PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysł na biznes

kazik
14-07-14, 12:56
Siemano, słuchajcie, szukam jakiegoś fajnego pomysłu na biznes. Doszedłem do wniosku, że w naszych czasach tyranie na kogoś jest zupełnie nieopłacalne i chcę rozkręcić coś własnego.

coś polecacie?

sokool84
14-07-14, 14:20
Ja mam dobry pomysł, wyceniam go na około 50 000 ZŁ za tą kwotę mogę go sprzedać :)

Pajton
14-07-14, 14:31
Ja mam dobry pomysł, wyceniam go na około 50 000 tys. ZŁ za tą kwotę mogę go sprzedać :)

Generalnie ja jestem w stanie odsprzedać podobny pomysł na 35 000 zł.

sokool84
14-07-14, 14:31
Mój jest droższy, ale o wiele bardziej ciekawy

Pajton
14-07-14, 14:39
Mój jest droższy, ale o wiele bardziej ciekawy

Już o tym gadaliśmy kiedyś. Porówynywując, mój dużo łatwiej zacząć prowadzić, a i zyski podobne

sokool84
14-07-14, 14:41
Dzięki mojemu pomysłowi, klient odniesie większa satysfakcję, jak i uznanie wśród znajomych. Polecam... Jestem w stanie dać małą zniżkę :)

Pajton
14-07-14, 14:42
Nie widzę związku z tym jak ty proponujesz prowadzić biznes a tym co powiedziałeś. One są przecież prawie identyczne.

sokool84
14-07-14, 14:43
Dorzucam kołpaki do malucha - przednie :)

elbandit
15-07-14, 09:05
Wszystko zależy od tego, jaki masz kapitał. A co myślisz o franczyzie jakiegoś lokalu gastronomicznego?

kazik
16-07-14, 10:24
Wszyscy jesteście bardzo zabawni :P
elbandit no właśnie to chyba jest dość opłacalna sprawa, orientowałem się w paru ofertach. Wiem, że można otworzyć McDonald, ale mają jakieś zawrotne wymagania no i koszty inwestycji są przerażające. Co prawda lokal wszystkim znany i popularny, to raczej chyba nie mam aż tyle kapitału, żeby zainwestować. A jeszcze o Subwayu się orientowałem, z tego co wiem, u nich potrzebny jest kapitał początkowy aż o połowę mniejszy, plus lokal nie jest aż tak popularny jak "Mac", co ma swoje plusy, bo może akurat wstrzelę się w dopiero rozwijający się rynek. Co o tym myślisz? Warto, czy nie?

elbandit
18-07-14, 08:05
kazik, brzmi całkiem przyzwoicie, akurat jeśli chodzi o Subway to jacyś znajomi moich znajomych zastanawiali się nad otwarciem ich lokalu, kiedy uskładają kapitał, właśnie dlatego, że mają całkiem uczciwą tą ofertę, więc jeśli masz kasę na start, to ja bym na twoim miejscu w to szedł. Subway to chyba akurat jest dość popularny wśród studentów, a jako, że ich ciągle w naszym kraju przybywa (biorąc pod uwagę sytuację polityczną i to, że teraz WSZYSCY koniecznie chcą iść na studia) - widzę potencjał :D

kazik
18-07-14, 11:17
Dzięki wielkie za poradę, chyba faktycznie spróbuję z tym Subwayem. Dzisiaj do nich napisałem i dostałem w odpowiedzi broszurę (swoją drogą szybka odpowiedź :D). Trochę poczytałem i brzmi to rzeczywiście rozsądnie, zwłaszcza jak porównuję z ofertami innych franczyzodawców...

