support)

hempe
28-07-17, 15:00
Ten trzeci też ma dobry supportu. Z tego co pamiętam, to przy rankingu szybkości odpowiedzi, mieli średnią poniżej minuty. Ale to było jakiś czas temu. Ja mam odpowiedzi od nich w ciągu kilku minut.

kazik543
31-07-17, 10:29
No tak, oni zawsze raz dwa odpowiadali.
___
Pozdrawiam Anna

Marco_P
29-08-17, 22:54
Odświeżam temat, bo może ktoś jeszcze potrzebuje, a Home wprowadziło ostatnio fajne promo na darmowy hosting do końca roku: beta.home.pl/testuj/#testuj Równolegle można wziąć udział w konkursie dla testerów, tzn. wrzucasz im swoje uwagi i sugestie na forum, a do wygrania są 2 lata biznes hostingu za free albo 2 000 zł na wybraną usługę.
Sam korzystam z ich usług od jakiegoś już czasu i nie narzekam, a tutaj fajna opcja dla kogoś na start.

Pozdrawiam,
Marco

hempe
03-10-17, 15:09
Na start bierze się konto, którego przedłużenie kosztuje 50 zł, a nie 369 zł ;-)
Po co komuś na start taki pakiet? ;-)

adzik
22-11-18, 16:11
Nie najtaniej, ale solidnie. Mnie głównie chodzi o to, żeby hosting nie sprawiał mi problemów.
I u nich właśnie to mam. A jaki komu pasuje hosting, to już inna kwestia.
Przecież test jest darmowy - łatwo można sprawdzić, jak to działa.