PDA

Zobacz pełną wersję : Optymalizacja strony

Piotr Benet
18-06-14, 13:25
Z tego co słyszałem, to na pozycje strony w wynikach wyszukiwania ma wpływ kilkaset czynników. Które z nich są najważniejsze? Czy macie jakieś doświadczenia z tym związane, czy trzeba cały czas z tym eksperymentować?

mezo
18-06-14, 16:20
Wśród tych najważniejszych to nazwa domeny, tytuł strony, opis każdej podstrony, treść, opisy alternatywne do zdjęć itd itd. Wszystko to zostało poruszone na blogach SEOwców. Oczywiście każdy z nas ma jeszcze swoje własne sztuczki :) Możesz poprosić o audyt strony - wyczerpujący raport swego czasu przygotowali mi w (reklama).

jolkakrk
18-06-14, 23:33
Te czynniki to najpilniej strzeżona tajemnica Google. Gdybyś je znał, byłbyś miliarderem :)

sirino
20-06-14, 08:42
W sieci znajdziesz wiele ciekawych miejsc z informacjami na temat optymalizacji strony. Polecam Ci przede wszystkim forum PiO oraz strony Zgeda i Lexy.

wielkibrat
08-09-14, 13:20
Jeden z tekstów na ten temat Optymalizacja to jednak złożony proces, wymaga zwrócenia uwagi na wiele kwestii, ale rzeczywiście się opłaca.

Churchill
06-10-14, 08:22
Zwróć szczególna uwagę na opis do Google - warto, żeby zawierał alternatywne frazy, za pomocą których ludzie będą znajdować dany tekst. Twórz je mądrze, żeby równocześnie zachęcały do czytania.

platformus
28-10-14, 21:29
W internecie jest mnóstwo materiałów na temat optymalizacji stron www pod kątem SEO :). Wejdz sobie na forum PiO tam jest mnóstwo informacji.

jankopana
17-03-15, 09:38
Optymalizacja strony czyli
1. kwestie techniczne
2. content umieszczony na stronie

plus ostatnio co raz ważniejszą rolę zaczyna odgrywać UX

dring
20-08-15, 08:49
najbezpieczniej wszystkie metody wymieszać ze sobą - korzystając z jednej "najlepszej" możemy się niechcący wbić na filtr ;)

aksyn
15-09-15, 21:45
ja zleciłem zewnetrznej firmie optymalizacje miojej strony firmowej. chciałem tak dla eksperymentu. ale po kilku tygodniach, gdy juz zobaczylem wyniki, musze przyznać, ze takie proste zabiegi optymalizacji są na wagę złota! mam wiecej wyświetleń o 20% i użytkownicy zostają na dłużej na mojej stronie

antonis
13-10-15, 13:20
Niestety ciężko jest uogólnić. Zwłaszcza, że Google co chwilę coś zmienia i coś innego bierze pod uwagę.
Na chwilę obecną do najważniejszych rzeczy w pozycjonowaniu są:
- Zewnętrzne linki przychodzące
- Title - tytuł strony, nagłówki H
- Wiek domeny / witryny
- Obecność słowa kluczowego w domenie / przyjazne urle
- Obecność i miejsce słów kluczowych w kodzie
- Linkowanie wewnętrzne
- Systematyczne aktualizacje i rozbudowywanie strony
- Ciekawy content na stronie

Quaild
26-10-15, 20:14
Siedzę w branży już kilka lat, kiedy wystarczyła masa linków i byłeś w TOPie. Teraz trzeba dbać o unikalne treści, dobre linki, ładnie wyglądające strony itp.

Wiktor
30-10-15, 13:37
Wśród tych najważniejszych to nazwa domeny, tytuł strony, opis każdej podstrony, treść, opisy alternatywne do zdjęć itd itd.
Dodałbym do tego jeszcze nagłówki H1 i H2 :).

Draemon
01-11-15, 22:25
Najważniejsza będzie zawsze ciekawa, oryginalna treść i linki przychodzące. Reszta to detale, które jednak zebrane do kupy mogą mieć duże znaczenie. Rzeczy typu dynamiczne title, stosowanie tagów nagłówków przyjazne linki itd. to standard.

Wiktor
02-11-15, 14:33
Najważniejsza będzie zawsze ciekawa, oryginalna treść i linki przychodzące. Reszta to detale, które jednak zebrane do kupy mogą mieć duże znaczenie. Rzeczy typu dynamiczne title, stosowanie tagów nagłówków przyjazne linki itd. to standard.
Oczywiście, że tak. Problem z tym standardem jest taki, że ciągle jeszcze wiele stron go nie stosuje :).