Fart
28-07-14, 12:00
Kazik, może pośrednictwo finansowe? Jeżeli nie masz problemów z porozumiewaniem się z klientami. Oczywiście trochę znasz się na kredytach, to warto wejść pod skrzydła Idea Expert jako partner. Zyskujesz min. darmową stronę internetową.

kazik
06-08-14, 13:26
Fart, muszę przyznać, że kompletnie się na tym nie znam, a lokal gastronomiczny wydaje mi się stabilniejszy jeśli nie znasz się na czymś. W Subwayu oferują szkolenia pomoc itp, zresztą żeby akurat otworzyć gastronomiczny lokal nie potrzeba żadnej specyficznej wiedzy- a w każdym razie większej od tej "normalnie" potrzebnej przy zakładaniu własnego biznesu.

elbandit
11-08-14, 09:03
@kazik jeśli chodzi o Subway to tam w ogóle nie musisz mieć żadnej wiedzy. Wszystko będziesz miał rozpisane, podliczone i po części zrobione za Ciebie.Tylko zastanów się nad doborem lokalizacji- żeby to nie było odludzie. Polecam pod jakimś akademikiem, albo uczelnią- wtedy będziesz na pewno miał duży napływ klientów :D

kazik
12-08-14, 12:24
W mojej miejscowości jest centrum handlowe niedaleko wyższej uczelni, wydaje mi się, że taka lokalizacja ma sens. Co wy na to?

Karolina
12-08-14, 19:40
Wow! Jaki odjazdowy pomysł :)

elbandit
14-08-14, 15:19
Popieram entuzjastyczną koleżankę Karolinę, że pomysł jest dobry :D Studenci chętnie jedzą właśnie w miejscach typu Subway, zresztą on ostatnio robi się coraz modniejszy zwłaszcza wśród studentów (zastanawiam się nad tym fenomenem- najpierw był "hipsterski", a teraz robi się popularny). A nawet jeśli ta moda jest chwilowa, to i tak skorzystasz w takiej lokalizacji, bo młodzi ludzie, ciągle głodni, na pewno będą chętnie zaglądać w jakichś przerwach pomiędzy zajęciami itp.

mezo
14-08-14, 15:39
Może dlatego, że społeczeństwo się bogaci - na Subway stać większe grono ludzi.

elbandit
18-08-14, 09:47
Coś w tym jest, wcześniej takie kanapki były "zarezerwowane" dla bogatszych ludzi, a teraz wydatek rzędu 10-15zł nie wydaje się taki wysoki, zwłaszcza, że i tak ludzie bardzo dużo jedza na mieście. Tak jeszcze wpadło mi do głowy @kazik, możesz pomyśleć też o jakiejś lokalizacji niedaleko biur (o ile jest coś takiego w Twojej miejscowości). Ludzie, wykonujący pracę biurową wychodzą na lunche i to też jest potencjalna klientela Subwaya.

Bromek4
18-08-14, 10:07
A co do pomysłu na biznes - bo pewnie tutaj są świeżaki jak i ja - jakie konto do pieszego biznesu wybrać? tutaj (link do spamu) pokazują, że najlepsze jest (zawartość spamu) - czy faktycznie tak jest?

kazik
21-08-14, 12:18
Muszę przyznać, że jeszcze nie otwierałem konta biznesowego, więc w tej kwestii się nie wypowiem. Obecnie zajmuję kwestią lokalizacji no i zakupem licencji. Dowiedziałem się, że jeśli uda mi się otworzyć restaurację w ciągu roku od zakupu licencji, to zwrócą mi połowę jej kosztów.

Fart
27-08-14, 11:39
Fart, muszę przyznać, że kompletnie się na tym nie znam, a lokal gastronomiczny wydaje mi się stabilniejszy jeśli nie znasz się na czymś. W Subwayu oferują szkolenia pomoc itp, zresztą żeby akurat otworzyć gastronomiczny lokal nie potrzeba żadnej specyficznej wiedzy- a w każdym razie większej od tej "normalnie" potrzebnej przy zakładaniu własnego biznesu.

Wszystko zależy od miasta. Gastronomia nie jest łatwa, a nawet w przypadku małych lokali przez ok. 2 lata raczej dokładasz do tego biznesu niż coś z niego wyciągasz.
To oczywiście jest zupełnie coś innego niż doradztwo kredytowe, które nie wymaga aż tak wielu inwestycji. A w przypadku wejścia pod skrzydła większego gracza, o czym było wcześniej, również możesz skorzystać ze szkoleń e-learningowych. Inna sprawa, że na kredytach, jak również prowadzeniu gastronomii minimum wiedzy jest wymagane.

