PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie kupić mieszkanie w Warszawie

Kaja Metrowska
08-09-14, 16:23
No właśnie gdzie? Dzielnice takie jak Bielany czy Białołęka odpadają ze względu na zbyt dużą odległość od centrum.

pepka
09-09-14, 09:48
A może na Pradze? Mam tutaj na myśli budynek przy ul Lęborskiej 8/10 - który sąsiaduje z niedawno wyremontowanymi przez gminę budynkami przy ul. Lęborskiej 6 i 4 - wszystko to stanowi całkiem fajną, harmonijną całość. Poza tym przyznasz chyba, że Praga jest zdecydowanie bliżej centrum niż Białołęka czy Bielany.
Z innych ciekawych inwestycji które niedawno zostały ukończone to Kamienna 1 na Pradze Północ. Rzuć okiem pod tego linka (spam) znajdziesz tam więcej informacji na temat tej inwestycji.

wielkibrat
24-10-14, 09:12
Raczej nie bezpośrednio w stolicy, tylko pod miastem, zobaczcie w internecie. Porównajcie sobie otoczenie, a szczególnie koszty tych mieszkań. Takie samo mieszkanie w Warszawie będzie kosztowało nawet 3 tysiące więcej za jeden metr, co oznacza różnicę w cenie całego mieszkania na poziomie nawet ponad 100 tysięcy. Ogromna kwota!

Misia
30-10-14, 20:16
Im dalej od Warszawy tym lepiej. I tutaj masz rację - z Radzymina jest blisko, a ceny mieszkań nie mają porównania.
Nie widzę sensu mieszkania w stolicy w sytuacji, kiedy koszty tego życia są tak chore. 150 tysięcy więcej za takie samo mieszkanie?
Nieporozumienie...

wielkibrat
03-11-14, 09:18
Popieram oczywiście. Mieszkanie w Warszawie było fajne kiedy faktycznie ceny mieszkań były jeszcze przystępne. Później robiło się coraz gorzej, ceny wysokie, a wysokość wynagrodzenia coraz niższa - coś takiego mija się całkowicie z celem. Nie chcę mieszkać w mieście, gdzie wszystko ma kosmiczne ceny, bo tak na prawdę - po co?

Misia
06-11-14, 21:12
Mieszkanie w stolicy jak najbardziej nie - nie ma to sensu, jest bardzo drogo, nie przekłada sie to na efekty.
Po co mieszkań w stolicy mega drogiej? Mieszkanie w Radzyminie kosztuje nawet i 2 razy mniej niż w Wawie, ale standard jest bardzo dobry.

wielkibrat
07-11-14, 09:25
Przy okazji - tam można normalnie rezerwować już mieszkania, duża część jest jeszcze wolna, rozmawiałem z właścicielami na ten temat kilka dni temu. A co do mieszkania w Warszawie... nie sądzę, aby stolica jeszcze kiedykolwiek rozwijała ilość mieszkańców, raczej może być tylko gorzej.

mezo
26-11-14, 11:03
W Warszawie od kilku lat bez zmian - najtańsze mieszkania są na Bielanach i Białołęce. I powiem wam, że może fajnie by się tam mieszkało, gdyby dociągnęli tam linię metra. Wtedy czas dojazdu do centrum skróciłby się z załóżmy 1h do kilkunastu minut (tak jak ma to miejsce np w Londynie). Ale z tego co widzę w internecie to jest w czym wybierać jeżeli chodzi o inwestycje nowe, deweloperskie. Duży wybór jest zarówno w centrum jak i w tych peryferyjnych dzielnicach.

sesjebankowe
30-11-14, 15:01
Ja się zastanawiam nad wynajęciem mieszkania w Warszawie, ale w centrum są takie ceny że cały czas się tylko zastanawiam

marysia
04-12-14, 19:56
Ceny mieszkań w Wawie utrzymują się od jakiegoś czasu na stałym poziomie.
Na targach mieszkań można sobie zerknąć na ceny nowych mieszkań. Oferty są przypisane do konkretnych lokalizacji, więc łatwo można znaleźć to, co nas interesuje.

