PDA

Zobacz pełną wersję : Finanse w podróży - konto walutowe czy karta kredytowa

mezo
29-07-14, 10:04
Pytanie dla wszystkich podróżników .
Co jest bardziej opłacalne w podróży ? Konto walutowe czy może karta kredytowa ?
Ostatnio coraz częściej podróżuję tak więc jednak przydałoby się zadbać o własne finanse - szczególnie,że planujemy razem z żoną miesięczną podróż po Europie i wiadomo,że nie zawsze mozna mieć pieniądze ze sobą.
Tutaj znajduje się zestawienie banków:
http://www.comperia.pl/karta-czy-konto-za-granica-wielki-raport-comperiapl.html
w jakim warto jest założyć konto?

pepka
01-08-14, 07:44
Pytanie dla wszystkich podróżników .
Co jest bardziej opłacalne w podróży ? Konto walutowe czy może karta kredytowa ?
Ostatnio coraz częściej podróżuję tak więc jednak przydałoby się zadbać o własne finanse - szczególnie,że planujemy razem z żoną miesięczną podróż po Europie i wiadomo,że nie zawsze mozna mieć pieniądze ze sobą.

No warto warto. Tylko ja zastanowiłabym się czy jest to krótsza podróż czy dłuższa .W przypadku tych krótszych wyjazdów lepiej jest na moje oko postawić na kartę kredytową ponieważ jest łatwo osiągalna w wielu bankach, wygodna, można dzięki niej wypożyczyć sobie samochód na wczasach. Jednak wypłaty z bankomatów są drogie.
Dlatego jeśli planujesz dłuższy trip to jednak lepszym rozwiązaniem jest konto walutowe. Sam dałeś link do porównania. Zerknij sobie na poszczególne oferty i sam wybierz.

Majka Leśniewska
04-08-14, 06:22
Nie tylko na jak długą podróż się wybiera. Ale również jak często. My z mężem zazwyczaj latamy za granicę kilka razy w roku ( w tym na przykład byliśmy już w Londynie, na Krecie oraz w Budapeszcie ). Każda podróż nie była dłuższa niż tydzień jednak nie lubimy brać całej kasy ze sobą i posiłkujemy się właśnie kontem walutowym.
Jakie zalety? Kurs zwykle korzystniejszy niż w miejscowych kantorach oraz koszta wypłaty z bankomatów są niższe.
PEPKA posiadasz konto walutowe? Ile płacisz za roczną obsługę? Bo chciałabym sobie porównać.

pepka
05-08-14, 06:11
Nic nie płacę ;)
Ponieważ mam założone konto w BGŻ - gdzie koszt obsługi to 0 zł. Może przelicznik nie jest tak korzystny jak w innych bankach ale i tak o wiele bardziej opłacalny niż na przykład w miejscowych kantorach tak więc rozwiązanie się opłaciło.
Widziałam w porównaniu comperia,że jeszcze kilka innych banków posiada takie promocje , między innymi: mbank oraz city handlowy ( wszystko dotyczy oczywiście Europy ponieważ poza UE jest ponoć drożej).

simian raticus
05-08-14, 06:20
Lubię gotówkę w kieszeni!

mezo
05-08-14, 15:54
No i ja lubię, ale nie zawsze można ją mieć.

pepka
06-08-14, 06:08
Ha.Ja również lubię mieć pieniądze w kieszeni jednak wolę mieć dojście również do konta.
Człowiek przezorny nie nosi wszystkiego przy sobie - wiadomo jakie mogą być sytuacje ( nie polecam nikomu zostać okradzionym - niemniej w takiej sytuacji kiedy mamy kartę kredytową albo konto walutowe nie trzeba się bujać z konsulatem i pożyczać na powrót).

karinamora
13-08-14, 08:24
Dokładnie. Jakieś pieniądze trzeba mieć. Jednak głównie to korzystam już z karty na takich wyjazdach. Wolę zapłacić miesięcznie parę złotych, aby mieć możliwość bankomatu czy płatności kartą (bez ponoszenia dodatkowych opłat).

LifeTrip
08-10-14, 09:47
Ja nigdy nie trzymam pieniędzy w jednym miejscu kiedy jestem w podróży. Uważam, że to zbyt niebezpieczne. Tak jak to w zestawieniu zostało pokazane od tego co się bardziej opłaca zwykle zależy dokąd się wybieramy. Są jednak uniwersalne metody jak nie dać się ograbić. Jeśli karta walutowa to taka, której transakcje nie będą dziesiątki razy przewalutowywane. Kredytowa też jest potrzebna, kiedy np. chcemy wynająć auto, albo zarezerwować hotel. No ale najważniejsze jest chyba dobre konto internetowe, które pozwoli nam w sposób szybki i bezpieczny manewrować środkami.

Ja od dłuższego już czasu korzystam ze sprawdzonych i co najważniejsze darmowych produktów finansowych takich jak:

- konto podstawowe w mBanku od 7 lat bez żadnych kosztów
- karty walutowe AliorBanku (USD - na Azję, EUR - na Europę), karty są bezpłatne a dodatkowo można zdefiniować automatyczne zlecenia kupna i sprzedaży waluty po interesującym nas kursie. Poza tym korzystne przewalutowanie bez dodatkowych prowizji
- karta kredytowa WizzAir - pozwala mi zbierać punkty dzięki czemu po Europie zaliczyłem już kilka darmowych przelotów.
- reszta finansów na dobrej lokacie lub rachunku oszczędnościowym

Model się sprawdza i wcale nie jest to skomplikowane czy trudne do ogarnięcie.
Niestety nie mogę się z wami podzielić linkiem do artykułu, w którym zebrałem to wszystko do kupy bo jestem dziś na tym forum po raz pierwszy.
Ale z Facebooka łatwo traficie na wspomniany artykuł. Użytownik: Lifetrip