PDA

Zobacz pełną wersję : Ile faktycznie trwa założenie firmy? 2014

Witka
13-06-14, 09:27
Ile faktycznie trwa założenie firmy w Polsce? jeśli chodzi o rok obecny 2014.
W teorii to wiem że jedno okienko i blabla, ale jak zerknęłam do artykułu z KSU (Krajowy System Usług) - tekst źródłowy http://ksu.parp.gov.pl/pl/baza_wiedzy_dla_przedsiebiorcow/jak-zalozyc-dzialalnosc-gospodarcza , to opisówka jest taka długa, że nie wydaje mi się, zeby 1 okienko to wszystko załatwiło.

Czyli jednak droga przez mękę?

pepka
17-06-14, 09:56
Samo założenie firmy nie jest długim procesem. Znacznie gorsze od założenia jest płacenie tych wszystkich danin publicznych.

Marzenka
29-06-14, 21:02
Założenie firmy nie jest bardzo czasochłonne - czas ten też na pewno się skrócił w ciągu ostatnich lat. Ważna jet organizacji i żeby od początku mieć zorganizowane papiery.

Biuri
30-06-14, 13:09
Założenie firmy nie wiąże się z długim okresem czasu. W pierwszej kolejności wypełnij formularz rejestracyjny na stronie firma.gov.pl. Wniosek w postaci formularza CEIDG-1, należy złożyć w formie elektronicznej lub papierowej. Jest to jednoczesne zgłoszenie firmy do ZUS, GUS i urzędu skarbowego. Podmiot prowadzący działalność gospodarczą zobowiązany jest do posiadania rachunku bankowego oraz pieczątki firmowej. I tyle!

Maciejo
02-07-14, 03:54
W praktyce powinno to zająć 2 dni (mam na myśli bieganinę po urzędach/okienkach) i wypełnianie formularzy

gojomomgo
17-09-14, 20:05
niestety realnie 2 tygodnie

Em Ra
30-09-14, 08:15
Nawet szybciej.

Lucy00
10-12-14, 19:51
Założyć firmę to można naprawdę szybko.
Ale znaleźć pomysł na biznes, zrobić biznes plan i sprawdzić czy się opłaca, zdobyć środki finansowe na rozkręcenie działalności - to już wymaga dużo więcej czasu.
A przy działalności produkcyjnej trzeba mieć jeszcze odpowiednie hale produkcyjne, park maszynowy, przeszkolonych pracowników itd...

wielkibrat
11-12-14, 15:14
Trwa to coraz mniej, ale z drugiej strony coraz więcej firm powstaje na siłę, tworzone są przez ludzi, którzy nie mają o tym zielonego pojęcia. A jednak tutaj potrzebna wiedza na temat promocji, zasad reklamy, monitorowania skuteczności poszczególnych typów reklamy, porównania. To nie jest hop siup. Efekty wymagają wiedzy i doświadczenia.

MSPF
13-12-14, 22:42
W praktyce założenie działalności nie trwa dłużej niż 7 dni. W chwili obecnej jest usługa - jedno okienko i nie ma już możliwości samodzielnego biegania po urzędach -ZUS, GUS i US ale naprawdę przynajmniej w Warszawie przebiega to sprawnie :)

malek8
14-12-14, 19:40
Jaki typ reklamy masz dokładnie na myśli? Podaj jakieś konkretne informacje - chodzi o druk trójwymiarowy, czy tak?

wielkibrat
15-12-14, 15:16
Dokładnie tak.
I to się opłaca. Oczywiście takie kreacje wymagają optymalizacji, tylko wtedy można uzyskać jakiś sensowny efekt.

Misia
16-12-14, 20:37
W jakich miejscach umieszczaliście reklamy 3d? Wystawa, czy gdzieś na zewnątrz? I jak ze skutecznością?
Tak realnie wydaje mi się, że pod np. sklep odzieżowy wystarczy jedna dobra kreacja wystawiennicza. Nic więcej tutaj potrzebne nie będzie.

wielkibrat
17-12-14, 15:03
U nas to była reklam wystawiennicza, a w zasadzie to jest. Za każdym razem skuteczność kampanii była bardzo wysoka, przede wszystkim widoczne były rzeczywiście efekty. Wszystkie reklamy 3d zwracają uwagę, a jeśli przekaz został odpowiednio dopracowany, to powinno być idealnie.