wielkibrat
09-01-15, 09:23
Porównujcie sobie to wszystko z Akacjową Aleją w Radzyminie, dałem odnośnik kilka postów wyżej - jednak różnice w jakości, w klasie osiedli są tutaj bardzo duże, a jeśli jeszcze przy okazji zerkniecie na koszty, to robi się nawet kosmicznie. Teraz sami sobie udzielcie odpowiedzi na pytanie czy centrum miasta ma sens takim kosztem?

olinka094
09-01-15, 13:01
Ja jakby się przeprowadzała to tylko na Żoliborz, głównie ze względu na dużo zieleni w okolicy są tam takie parki jak: Kaskada, Kępa Potocka czy park Stefana Żeromskiego. Poza tym komunikacja nie jest zła:) A w temacie polecam osobom szukającym mieszkania artykuły o tym jak bezpiecznie kupic mieszkanie

wielkibrat
12-01-15, 09:34
Nie wiesz o czym piszesz. Każde mieszkanie się weryfikuje, sprawdzasz jak je wykonano, z jakich materiałów. I to wcale nie jest przesada - większość kupuje przecież jedno mieszkanie na całe życie.

wielkibrat
16-01-15, 09:37
Nie słyszałem, żeby ktoś miał problemy u nas na osiedlu. Pewnie istnieją osiedla na których dochodzi do kombinatorstwa, ale nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka. U nas jest ok. Zresztą - zawsze na temat osiedla można trochę poczytać, są wypowiedzi ludzi, którzy tam mieszkają, albo zwyczajnie pogadać z kimś na ulicy.

kuszczyk
17-01-15, 20:43
Niestety sprawa wygląda tak że, główny wykonawca zazwyczaj nie ma żadnych pracowników fizycznych tylko podwykonawców od każdej branży.
Podwykonawcy mają kilkunastu swoich pracowników ale ich branża składa się z czasami 50 systemów na przykładzie elektryki to. alarmy, kontrola dostępu, system alarmu pożarowego, telewizja przemysłowa CCTV, oddymianie klatek, wideodomofony, telewizja, internet...
Na wszystkim się sami nie znają więc muszą mieć własnych podwykonawców, którym chcą płacić jak za zwykłego pracownika.

Więc robi się z tego na byle osiedlu 10-25 firm które muszą jakoś wykonać zlecenie żeby cokolwiek na tym zarobić, a żeby zarobić trzeba zrobić szybko i na odpier... bo do interesu dopłacić nie mogą.

Pocieszyć mogę tylko tym że dużo gorzej jest na budowach państwowych typu stadion narodowy, metro... :)

wielkibrat
19-01-15, 09:27
Nie ma reguły. Nie każdy bazuje na podwykonawcach. Zresztą - firma której zależy na renomie musi weryfikować jakość pracy. W tej branży opinia również się rozchodzi. Niby przetargi opierają się na jak najniższych cenach, ale opinia również gra swoją rolę.

januszpogorzelski0
21-01-15, 11:25
Niestety sprawa wygląda tak że, główny wykonawca zazwyczaj nie ma żadnych pracowników fizycznych tylko podwykonawców od każdej branży.
Podwykonawcy mają kilkunastu swoich pracowników ale ich branża składa się z czasami 50 systemów na przykładzie elektryki to. alarmy, kontrola dostępu, system alarmu pożarowego, telewizja przemysłowa CCTV, oddymianie klatek, wideodomofony, telewizja, internet...
Na wszystkim się sami nie znają więc muszą mieć własnych podwykonawców, którym chcą płacić jak za zwykłego pracownika.

Więc robi się z tego na byle osiedlu 10-25 firm które muszą jakoś wykonać zlecenie żeby cokolwiek na tym zarobić, a żeby zarobić trzeba zrobić szybko i na odpier... bo do interesu dopłacić nie mogą.

Pocieszyć mogę tylko tym że dużo gorzej jest na budowach państwowych typu stadion narodowy, metro... :)

Zgadzam się, dobry fachowiec elektryk potrafi wszystko zrobić sam, ponieważ ma szeroką wiedzę, i nie bazuje na podwykonawstwach. Dzięki temu jego usługi są dobre, a to ważne żeby zostawić dobrą opinie po sobie.

wielkibrat
02-02-15, 09:17
Ale ostro spamujecie ;-) Co to ma do tematu zakupu mieszkania? Kupuje się od sprawdzonego dewelopera porządne mieszkanie i żadnego ryzyka nie ma. Do tego dochodzi jeszcze odpowiednie ubezpieczenie, które przecież każdy powinien posiadać, zgadza się?

