PDA

Zobacz pełną wersję : Kupić karnet na siłownię czy ćwiczyć w domu?

kuropatwa
02-08-14, 09:00
Jaka opcja jest lepsza - ćwiczyć samodzielnie w domu, czy wykupić karnet na siłownię?

spinka
03-08-14, 09:32
Zależy co wolisz. Na siłowni możesz wykupić zajęcia z trenerem personalnym, ale jeśli nie lubisz ćwiczyć w towarzystwie innych ludzi, to chyba faktycznie lepiej zainwestować te pieniądze, które miałabyś przeznaczyć na karnet w zakup sprzętu do ćwiczeń.

simian raticus
03-08-14, 11:05
Najlepszy jest rower und pływanie and bieganie!

Arkanis
03-08-14, 15:19
Zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli zrzucić wagę i być szczupłym to pływanie, bieganie (pływanie prawie codziennie daje efekt -2kg/miesiąc). Oczywiście trzeba zapie****** a nie przy pierwszej zadyszce stawać i trzeba być konsewentnym. Samo pływanie i bieganie nie zbuduje w pełni sylwetki więc warto to uzupełnić o trening obwodowy/siłowy właśnie na siłowni albo w domu - kwestia finansowa oczywista, ale na siłowni panuje atmosfera sprzyjająca wysiłkowi. Nie zaszkodzi zacząć dobrze jeść - mniiej pieczywa, więcej warzyw poza ziemniakami, mniej przetworzonej żywności. Zero pizzy, mało alkoholu. A jak po treningu poczujesz nagły przypływ ochoty na coś "dziwnego", nie krępuj się, organizm tak przekazuje swoje potrzeby.

marysia
04-08-14, 15:09
Pytanie jeszcze, czy jesteś w stanie samodzielnie zmobilizować się do ćwiczeń w domu. Jeśli tak, myślę, że to dobra opcja.
Sprzęt nie jest drogi. Ćwiczysz, wtedy kiedy masz czas. Nie musisz wychodzić z domu, jakoś specjalnie się ubierać, ani dojeżdżać.
Po paru miesiącach inwestycja w sprzęt Ci się zwróci, bo karnety na siłownię niestety nie są tanie.

Junix852
05-08-14, 14:01
Ja zdecydowanie wolę ćwiczyć samodzielnie w domu. Pewnie trzeba tutaj dużo samozaparcia, ale po jakimś czasie to samo wchodzi w krew.

marysia
05-08-14, 16:09
Ja w domu ćwiczę zrywami. Są takie tygodnie, że praktycznie codziennie robię choćby mały trening. Ale jest i tak, że łapie mnie leń i nie chce mi się kiwnąć palcem.
A karnet na siłownię bardzo mnie mobilizuje. Zwyczajnie szkoda mi każdego niewykorzystanego wejścia ;)

Rafinek
19-08-14, 11:36
ja też preferuję ćwiczenia w domu. To jest dla mnie wygodniejsze.

mezo
11-09-14, 08:42
ja też preferuję ćwiczenia w domu. To jest dla mnie wygodniejsze.

Ja również. Szczególnie,że w sklepach internetowych są bardzo dobre ceny obecnie na zakup sprzętów do siłowni.
Aktualnie można zakupić worki treningowe w dobrych cenach
Jakiś czas temu zamówiłem sobie tam nowy worek treningowy.

Mariusz25
11-09-14, 10:53
też wolę ćwiczyć w domu. Mniej czasu sie traci na dojazd. tak jak mezo napisał dobre ceny są jeżeli chodzi o sprzęt:)

Marccos24
17-09-14, 12:38
tylko siłownia. Atmosfera wpływa na motywację. Profesjonalny sprzęt nieosiągalny w warunkach domowych.

szczeart
18-09-14, 10:19
Przede wszystkim, wykupując karnet niejako zmuszamy siebie do chodzenia na siłownię i w miarę regularnych ćwiczeń, a w domu wystarczy powiedzieć: dzisiaj mi się nie chce, jutro poćwiczę. I wtedy jedynym ćwiczeniem jest codzienne wyjście do biura.

