PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie studia podyplomowe?

Piotr Benet
30-08-14, 10:54
Skończyłem administrację, ciężko jest po takim kierunku z pracą... Odbębniłem staż ale nie przedłużyli mi umowy. Myślałem o tym aby pójść na studia podyplomowe - tylko jaki kierunek zwiększy szanse na rynku pracy? Najlepiej Poznań lub woj. wielkopolskie.

pepka
30-08-14, 17:51
Skończyłem administrację, ciężko jest po takim kierunku z pracą... Odbębniłem staż ale nie przedłużyli mi umowy. Myślałem o tym aby pójść na studia podyplomowe - tylko jaki kierunek zwiększy szanse na rynku pracy? Najlepiej Poznań lub woj. wielkopolskie.

Może warto byłoby iść na kierunki związane trochę z Twoim zawodem? Które na przykład umożliwią Ci podjęcie pracy w większych firmach? Zastanawiałeś się nad taką opcją jak na przykład Zarządzanie Zasobami ludzkimi ? Aktualnie kierunek jest możliwy do studiowania na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu właśnie na studiach podyplomowych.
Jeśli sie pospieszysz to możesz jeszcze załapać się na zniżkę w związku ze studiami , z tego co widzę na ich stronie.

10tolek
28-12-14, 12:57
Robiłem studia podyplomowe na WSB w ubiegłym roku z logistyki. Zajęcia były treściwe, a pracę znalazłem bez problemu. Myślę, że powinieneś iść w kierunku finansów, zarządzanie, marketing, administrację, IT, języki czy HR - praca gwarantowana.

Daria Lofika
30-12-14, 23:07
Potwierdzam powyższe słowa, logistyka to jest świetny kierunek, zawsze można założyć własną działalność i zarabiać nie małe pieniądze.

arekmozer
16-01-15, 08:45
Ja wybrałem studia podyplomowe w Katowicach. Uważam, że na podyplomówkach można nauczyć się bardziej konkretniejszych rzeczy. Chodź wszystko jest uzależnione od wykładowców. Niby łatwiej jest zdać, ale jeśli ktoś chce to może wyciągnąć z tych zajęć coś dla siebie.

Matematyk
19-03-15, 12:41
Ze swojej strony mogę doradzić wybranie takiego kierunku, który Cię interesuje, w dziedzinie w której czujesz się dobrze. Obecnie jest zapotrzebowanie na specjalistów w swoich dziedzinach, a nie na "wyrobników". Chcę powiedzieć, że potrzeba trochę pasji, aby coś robić dobrze ;-)

bimberiusz
04-06-15, 15:35
Ja wybrałem studia graficzne i szczerze polecam. Oczywiście mile widziane i oczekiwane są tu predyspozycje i talenty graficzne, jak ktoś takimi dysponuje to studia zamieniają się w czystą przyjemność .

sakuranna
23-07-15, 16:06
Tak naprawdę kierunek nie da Ci pracy, tylko Twoje zaangażowanie :) Przy wybieraniu studiów zwróć tylko uwagę na opinię byłych studentów i na to, czy kierunek jest praktyczny. Zgodzę się, z którymś przedmówcą że WSB jest dobre. Jest obecne w wielu miastach Polski i ma wiele kierunków. Ale na Twoim miejscu przejrzałabym wszystkie oferty uczelni, które mają podyplomówki i poszukała czegoś w obszarze swoich zainteresowań. Rynek pracy cały czas się rozwija... możliwe nawet, że zawód, w którym będziesz pracować nie został jeszcze odkryty. Powstają coraz to nowe stanowiska i tytuły praktycznie co rok. Podobnie ze studiami.

ulicafinansowa
24-07-15, 08:45
Polecam studia związane z finansami i bankowością. Po nich można wykonywać bardzo dużo zawodów, a i w życiu sobie człowiek lepiej radzi.

hempe
04-04-16, 11:20
Bardzo dziwne pytanie... Jeśli podyplomówka to wyłącznie w kierunku związanym z zawodem. U mnie jest to Administrowanie i zarządzanie w samorządach. Ale też nie patrz wyłącznie na możliwość zrobienia kolejnego papierka, tylko bardziej na opcję sensownego rozwoju zawodowego. U nich rzeczywiście ten poziom jest widoczny, rozwijam się, widzę efekty tych zajęć - i tym się kieruj szukając miejsca.

zołza
17-04-16, 19:11
dla osób które mają doświadczenie z zakresu zarządzania a najlepiej od kilku lat sprawują kierownicze stanowisko polecam studia podyplomowe MBA jeśli chodzi o różnego rodzaju rankingi to Wyższa Szkoła Bankowa jest dość wysoko. Poszerzona wiedza, większa wartość na rynku pracy i sieć znajomych - to podstawowe plusy uczestnictwa w studiach typu MBA. Ta oferta skierowana jest do każdego, kto zamierza zrobić w biznesie karierę.

bm802
15-05-16, 18:34
A myślałeś o BHP? To można zrobić jako podyplomowkę i daje konkretny fach. Ewentualnie wszystko to, co daje Ci twarde umiejętności.