Barbara
02-02-15, 10:00
Co to znaczy "sprawdzony deweloper"? Teraz tacy jeszcze są? Kążdy rypei każdego ile wlezie. Na tym obecnie świat stoi. Nie liczą się uczucia, wartości i honor. Tylko kasa

wielkibrat
12-02-15, 09:31
Tutaj 4300 zł za metr, tyle płaciłem przy III etapie. Za IV etap 4500 zł za metr. I powiedz, że to jest jakaś wysoka cena?
Jak na nowe mieszkanie jest bardzo niska.

Piorycz
18-03-15, 11:37
Kup mieszkanie blisko uczelni, to w razie czego będziesz mógł go wynająć studentom za super kasę. :P

Luce
29-07-15, 00:30
Mokotów jest chyba najlepszy. Można stąd dojechać szybko wszędzie nie tylko metrem, ale też tramwajem i autobusem. Ludzie tu kupują np. na wynajem albo po prostu zapracowani, którzy nie chcą męczyć się z dojazdami. Przy okazji jest tu zielono, dużo terenów do spacerowania. Zastanawiam się nad mieszkaniem w kameralnym budynku, który powstaje przy ul. Racjonalizacji róg Woronicza.

sakuranna
30-07-15, 09:35
No właśnie gdzie? Dzielnice takie jak Bielany czy Białołęka odpadają ze względu na zbyt dużą odległość od centrum.

Hej :)
Wszystko zależy od tego co chcesz robić i po co Ci mieszkanie ;) Wiadomo - do mieszkania. Ale czy chcesz, żeby było oazą spokoju, czy raczej miejscem w samym sercu miasta - blisko do pracy i fajnych miejsc wypadowych. Myślę, zę dobrym pomysłem by zastanowić się nad sprawą jest skorzystanie z portalu nieruchomości, gdzie każdy developer, czy indywidualny sprzedawca może zamieścić swoje ogłoszenie, a Ty możesz porównać je pod względem ceny, metrażu, odległości od centrum, pracy, czy innych istotnych miejsc ;) Ja osobiście skorzystałabym z portalu nieruchomosci com pl - wydają oni też informatory papierowe, które rozdają na targach mieszkaniowych, więc można powiedzieć że znają się na rzeczy :D Tutaj wrzucam link z wyszukanymi wszystkimi mieszkaniami w Warszawie. Możesz ustawić sobie 'mapę', która pokaże Ci rozmieszczenie wszystkich mieszkań, a następnie zbliżać interesujące Cię dzielnice :)

polson
17-08-15, 13:24
Sam jestem zdania,że warto jest kupić mieszkanie deweloperskie. Jest to zwykle o wiele lepszy standard niż mieszkania na rynku wtórnym . Obecnie deweloperzy oferują lepsze technologie, o których ludzie 20 czy 30 lat temu nawet nie myśleli. Jest to większy koszt ale z drugiej strony remont takiego mieszkania również nie kosztuje tyle co doprowadzenie do porządku mieszkania, w którym ktoś wczesniej przed nami żył. Tak mamy puste ściany i łatwo wprowadzić swoją koncepcję . Obecnie fajne mieszkania powstają. Z tego co się orientowałem są planowane do oddania do użytku w 2016 roku ( druga połowa). Wilanów to dobra dzielnica, mieszkania może są tam trochę droższe ale w przyszłości mała szansa,że straca na wartości. Dojazd również mamy tam wzorcowy.

simian raticus
17-08-15, 15:29
W XXI wieku tylko wysoka renta w Norwegii się opłaca!

aksyn
15-09-15, 22:49
Mieszkanie jednak kupuje się na długie lata. Imprezy, kluby i ciągły hałas szybko się nudzą. Sama Warszawa jest bardzo głośna i tłoczna na co dzień. Po pracy lepiej odpocząć. Ja kupiłem mieszkanie w Osiedle Radzymin pod Warszawą i cieszę się z tego wyboru. Mam duże mieszkanie, o jakim mógłbym tylko pomarzyć w Warszawie, własny ogródek, blisko kilka dużych sklepów. A do dojazdów można się szybko przyzwyczaić. Jak mieszkałem na Białołęce i jeździłem komunikacją miejską to schodziło mi jeszcze dłużej niż z Radzymina samochodem :D.