Hompsed
18-09-14, 13:11
Wszysco zależy czego czekujesz od ćwiczeń.. Ja ćwicze w domu i wystarcza mi to wszystko :)

Karolina
24-09-14, 13:49
Ja zdecydowanie wolę ćwiczyć samodzielnie w domu. Pewnie trzeba tutaj dużo samozaparcia, ale po jakimś czasie to samo wchodzi w krew.

No właśnie dlatego wolę karnet. Brakuje samozaparcia.

roksanamak
29-09-14, 09:01
Osobiście wolę ćwiczyć w domu. Gdy mam chwilę wolnego czasu wyjmuję matę i zaczynam ćwiczenia. Często korzystam również z piłki gimnastycznej. Takie ćwiczenia, to jest bardzo dobry sposób na rozciągnięcie mięśni. Wiele fajnych propozycji ćwiczeń znalazłam na fitnesowo.pl Pozdrawiam

Junix852
14-10-14, 09:31
Ja wolę ćwiczyć w domu.

Paweł Zarski
06-11-14, 15:41
Ja ćwiczę w domu. Chodziłem parę miesięcy na siłownię, ale znudziło mi się. ;p

Rafinek
12-11-14, 08:27
ja wolę ćwiczenia w domu, ale to wszystko zależy od tego co kto lubi.

Waler
09-01-15, 15:06
Kup karnet. Ja się też wachałem bo myślałem że bdę choził tak 2 razy w tygodniu a jak zaczalem chodzić to w tym tygodniu bylem chyba codziennie, to jest wciągające :D Fakt ja akurat mam w Saturn Fitness, mam blisko na Bielanach i karnet studencki za 69zł więc niedrogo :)

dibra
15-01-15, 21:57
A ja wolę ćwiczyć w domu i nie tracić pieniędzy.

karolinka
10-02-15, 09:07
Dla mnie w tym momencie wybór jest prosty - tylko karnet na siłownię. Ale może po kolei i najpierw opowiem jak to było w moim przypadku. Jako osoba będąca w grupie ryzyka zachorowania na cukrzycę, przeczytałam kilka miesięcy temu artykuł o walce z cukrzycą na siłowni. Pomyślałam sobie, że może faktycznie zrobię coś w tym temacie. Najpierw próbowałam ćwiczyć w domu - ale wychodziło to gorzej, niż średnio. Brak motywacji powodował coraz częstsze opuszczanie codziennych treningów, aż do całkowitego ich zaprzestania. A to wszystko przez ciągłe wymówki: a to za chwile, a to później, a to po moim ulubionym serialu... Wszystko się zmieniło, gdy poznałam swojego chłopaka, który powiedział mi: zapłacisz za karnet, to będziesz chodzić, bo ci będzie szkoda pieniędzy. I to była prawda, bo teraz ćwiczę regularnie 3 razy w tygodniu i nie zamierzam tego zmieniać :) Dlatego karnet na siłownię jest dobrym rozwiązaniem :)

valerie89
09-05-15, 08:50
Ćwiczenia na siłowni są zdecydowanie bardziej motywujące, dlatego są lepszym rozwiązaniem, ale nie każdy ma czas na wizyty w siłowni - wtedy najlepszym pomysłem są ćwiczenia w domu.

anif
21-05-15, 13:47
No właśnie ja też mam taki dylemat teraz. Bo jestem w stanie zmobilizować się do ćwiczenia co drugi dzień w domu, ale to takie ćwiczenia z Chodakowską. Nie wiem czy na dłuższą metę coś dadzą, czy nie lepsza byłaby siłownia i jakieś dodatkowe obciążenie. Ale z drugiej strony nie lubię wśród innych ludzi ćwiczyć, więc nie wiem czy to by mnie najbardziej nie zniechęciło..