PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysł na biznes - w co warto zainesować?

pepka
26-06-14, 13:27
Od jakiegoś czasu planuję uruchomienie własnej firmy.
Mam doświadczenie jedynie w handlu (sprzedawałem różne rzeczy w wielu miejscach). Mój przyszły biznes pewnie też będzie z tym związany. Jakieś pomysły, rady, spostrzeżenia?

Piotr Benet
27-06-14, 13:27
W niewielu miejscach gospodarki jest mała konkurencja. Taką branżą jest np branża sklepów z perfumami z feromonami, artykułami erotycznymi, afrodyzjakami, suplementami diety itd. W wielu miejscowościach do 60-80 tys ludzi nie ma takich sklepów - a widać w społeczeństwie, że zapotrzebowanie jest duże. Nawiąż współpracę z jakąś hurtownią i zacznij to sprzedawać. Partnerów handlowych poszukuje np hurtownia PUH KA-JA Jacek Stempin.
Współpraca odbywa się na dobrych warunkach. Masz możliwość 6-miesięcznego zwrotu towaru gdybyś uznał, że kiepsko się sprzedaje, marże na poziomie 100-200%, materiały promocyjne, ulotki, banery, wizualizacje 3D. Znajdujesz lokal i zaczynasz. Ryzyko nie jest dużo więc warto spróbować.

kamaBankowa
28-06-14, 15:22
Też się nad tym zastanawiałam, najpierw trzeba postawić sobie za i przeciw.

Biuri
02-07-14, 09:18
Polecamy skupienie się na innowacyjności podczas zakładania własnego biznesu. Jest to bardzo pomocne i przynosi bardzo duże efekty. Może warto zastanowić się nad podjęciem działalności związanej ze środowiskiem start-up'owym ? Istnieje wiele funduszy inwestycyjnych, które wspierają takie realizacje.

rouman
02-07-14, 10:20
Innowacyjność całkiem spoko, jak będziesz miał zacny pomysł to może i z UE da się trochę dofinansowania wyciągnąć. Też się nad tym zastanawiam, ale na razie jestem na bardzo wstępnym etapie gromadzenia kapitału :)

moniki2
02-07-14, 18:06
no dobrze, a jakiś pomysł co można pod te innowacje podciągnąć macie? Czy to tylko takie przechwalanie się?

Fart
15-07-14, 14:33
Od jakiegoś czasu planuję uruchomienie własnej firmy.
Mam doświadczenie jedynie w handlu (sprzedawałem różne rzeczy w wielu miejscach). Mój przyszły biznes pewnie też będzie z tym związany. Jakieś pomysły, rady, spostrzeżenia?

A próbowałeś pośrednictwa kredytowego. Przy Twoim doświadczeniu to może być dobry pomysł.
Zawsze to zwiększa Twoje szanse, choćby ze darmową stronę internetową, szkolenia, czy motywujący program lojalnościowy.

tuliusz
23-09-14, 09:08
Moim zdaniem wszyscy którzy mają duży kapitał powinni zainwestować w wydobycie. Polska ma spore złoża więc żwir (http://www.cemex.pl/kopalnie-kruszyw-cemex-polska.aspx), kruszywa nie powinny być problemem. Następnie przerobić to na beton i sprzedawać. Bardzo niedoceniona gałąź gospodarcza.

Em Ra
30-09-14, 08:12
Ja raczej nastawiam się na sukces, ale małymi krokami, po prostu znam swoje możliwości. Myślałem żeby rozkręcić jakąś franczyzę, gdzie na start nie byłaby wymagana zbyt duża kwota pieniędzy i dostałem propozycję od CUK, ale na początek postanowiłem że zostanę ich niezależnym doradcą. Nic nie muszę inwestować,a przynajmniej się sprawdzę,zbadam rynek.Gdybym wpadł na jakiś innowacyjny pomysł to byłoby super, ale realnie oceniam swoje możliwości:)

Fart
22-10-14, 09:21
Na jaki innowacyjny pomysł? Oczywiście racja, że franczyza czy partnerstwo w usługach, pośrednictwie, etc. to fajna rzecz, bo jeżeli nie musisz wiele inwestować, to ryzyko nie jest zbyt wielkie

Miro
25-11-14, 12:44
Tu piszą, że firma transportowa w Polsce to dobry wybór na inwestycje w biznesie.

Baskula
26-11-14, 07:30
Ja od zawsze chciałam mieć biuro projektowe, więc bez względu na wszystko na pewno będę je w bliższej lub dalszej przyszłości zakąłdać.