Izabela Korwińska
15-11-15, 18:38
To zależy od przeznaczenia mieszkania, może pod wynajem? W każdym jednak liczy się dobra lokalizacja, teraz na topie jest Wola, ceny przystępne a bliskość centrum to ogromny atut. Mieszkam na Mokotowie ale gdybym mogła wybrałabym osiedle Bliska Wola na przykład.

Tomi
25-02-16, 12:41
Mieszkanie, dom czy inną nieruchomość kupujemy na lata, dlaczego więc warto myśleć np. o Warszawie skoro jest wiele ciekawych innych miejsc. Polecam tu np. Kaszuby. Cisza, spokój, dużo jezior, w pobliży morze. A w dodatku nowe osiedla o połowę tańsze niż w Warszawie.

Klaudia Bienias
25-03-16, 13:01
Ja się przymierzam do zakupu apartamentu na Włochach. Powstaje tutaj taka jedna inwestycja. Apartament jest dwupoziomowy, z kominkiem, ogromną loggią, przestronnym salonem. Tanio nie jest, ale powiem tak – jak już mam gdzieś mieszkać, to chcę się czuć komfortowo. Inwestycja jest dokładnie na Śląskiej, blisko SKM i wylotu na autostradę.

Alan123
25-03-16, 14:08
Mimo wszystko polecam tereny obok Warszawy. Dużo ciszej jest.

hempe
06-04-16, 09:25
My wybraliśmy Radzymin - na Wawę nie mieliśmy nawet zdolności kredytowej. Tutaj zapłaciliśmy za nowe osiedle ponad 4k za metr. Jesteśmy jak dotąd zadowoleni - pracuję w Warszawie, ale właśnie od strony Radzymina. Dojazd w obrębie Warszawy zajmował mi więcej czasu, niż trwa to teraz.

doorszulz
01-07-16, 14:54
My szukaliśmy prawie rok i zdecydowaliśm się zamieszkać pod miastem, w Markach. Było kilka fajnych inwestycji, wybraliśmy jedną z nich, głównie ze względu na normlane ceny i p o prostu bardzo ładne mieszkania.

hempe
12-07-16, 09:31
To od dawna coraz bardziej normalne. Mam wrażenie, że ludzie po prostu nie chcą już spłacać tak wysokie kredyty, które sprawiają, że nie mogą normalnie żyć przez 25 lat. Pewnie, że wszystko wymaga rozsądku i zdrowego podejścia, ale decydujące znaczenie ma również wasz budżet. Wawa stała się miejscówką dla bogatych.

kasia456
22-08-16, 10:58
A może Mokotów? Nie jest daleko od centrum i jest bardzo dobrze skomunikowane. Sklepy, parki, przystanki, szkoły, obiekty sportowe, restauracje - mnóstwo tego.

hempe
15-09-16, 09:34
No dobra, ale ile za to trzeba zapłacić? Sory, ale Wawa = taka rata kredytu, która nie pozwala normalnie żyć. Chyba, że ktoś naprawdę dobrze zarabia...

Ksawery
03-10-16, 21:41
Wprowadźcie się obok nas ;) My z żoną zapłaciliśmy już pierwszą zaliczkę na nasze nowe mieszkanie, które powstanie dopiero co prawda w 2018 ale już się na nie cieszymy :) Kupiliśmy mieszkanie na jednym z osiedli - dopiero się buduje, ale plany możecie sobie zobaczyć. Spokojna dzielnica, więc można tam zamieszkać na stałe.

hempe
05-10-16, 09:38
Nic się nie zmieni. Pod miastem zawsze było lepiej i tak już będzie, bo czemu miałoby być inaczej?
Kosmicznie duże różnice w kosztach - to przede wszystkim. Inna sprawa - wszystko trzeba dopasować pod Wasze oczekiwania, patrzeć na to, gdzie pracujecie, ale jednak z drugiej strony - pracę się ciągle zmienia. Nigdy nie ma pewności, jak to będzie wyglądało dalej. Duże miasta nie maja już sensu.

