PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto jechać na 4dni do Zakopanego?

katska
29-05-14, 12:23
Otóż mam takie pytanie, chciałabym się wybrać z chłopakiem do Zakopanego na długi weekend, którego razem będzie 4 dni. Zawsze chciałam jechać do Zakopanego, bo wstyd się przyznać, ale jeszcze tam nie byłam. Zastanawiam się tylko czy się opłaca, bo praktycznie większość czasu w drodze, także zostaną do dyspozycji 3 niepełne dni. Czy warto tam jechać na tak krótko? Tyle miejsc jest tam do zobaczenia, ze pewnie nawet części się nie uda, a też nie chciałabym biegać przez cały czas żeby wszystko zobaczyć, żeby na koniec paść z wyczerpania. Dlatego poradźcie, czy warto? A jeśli tak, to co najlepiej zobaczyć? Czy jednak może lepiej sobie odpuścić i poczekać na jakieś dłuższe wolne...

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

sweetwhitewine
30-05-14, 10:18
jeżeli jedziesz tam z zamiarem chodzenia po górach - to warto. Jeżeli jedziesz tam tylko po to, żeby odwiedzić krupowki - szkoda czasu

stecc1
01-06-14, 20:39
Wszystkiego w 3 dni nie zwiedzisz, ale trochę na pewno :) warto się wybrać mimo wszystko.

meggikrk
01-06-14, 22:52
Moim zdaniem warto, tylko dobrze sobie rozplanuj co chcesz zobaczyć. I z dala od miejsc gdzie ludzi jest upchanych tyle co szpilek - inaczej stracisz cały sens wizyty w Zakopanem.

trucicielka
05-06-14, 10:37
Moim zdaniem warto się wybrać, tym bardziej, że np. teraz robi się taki ładny weekend, że sama miałabym ochotę wyskoczyć na weekend.

Mariusz25
01-07-14, 08:53
nie ważne na ile, zawsze jest lepiej jechać nawet na kilka dni. I tak wszystkiego nie zobaczysz. Bedzie motywacja do powrotu do zakopanego :)

szeregowy11
08-07-14, 10:05
pewnie że warto, tylko nie spędź 4 dni na krupówkach

Fart
08-07-14, 13:14
Sporo zależy od upodobań i miejsca zamieszkania. Jeżeli jest stosunkowo blisko to dlaczego nie, ale czy wyjazd ze Szczecina miałby większy sens?

serwisjunkers
17-07-14, 10:03
oczywiście ze tak. W górach jest pięknie :)

Junix852
05-08-14, 14:11
Jak najbardziej warto. Takie jest moje zdanie.

karinamora
14-08-14, 06:59
Na 4 dni już naprawdę można co nieco zobaczyć. Ja w tamtym roku byłem tydzień, w tym jeden dzień odpoczywałem. Więc jak ktoś chce i może narzucić sobie tempo to podstawowe atrakcje na pewno zdąży zobaczyć. Aha i mówimy oczywiście o 4 dni w Zakopcu a nie 4 dni z podróżą, czyli 3.

Karolina
08-09-14, 08:39
Co za pytanie?! :) Gdybyśmy tak chcieli jeździć wszędzie po to tylko, żeby wszystko za jednym zamachem zobaczyć to nie starczyłoby urlopu i trzeba by rzucić pracę, żeby podróżować ;)

Ja byłam w Zakopanem dokładnie 3 dni i wspominam ten wyjazd bardzo pozytywnie. Najważniejsze to mieć dobre towarzystwo, wtedy zapamiętuje się uczucia i miłe sytuacje najlepiej ;)

Czasami jeżdżę właśnie na takie krótkie, weekendowe wyprawy w miejsca, gdzie nie ma potrzeby przebywać tygodniami, żeby poczuć klimat i zwiedzić co nieco (Malta czy Ibiza). Zawsze pamiętam jednak o doborowych kompanach ;)

Lot można kupić za grosze, jeśli odpowiednio wcześnie zaplanujesz wyprawę, zatem nie tracisz czasu na podróżowanie. Podobnie, jeśli chodzi o miasta Polskie - teraz autobusem podróż trwa znacznie krócej, nawet z odleglejszych zakątków kraju.

Żeby dobrze zorganizować taki wyjazd, trzeba pamiętać o wcześniejszym sprawdzeniu bazy noclegowej, żeby wybrać najlepszą dla siebie opcję i w rozsądnej cenie. Przy większej grupie zawsze wychodzi taniej oczywiście.

Ja aktualnie wybieram się kolejny raz do Krakowa tylko na weekend. Bilety już zabukowane, hotel wybrany... zostało ubranie na zmianę do spakowania i kilka kosmetyków ;) I to wszystko, żeby poczuć przez kilka godzin klimat tego pięknego miasta :)

Arrdam
11-09-14, 13:28
Byłem całkiem niedawno w Zakopanem od czwartku do niedzieli. Jeśli dotrzesz z samego rana to jak najbardziej możesz jeszcze dużo zobaczyć. Tylko jeśli to będzie ładny weekend to pamiętaj żeby na wszelkie kolejki pojechać z duuużym wyprzedzeniem bo jest dużo chętnych.

tixiass
21-09-14, 20:05
Warto - 4 dni to wcale nie jest mało.

Franciszka
08-10-14, 09:46
Jasne że tak;)

ratun
14-11-14, 10:59
jeśli wyjedziesz z samego rana i wrócisz bardzo późno tego czwartego dnia, to jak najbardziej:)

Adam_np
05-12-14, 07:07
Jeżeli masz zamiar chodzić po górach to warto jechać nawet na 1-2 dni

MilkyStar
03-01-15, 18:50
Jeśli zamierza się jechać do Zakopanego, to warto też mieć trochę więcej pieniędzy na taki wyjazd przeznaczone ;)

marwik
17-01-15, 14:47
Warto zwłaszcza na skoki narciarskie. Szkoda, że Adam Małysz już nie skacze, to były emocje.

kuszczyk
17-01-15, 19:45
W którym sezonie jest najluźniej?

Piorycz
31-03-15, 17:31
Do Zakopanego zawsze warto. Super miasto, super ludzie, no i piękne widoki.

radomianik
03-04-15, 12:11
Ja planuję jechać na 1 dzień na czerwone wierchy i spowrotem ;)

Weronikapalka1973
07-04-15, 10:57
Jasne, że warto :)