dzien
29-08-14, 19:52
Według mnie najlepszym pomysłem na biznes jest wyszukanie luki na rynku i wypełnienie jej. Drugim sposobem zainteresowania klienta jest zaproponowanie mu sprawdzonych produktów z których będzie zadowolony po zakupie. Wiąże się to ze znalezieniem odpowiedniej hurtowni - sam korzystam z jednej z nich, które umożliwią sprzedaż sprawdzonych towarów. Nie od dzisiaj wiadomo że zadowolony klient wraca do sklepu i robi tam kolejne zamówienia:)

elbandit
04-09-14, 09:16
Otwierając gastronomiczny biznes we franczyzie, typu właśnie subway, też wchodzisz "pod skrzydła" dużego gracza- w metaforycznym sensie ;) dostajesz całą wiedzę od sieci o tym, jak prowadzić lokal, pomoc i wsparcie, różne szkolenia itp. A zaproponowałem Ci właśnie subwaya, bo to inny lokal gastronomiczny, niż wszystkie- tu nie musisz być szefem kuchni i ekspertem od oczekiwań klienta, wystarczy, że masz zmysł biznesowy i umiesz słuchać na szkoleniach ;)

kazik
08-09-14, 14:56
Dzięki za odpowiedzi!
No rzeczywiście oferta Subway wygląda porządnie, zwłaszcza po tym jak zaprosili mnie na seminarium informacyjne i wszystko miałem dość precyzyjnie i... zrozumiale wyłożone. Fajne jest to, że nie mają żadnych haczyków, ukrytych kosztów albo dziwnych wymagań co do lokalizacji jak niektóre inne sieci franczyzowe.

elbandit
10-09-14, 14:38
a ile kosztuje licencja w subwayu? Bo nie widzę, żebyś o tym pisał.

Fart
16-09-14, 15:24
Wolę raczej coś w rodzaju partnerstwa niż typowe franczyzy, bo niestety widzę na osiedlu ile gastronomii i spożywczaków we franczyzie upada. Najlepiej liczyć przede wszystkim dla siebie.

Em Ra
17-09-14, 13:59
Ja gastronomii w ogóle nie czuję, nie mój temat zupełnie.Najlepiej to bym chciał dwa biznesy połączyć jakby się dało. Pierwszym byłaby multiagencja pod logo CUK ,a drugim coś co by można powiązać - szukam pomysłu. Warunkiem jest żeby tak jak w przypadku CUK nie trzeba było dużych środków na start.

RafałMikuta
03-10-14, 11:31
Według mnie bar mleczny byłby dobrym pomysłem Polskie jedzenie po niskich cenach, ze znalezieniem kucharza bądź kucharek też nie miałbyś problemu, poza tym ludzie mają sentyment do tego typu lokalów.

santol
04-10-14, 07:55
Jeśli już gastronomia, to tylko prowadzona z pasją.

Znajomy otworzył kolejną budkę z kebabem w mieście. Wszyscy mu mówili, że tego pełno i to zły pomysł.

On to pociągnął, warzywa kroi sam, świeżutkie. sosy robi sam, mięso sprowadza najlepsze dostępne na rynku.
Działa transparentnie, podaje dokładny skład kebabów. W ciagu 2-3 miesięcy odebrał chleb wszystkim kebabom w okolicy, ludzie sami go reklamują na FB/Gastronautach/Twitterze i innych serwisach.

To tylko przykład, jeśli ktoś myśli o gastro, to tylko i wyłącznie jeśli to czuje i chce zadowalać ludzi. Jeśli nie chcecie robić ludziom dobrze to taki biznes długofalowo wam nie wyjdzie.

zeus
29-10-14, 07:59
Myślę, że ludzie tak łatwo nie zdradzają swoich najlepszych pomysłów na otworzenie firmy :) Ale zapytać zawsze warto :]

pepka
09-11-14, 18:39
Pomysł jest najważniejszy ale czasami ciężko jest się zebrać aby coś otworzyć. Wymaga to również pewnych nakładów finansowych.
Sama pracuję na etat ale postaram się sobie co miesiąc dorobić - ot tak na własne wydatki. Tak więc zostałam konsultantką Oriflame. Na początku sama kupowałam te kosmetyki, potem sama postanowiłam spróbować głównie dla promocji dla konsultantek ( macie wszystkie kosmetyki w dodatkowej przecenie - również te z promocji).
Koleżanki bardzo chętnie je zamawiają tak więc mają duże wzięcie. Zestaw startowy można zamówić sobie w internecie.

