PDA

Zobacz pełną wersję : Nauka jezyka - Dorosli

Koprobo
03-06-14, 12:45
Jak myslicie - gdzie lepiej sie uczyc jezyka bedac juz doroslym facetem - szkola, czy jakiejs korki

Kulturny Piesel
03-06-14, 12:45
A na jakim poziomie teraz jestes?

Koprobo
03-06-14, 12:46
Raczej slabo stoje z jezykiem - niestety za malolata nie wpadlo mi do glowy, ze moze sie przydac znajomosc obcego jezyka

Kulturny Piesel
No to zdecydowanie proponuje szkole - tam z pewnoscia Cie dobrze naucza

Koprobo
Zatem pozosaje mi poszukac jakiejs dobrej szkoly w Krakowie - znasz moze jakas?

Kulturny Piesel
03-06-14, 12:47
Jestem z Krakowa to moge Ci podpowiedziec. A jakiego jezyka chcesz sie uczyc?

Koprobo
Standardowo - Angielskiego

Kulturny Piesel
No to polecam Lincolna - to na prawde dobra szkola :)

Michal83x83
31-10-14, 11:45
Ja osobiście poleciłbym Ci udać się na jakąś uczelnie i zostawić ogłoszenie, że szukasz korepetycji. Ceny u studenta nie są duże, a uczysz się przede wszystkim mówić, czego nie nauczysz się za bardzo w grupie. Gramatyka i słownictwo - tego można się nauczyć samemu, natomiast jeśli chodzi o to by przełamać strach przed mówieniem w innym języku to indywidualne korki są najlepsze. Co więcej, zawsze można sobie znaleźć jeszcze kogoś i pracować w 3 osoby co jak dla mnie jest najlepsze rozwiązanie. Czemu? Ponieważ samemu po pewnym czasie może się przestać chcieć :) A jak chodzicie w dwójkę, to masz motywację, żeby nie przekładać spotkań i systematycznie się uczyć :)

Arrdam
03-11-14, 12:23
Też chciałem iść na kurs do szkoły językowej ale ceny powalające..

Fart
05-11-14, 09:05
Nauka języka kosztuje. Jednak nie ma lepszej metody niż kurs. Samodzielnie jest najtaniej, ale taka nauka jest bardzo trudna, zwłaszcza jeżeli nie masz zdolności językowych.

ulik
07-11-14, 10:49
Kurs to podstawa, uczyłam się sama języka angielskiego, ale trudno było. Zawsze miałam jakieś wymówki, a to brak czasu, motywacji albo chęci, ale jak poszłam do empik school to od razu się rozkręciłam. Do tego zaczęłam słuchać e booki w języku angielskim, oglądać filmy i szybko dałam radę.

Fart
10-11-14, 07:18
Prawdę mówiąc braku motywacji nigdy nie rozumiałem. Na kursie załatwia to lektor, ale w domu (samodzielna nauka) nie powinno być problemów. Oczywiście jeżeli nie ma czynników zniechęcających, np. wątpienie we własne umiejętności, czy postępy w nauce.

kinia25
22-03-15, 22:46
Polecam prywatny kurs z wykładowcą szkoły językowej, indywidualnie, nie w kilkuosobowych grupach.

Adam Koszaliński
25-03-15, 15:47
ja przez wiele lat chodziłem na takie zajęcia do szkół językowych, ma to oczywiście swoje plusy i minusy, no i warto się starać, a nie tylko odbębnić obecność na zajęciach, a w domu zero pracy własnej, takim podejściem, niewiele się człowiek nauczy;)

Fart
15-04-15, 10:10
Jak płacisz i wiesz dlaczego zapisałeś się na język to raczej z motywacją i tylko odbębnianiem obecności na zajęciach nie powinno być problemu. Wszystko zależy od Twojego nastawienia no i oczywiście dobrego lektora.

barso
20-07-16, 12:31
to na pewno, dobre nastawienie duzo daje, a teraz i kursy są dużo tańsze, sam się niedawno zapisąłem do speak upa i kurs w całkiem prystępnej cenie jest. Zawse chciałem sobie móc czytać po angielsku bez konieczności wiszenia na tłumaczu i teraz powoli, powoli idzie mi coraz lepiej.

Hiacynt
11-10-17, 15:35
Podstawy musisz złapać od kogoś, czasy, odmiany i inne tego typu ale jak już tego się nauczysz to możesz kontynuować naukę samemu, jest sporo świetnie przygotowanych materiałów do nauki każdego języka. Ja np do wzbogacania słownictwa polecam apke na Androida memrise