Waler
27-11-14, 13:35
Mając już firmę zawsze dobrze jest się zaopatrzyć w program do zarządzania firmą. U mnie jest Offigo i zastępuje pracę kilku osób, znacznie usprawnia organizację pracy i przynosi oszczędności w wydatkach i czasie. Licencja kosztuje jest 25zł wiec to żaden koszt.

srebrny
27-11-14, 16:20
Ja też nie mam za dużego kapitału więc rozglądam się za pomysłem który jest "ekonomiczny" na stracie.Kredytów zaciągać nie chcę, choć wiadomo że teraz to nie trudno o pożyczkę, banki same się proszą.Nigdy nie myślałem o franczyzie, ale pomysł na otwarcie placówki CUK mnie zainteresował, kupowałem tam polisę i nawet mi do głowy nie przyszło że to placówka franczyzowa.Ciekawe po jakim czasie taka agencja przynosi zyski, jaki jest realny czas potrzebny żeby zacząć dobrze zarabiać?

Waler
01-12-14, 10:08
usługi sa najmniej ryzykowne i najmniej inwestujesz, moze jakies uslugi informatyczne albo np naprawianie telefonów.

mezo
23-12-14, 07:13
Warto jest inwestować w nieruchomości.
Zobaczcie ile obecnie nowych inwestycji powstaje w województwie pomorskim:
(spam)
Mieszkaniowych ale i biznesowych.
Warto jest się uczyć obecnie od najlepszych. Ciekawa jest jeszcze branża turystyczna. Coraz więcej osób lubi podróżować. wypoczywać. Społeczeństwo się bogaci tak więc baza turystyczna będzie się rozwijała.

srebrny
29-12-14, 09:44
Pięknie, tylko żeby zainwestować w turystykę to już trzeba mieć sporą kasę.W tej chwili poza moim zasięgiem.A jak się dowiadywałem już w Cuk to na start będę potrzebował ok.15 tys, czyli dam radę bez kredytu.Rok się kończy, w nowym chciałbym już w końcu podziałać na swoim.

Waler
20-01-15, 13:18
Wato zainwestować w oprogramowanie do zarządznia majątkiem i zarządznia rozliczeniami, zobacz sobie Offigo, najtańsza licencja kosztuje ok 21zł wiec grosze, a bardzo pomoże w prowadzeniu firmy

Em Ra
02-02-15, 10:19
Pięknie, tylko żeby zainwestować w turystykę to już trzeba mieć sporą kasę.W tej chwili poza moim zasięgiem.A jak się dowiadywałem już w Cuk to na start będę potrzebował ok.15 tys, czyli dam radę bez kredytu.Rok się kończy, w nowym chciałbym już w końcu podziałać na swoim.

Zawsze możesz na początku zostać niezależnym doradcą, wtedy nic nie inwestujesz.Ja byłem na rozmowie w tej sprawie , jakbyś miał pytania to pisz.

srebrny
24-03-15, 16:32
No tak wiem... tylko że jako ten doradca masz dostęp do oferty 8 TU, a gdy prowadzisz placówkę franczyzową to do pełnej czyli 30 - stu. Czyli można sobie prosto przeliczyć,że mając własną placówkę szybciej masz szansę na lepszy zysk.Ja wychodzę z założenia, że jak już rozkręcać biznes to nie na pół gwizdka :)

barylacez
27-03-15, 09:48
Dokładnie, jeśli masz coś otworzyć to trzeba zaangażować się na 100% :)

ulicafinansowa
27-03-15, 19:32
Zakładając nowy biznes warto powalczyć o dotację. Biznesplan przygotowywany pod otrzymanie dotacji przyda się także w planowaniu firmy i w dokładnym określeniu jej zadań.

Dominik Jędrzejczak
21-05-15, 17:15
Jeśli nie masz pojęcia o marketingu, to lepiej daj sobie spokój, albo przestudiuj ten temat, bo inaczej czekają Cię długi, niestety ale sprzedaż nie jest taka łatwa.

Dawi
28-06-15, 12:48

Widzę, że też zainteresował Cię ten sam pomysł na własny biznes. Powiedz, otworzyłeś już tą placówkę CUK ? Zależy mi na kilku informacjach z pierwszej ręki, czytałem już na ten temat kilka artykułów, ale wiadomo że najlepsza jest wiedza "praktyka". Głównie chodzi mi o to jak szybko można liczyć na zysk, i czy te pieniądze wymagane na start o którym piszą na stronie wystarczyły Ci na pokrycie kosztów?

srebrny
20-09-15, 09:33
Tak już działam. Pierwsze dwa miesiące były trudne, w trzecim byłem już na sporym plusie.Zainwestowałem niecałe 20 tysięcy.Jeśli dalej będzie się tak kręciło jak teraz, to za pół roku myślę zatrudnić pracownika, bo pracy jest sporo. Nawet na forum nie ma czasu..

Dawi
07-11-15, 14:25
Dzięki za info.W Warszawie były targi franczyzy, było stoisko CUK tak, że już wszystko wiem:) tylko działać