tomilon
05-10-16, 15:37
ja tam bym polecał mieszkania od dewelopera (wycięta reklama) - mają osiedla w kilku naprawdę ładnych miejscach no i cenowo czasem przyzwoicie. Teraz warto spojrzeć w stronę Białołęki :P

hempe
06-10-16, 09:25
Pewnie tych mieszkań nigdy na oczy nie widziałeś, ale z ciekawości zapytam - jaka stawka za metr? ;-)

wawaler
26-12-16, 12:57
Znacie już najciekawszą inwestycję mieszkaniową w Warszawie? Poznajcie (wycięta reklama). Cicha okolica, świetne połączenie z centrum, dookoła przyroda, mieszkania z widokiem na las, czego nie ma w centrum miasta. A same mieszkania w atrakcyjnych cenach oraz w ofercie MDM w internecie sa zdjecia i szczegoly

lejdi
12-02-17, 15:37
Jak dla mnie to ceny w Warszawie to koszmar, a czy to taki fajne miejsce do zamieszkania? Może dla młodej osoby, bez dzieci, ale ja szukam raczej spokojniejszego miejsca. Chyba postawimy na Marki, wystarczająco blisko, żeby dojazd do pracy nie stanowił problemów, a jednak dużo spokojniej. No i ceny świetne, fajne mieszkania znaleźliśmy już za 3900 zł za metr kwadratowy.

Julia Mroczek
27-09-17, 09:57
No właśnie mamy też dylemat - kupić mieszkanie bliżej centrum, śródmieścia lub w jednej dzielnic wokół śródmieścia czy pójść zupełnie w innym kierunku - a więc zakup gdzieś na dalszych przedmieściach i dojeżdżać do centrum komunikacją zbiorową.
4 tys za 1 m kw - to chyba gdzieś w Pruszkowie lub Wołominie?
A co powiecie o Wilanowie?

Kaja Metrowska
28-09-17, 11:39
Z perspektywy czasu lepszą opcją będzie zakup mieszkania jednak bliżej pracy, bliżej centrum. Zwłaszcza, że w Warszawie na przestrzeni kolejnych kilku czy nawet kilkunastu lat ceny mieszkań będą rosły w tempie kilku do kilkunastu procent w skali roku.
Wilanów? Sporo tam się teraz buduje. Ceny? Z tego co widzę, to w przypadku wielu inwestycji zaczynają się od około 6 tys zł za 1 m kw.

Bliżej centrum? Może gdzieś na Woli, ale tam ceny zaczynają się od 8 tys za 1 m kw.

samegg
02-10-17, 06:47
a gdzie się da teraz

samegg
02-10-17, 06:49
to zawsze jest bardzo trudne

Kaja Metrowska
02-10-17, 10:29
a gdzie się da teraz

Jest kilka czynników które należy wziąć pod uwagę przy zakupie mieszkania. Moim zdaniem podstawa to dobre skomunikowanie z pozostałymi częściami miasta. A więc łatwy dostęp zarówno do przystanków autobusowych, tramwajowych czy metra. Z Wilanowa akurat jest dobry dojazd do I linii metra. Poza tym budują niedaleko południową obwodnicę, co znacznie ułatwi wyjazd z Warszawy jak i dostanie się do innych części miasta

PawelPop
17-07-18, 05:58
Ceny jak to w stolicy, jeśli ci się nie podoba to możesz zamieszkać pod miastem.

tawar
19-07-18, 11:54
Według mnie najlepiej kupić mieszkanie na Woli, piękna dzielnica i w ogóle blisko wszędzie. Jak już je kupisz to nie zapomnij go ubezpieczyć, bo bez tego możesz się narazić na nieprzyjemności. Na internecie . na pewno znajdziesz jakąś dobrą ubezpieczalnie, która nie będzie miała wysokich składek

Aleksandra1501
27-03-19, 11:02
Ja polecam kupic u dewelopera Ma mieszkania w fajnych lokalizacjach i dobre ceny jak na Warszawe. uzyskał niedawno tytuł dewelopera roku 2018 także fuszerki nie odstawia. Ja jestem zadowolony z mojego nowego m.

Aneta Szkodzińska
28-03-19, 12:21
ja kupiłam mieszkanie dzięki intenreotwi. Znalazłam coś co mi odpowiadało. Mieszkanie na obrzeżach Warszawy, ale tylko tam ceny były przystępne... Teraz trochę żałuję, że z tym nie poczekałam, czytałam ostatnio że ceny się zatrzymały nie ma już MDM i popyt się zmniejszył.