maurycy-77
19-05-16, 09:29
Moja kolezanka konczyla e-marketing na uczelni o ktorej wspominacie i bardzo szybko znalazla po tym prace, wiec chyba ogolnie tego typu kierunki zwiazane czy to z marketingiem czy z logistyka warto konczyc ;)

barso
20-07-16, 12:33
Sam się zastanawiam czy nie zrobić jakiś studiów podyplomowych, skończyłem matematykę, uczę w szkole ale nie jest to szczyt moich marzeń, zawsze mnie informatyka i psychologia interesowały :D czy po takich studiach jest szansa na ciekawą pracę?

aleksm
04-08-16, 10:24
moim zdaniem warto studiować kierunki związane z marketingiem, to jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna dziedzina. Ja własnie wybrałam na studiach podyplomowych specjalność specjalista ds. mediów społecznościowych, kierunek bardzo ciekawy no i bardzo potrzebny ;)

tytan3
01-11-16, 11:11
Z własnego oświadczenie mogę napisać że studia podyplomowe mają sens tylko w 2 przypadkach. Kiedy praca którą się wykonuje wymaga tego lub też zapewnią awans, oraz gdy interesujemy się tematem.
Studia podyplomowe pod kątem szukania pracy raczej nie ma sensu.

yayo
02-11-16, 14:07
Z własnego oświadczenie mogę napisać że studia podyplomowe mają sens tylko w 2 przypadkach. Kiedy praca którą się wykonuje wymaga tego lub też zapewnią awans, oraz gdy interesujemy się tematem.
Studia podyplomowe pod kątem szukania pracy raczej nie ma sensu.

A co jesli powiem, że dzięki podyplomówce znalazłem prace? To czysty fakt, wiec czasami warto sie zastanawic nad tym, jesli ukonczone studia nie poamgaja w znalezieniu pracy... druga sprawa, ze warto o tym myslec troche wczesniej, no ale kto kńcząc mature juz wie co będzie robił w zyciu? :)

fitch
05-02-18, 13:16
Widze dawno w temacie nic sie nie dzialo wiec moze ktos bedzie w stanie powiedziec cos wiecej na temat tego jak wyglada rynek ksztalcenia. W najblizszych latach mam zamiar pojsc w jakims nowym kierunku jesli chodzi o wykonywana prace i rozwazam rozmaite mozliwosci. Z jednej strony cieszy mnie fakt duzego wyboru .. z drugiej sprawia mi troche klopotu poniewaz trudno jest na cos konkretnego sie zdecydowac. Od zawsze interesowal mnie temat transportu/spedycji .. w mojej rodzinie mam nawet jedna osoba pracujaca w tej branzy. Po wstepnym wypytaniu o rzeczy takie jak zarobki calosc prezentuje sie w moich oczach dosc atrakcyjnie. Pytanie jest tylko jedno .. gdzie najlepiej udac sie zrobic podyplomowke. U mnie w miescie wlasciwie z kierunkiem studia spedycja jest tylko Wyższa Szkoła Bankowa . Niestety nie mam zbyt wyrobionej opinii na temat uczelni gdyz ostatni raz bylem na jednej kilka lat temu dlatego tez prosze o jakies rekomendacje. Zagadnienie kieruje bardziej do osob praktykujacych :) Pozdrawiam

kooka
08-08-19, 08:54
Teraz to chyna najbardziej IT jest w cenie, ale jak piszą poprzednicy trzeba isc dlaej w tym co się zaczeło

kasiapola
21-03-20, 18:13
Dla każdego praca marzeń znaczy coś innego. Warto poznać naszą osobowość i dowiedzieć się gdzie byśmy się odnaleźli.
Warto zastanowić się co tak naprawdę chcemy robić i nie tylko patrzeć na oczekiwania rynku. Jeżeli nie wiesz w czym byś się spełnił warto wykonać testy, kwestionariusze osobowości https://perso.in/blog/jak-lepiej-zarabiac/

Megan
20-05-20, 21:55
W życiu trzeba przede wszystkim zadać sobie najważniejsze pytanie: co tak na prawdę lubię robić? Bardzo ciekawy pomysł z tym testem na swoją osobowość bo na dobrą sprawę to będzie ona odgrywała dużą rolę. Uświadomienie sobie jacy w rzeczywistości jesteśmy da nam więcej pewności w poszukiwaniu konkretnej ścieżki rozwoju. Podstawą jest przestać myśleć szablonowo ponieważ sytuacja na rynku pracy przez ostatnie lata diametralnie się zmieniła. Liczy się to co umiemy zrobić i nasza skuteczność. Patrząc na oferty uczelni, przykładowo kraków studia podyplomowe możemy zobaczyć jak wiele nowych kierunków ma co raz większe znaczenie w oczach przyszłego pracodawcy. Mnie najbardziej zaciekawiło wszystko co jest związane z psychologią bo zawody związane z nią dają dużo satysfakcji.

pauliśka
14-10-20, 12:30
A może Osteopatia ? to dość popularny ostatnio kierunek, sama się na niego zdecydowałam i złożyłam papiery na Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie. Zaczęłam w październiku więc to dopiero początek ale póki co wrażenia bardzo dobre, uczelnia w ogóle cieszy się świetną opinią wśród absolwentów.

idzik
16-11-20, 09:16
MUM też znam choć nie ze względu na studia podyplomowe a fizjoterapię :) jestem tu obecnie na trzecim roku :) mam nadzieje, ze w czerwcu lub lipcu uda się szybko obronić dyplom i wtedy albo zrobię od razu magistra albo wybiorę się właśnie na osteopatię.