PDA

Zobacz pełną wersję : Konto przez internet - czy bezpiecznie?

Ramecki
26-08-14, 10:07
Czy bezpiecznie jest zakładać konto bankowe przez internet?
Czytałem, że na sprawdzonych stronach takich jak ta (spam) - można bez problemu i bezpiecznie założyć konto - co sądzicie?

alakalinksa
30-08-14, 14:39
A nie lepiej założyć konto na poprzez stronę konkretnego banku? Jak tak zakładałam konto w db.

marysia
02-09-14, 17:51
Myślę, że tak. Strony banków są naprawdę dobrze chronione. A decydując się na konto internetowe można sporo zyskać.
Zerknij sobie np. na jakieś forum - fajnie opisują tam ekonto w mbanku.

Ruid81c
10-09-14, 17:24
a ja myślę, że banki ukrywają informacje o ewentualnych włamaniach

dominikGorski
17-09-14, 14:21
zakładanie kont przez internet mnie nie przekonuje, musisz podać dość sporo wrażliwych danych ... nie aby założyć konto najlepiej udac się do banku i dostac od nich papierek

Lukis
10-11-14, 10:38
Ostatnio zakładałem konto bankowe przez internet ale bezpośrednio na stronie tego banku,wszystko poszło bardzo gładko.

polit
01-12-14, 21:35
Gdy ja zakładałem swoje konto, to nikt nie myślał o tym, że konto bankowe będzie można założyć przez internet :). Gdybym teraz miał zakładać konto, to pewnie i tak pofatygował bym się i udałbym się do placówki banku. W moim mieście na każdym kroku jest jakiś bank, więc jest to prostsze niż zakładanie konta przez internet.

Karl
03-12-14, 11:49
Też ostatnio zakładałem konto w jednym z banków i robiłem to przez internet ale przez stronę internetową tego banku,według mnie bezpieczniej.

paul89687
04-02-15, 11:49
ja jeszcze nie zakładałem konta przez internet, zawsze jak coś to szedłem do banku, aby wypytać o wszystko co mnie interesuje itp
ale przez neta z pewnością jest wygodniej i bez kolejek!

MichalinaM
09-02-15, 22:50
Najmniej bezpieczne jest używanie kont bankowych przez telefon

webmind
05-03-15, 10:05
Ja tam wole osobiście iść w takie miejsca gdzie podpisuje długoterminową umowę podobnie jak przedłużanie umowy z operatorami sieci komórkowych... Z własnego doświadczenia wiem ze przez interet czy telefon nie dowiemy się wszystkiego nie zobaczymy fizycznie na oczy tabel z opłatami czy podobnych wyliczeń. W salonie czy w banku zawsze mamy możliwość wzięcia spokojnie kalkulatora i przeliczenia sobie odpowiedniej nam oferty sprawdzenia jej opłacalności.

ulicafinansowa
05-03-15, 10:33
Jeżeli chodzi o zakładanie kont przez internet w większości przypadków jest możliwość podpisania umowy którą przywozi kurier w domu. Tabele opłat są jawne i przez internet można się z nimi na spokojnie zapoznać, w placówkach bankowych często ludzie czują presję i nie czytają dokładnie umowy ani tabeli opłat.

magdaalena
05-03-15, 14:16
założenie konta to banał bowiem ludzie online zaciągają kredyty np hipoteczne i o ile w ich przypadku bym się zastanawiała o tyle podanie kilku danych i założenie konta online to raczej bezpieczne

SebaKula
19-03-15, 14:13
Ja zakładałem przez internet i jest ok.

valerie89
04-04-15, 13:19
zakładanie konta przez internet jest właściwie bardziej bezpieczne, niż bezpośrednio w banku, gdyż przez internet możemy dokładnie sprawdzić wszystkie zapisy umowy i skonsultować się ewentualnie ze specjalistami - w banku natomiast nie dowiemy się od pracowników niczego pożytecznego, gdyż ich jedynym zadaniem jest sprzedanie nam konta, więc wszyscy będą zgodnie twierdzić, że konto jest najtańsze i najlepsze, choć często nie jest.

SebaKula
10-04-15, 11:04
Ale technika idzie do przodu i nie długo wszystko będzie na telefonach.

marirossa
12-04-15, 12:37
zakładanie konta przez internet jest właściwie bardziej bezpieczne, niż bezpośrednio w banku, gdyż przez internet możemy dokładnie sprawdzić wszystkie zapisy umowy i skonsultować się ewentualnie ze specjalistami - w banku natomiast nie dowiemy się od pracowników niczego pożytecznego, gdyż ich jedynym zadaniem jest sprzedanie nam konta, więc wszyscy będą zgodnie twierdzić, że konto jest najtańsze i najlepsze, choć często nie jest.

Pracownicy banków nie ukrywają treści umów, które podpisujesz, masz prawo, a nawet obowiązek je przeczytać, kiedy dają Ci je do podpisania.

ulicafinansowa
12-04-15, 16:14
Pracownicy banków nie ukrywają treści umów, które podpisujesz, masz prawo, a nawet obowiązek je przeczytać, kiedy dają Ci je do podpisania.

Jednak przy zakładaniu konta pracownicy często oferują klientom dodatkowe pakiety które są płatne i często wprowadzają klienta w błąd lub nie dopowiadają pewnych informacji. A wiadomo że wiele osób niestety nie czyta w całości umowy o konto i o wszystkie dodatkowe pakiety do niego.

heyday
15-04-15, 12:07
Jednak przy zakładaniu konta pracownicy często oferują klientom dodatkowe pakiety które są płatne i często wprowadzają klienta w błąd lub nie dopowiadają pewnych informacji. A wiadomo że wiele osób niestety nie czyta w całości umowy o konto i o wszystkie dodatkowe pakiety do niego.

Jeśli ktoś podpisuje bez czytania to chyba może mieć pretensje tylko do siebie.