Waler
19-11-14, 13:17
bar tortilla moze sie sprawdzic, tylko zeby tortilla nie kosztowala 10zł bo nikt nie bedzie kupował;p

Fart
25-11-14, 13:10
Najlepsze są biznesy, w które nie trzeba inwestować fortuny. Pepka, w Twoim wypadku nakład był mały, podobnie jest z pośrednictwe finansowym. Takie rozwiązanie jest o tyle szczęśliwe, że nie ryzykujemy pieniędzmi, a jedynie czasem.

hakaska
29-11-14, 12:17
Witam na forum!

myślę, że gastronomia to w naszym kraju ostatnio ciężki temat... zbyt wiele osób nie mając innego pomysłu poszło własnie w tym kierunku... tak "z braku laku"...
a jak ktoś słusznie zauważył w tym wątku gastronomie nalezy otwierać wyłącznie z pasji, tylko wtedy ma to sens,
nieliczyłabym też na 'łatwy zarobek w internecie' - zwykłe naciągactwo...

gotron
19-02-15, 09:48
Według mnie teraz dobrym trendem jest działalność związana z promowaniem firm w internecie - tworzenie stron internetowych, pisanie tekstów itp. Jest naprawdę spory popyt na to, bo obecnie jak nie ma cię w necie, to nie istniejesz. Trzeba trochę się podszkolić, ale nie jest to jakieś mega trudne i druga najtrudniejsza rzecz, czyli znaleźć pierwszych klientów - potem to już się powinno kręcić jeśli robi się dobrą robotę. Plus jest też taki, że jak mamy taką działalność (nie sprzedajemy fizycznych produktów, tylko kod), to nie musimy mieć dużego biura więc można sporo zaoszczędzić korzystając z usługi wirtualnego biura (więcej na ten temat można znaleźć w sieci).

ulicafinansowa
14-04-15, 00:01
Najlepiej wymyślić coś czego jeszcze nie było i odpowiednio to rozreklamować. Jeśli masz ciekawy pomysł bierz się za biznesplan a nie rozmyślaj dlaczego to by mogło się nie udać bo wtedy na pewno zrezygnujesz z tego pomysłu.

mroz
29-08-15, 23:06
Jakie jest Wasze zdanie na temat założenia firmy sprzątającej? ma szansę na powodzenie, z tego co słyszałem to dobry biznes.

Luk
30-09-15, 16:48
Każdy pomysł jest dobry, ale liczy się wykonanie i zaangażowanie. Firma sprzątająca to zawsze będzie dobry biznes, bo nigdy nie jest na tyle czysto, żeby nie mogły być bardziej ;)

mmarketer
29-11-15, 15:30
Jakie jest Wasze zdanie na temat założenia firmy sprzątającej? ma szansę na powodzenie, z tego co słyszałem to dobry biznes.

W dużych miastach to wymagający biznes, w mniejszych trudno o klienta. Jeśli jednak masz ich bazę i nie zaczniesz od oczekiwania na klienta to próbuj.

PiotrCmokk
03-12-15, 15:27
najlepiej jest trafić na jakieś jedno osiedle mieszkaniowe i tam sprzątać mieszkania

Piotr Benet
09-06-16, 05:49
A myślisz,że tam nie ma już firm sprzątających?

doorszulz
01-07-16, 13:55
w małych miejscowościach raczej ludzie sami sprzątają, w większych już ma sz więcej klientów. no chyba, ze do większego miasta masz po prostu blikso, to co innego :)

Julia Mroczek
07-11-16, 12:00
Cóż wydaje się, że najlepszą opcją jest jakaś forma innowacji.

PawelPop
17-07-18, 05:01
Trzeba sprawdzić lokalny rynek i robić dokładnie to czego potrzeba.

maleks
01-08-18, 13:07
Dobrym pomysłem na biznes jest założenie własnej firmy usługowej lub doradczej. W miarę, jak firma będzie się rozrastała, potrzebna będzie instalacja bardziej zaawansowanego oprogramowania. Być może przyda się nawet system ERP.