PDA

Zobacz pełną wersję : Informatyka zaocznie w Warszawie. Jaka uczelnia

mezo
13-10-14, 08:00
Witam. Interesuje mnie podjęcie studiów informatycznych od przyszłego roku. Na razie rozglądam się za odpowiednią uczelnią dla siebie.
Specjalizacje jakie mnie pasjonują to: grafika komputerowa oraz bazy danych.
Raczej w trybie zaocznym ponieważ chciałbym połączyć pracę zawodową ze studiami.
Jaką uczelnię możecie polecić?

pepka
14-10-14, 07:33
Witam. Interesuje mnie podjęcie studiów informatycznych od przyszłego roku. Na razie rozglądam się za odpowiednią uczelnią dla siebie.
Specjalizacje jakie mnie pasjonują to: grafika komputerowa oraz bazy danych.
Raczej w trybie zaocznym ponieważ chciałbym połączyć pracę zawodową ze studiami.
Jaką uczelnię możecie polecić?

Ja aktualnie studiuję informatykę na Wyższej Szkole Informatyki,Zarządzania i Administracji w Warszawie - w internecie możesz sobie poczytać o ich kierunkach. Informatyka jest tam na inżynierskich.
Sama mimo, że jestem trochę takim rodzynkiem ( nie ma wielu dziewczyn na tym kierunku) to jednak nie mam forów :P Nauki nie mało jednak to dobrze ponieważ przekazywane są same konkrety, żadnych niepotrzebnych głupot.

Cudak
17-10-14, 14:21
Popieram koleżankę, na informatyce na WSIZiA w Warszawie kobiet jest jak na lekarstwo. No ale nie chodzimy tam dla przyjemności, tylko żeby się czegoś nauczyć . Zresztą zawsze można popatrzeć na studentki dziennikarstwa :). Nasza uczelnia jest dobra pod tym względem, że wykładowcy to ludzie, którzy na co dzień pracują lub pracowali w zawodzie, więc przekazują nam różne tajniki branży, o których akademik nie ma na ogół pojęcia. Oczywiście, najważniejszą zasada dobrego informatyka jest to, ze zawsze robi kopie zapasowe, ale jak pójdziesz już na studia, to poznasz jeszcze inne szczegóły. Chyba warto też na koniec wspomnieć, że uczelnia oferuje stypendia, i to nie tylko za dobre oceny, ale i socjalne.

mezo
24-10-14, 07:16
Popieram koleżankę, na informatyce na WSIZiA w Warszawie kobiet jest jak na lekarstwo. No ale nie chodzimy tam dla przyjemności, tylko żeby się czegoś nauczyć . Zresztą zawsze można popatrzeć na studentki dziennikarstwa :). Nasza uczelnia jest dobra pod tym względem, że wykładowcy to ludzie, którzy na co dzień pracują lub pracowali w zawodzie, więc przekazują nam różne tajniki branży, o których akademik nie ma na ogół pojęcia. Oczywiście, najważniejszą zasada dobrego informatyka jest to, ze zawsze robi kopie zapasowe, ale jak pójdziesz już na studia, to poznasz jeszcze inne szczegóły. Chyba warto też na koniec wspomnieć, że uczelnia oferuje stypendia, i to nie tylko za dobre oceny, ale i socjalne.
Dzięki za odpowiedź !
A czy ktoś się orientuje jak wygląda rynek grafiki komputerowej w Polsce? Bo niby zapotrzebowanie na takie usługi jest ale jak wygląda po tym perspektywa znalezienia zatrudnienia?

kami1980
24-10-14, 10:41
Przygotuj się na początku na masę fizyki i to niekoniecznie na podstawy no chyba że nie wybierzesz politechniki bo tak to może być łatwiej.

pepka
27-10-14, 07:52
Przygotuj się na początku na masę fizyki i to niekoniecznie na podstawy no chyba że nie wybierzesz politechniki bo tak to może być łatwiej.
Politechnika to naprawdę jazda bez trzymanki. Sama na początku zaczynałam nauke na polibudzie ale przeniosłam się właśnie na WSIZiA ponieważ doszłam do wniosku,że nie chcę się uczyć wielu głupot. Obecnie przynajmniej masz jedynie konkrety i rzeczy związane z zawodem a nie jakieś głupoty.

Piotr Benet
28-10-14, 08:25
I tak większości rzeczy musisz się nauczyć sam. Powiedziałbym,że właśnie studia zaoczne na prywatnej uczelni dają lepsze perspektywy ponieważ masz więcej czasu na samodzielny rozwój, doskonalenie się. Zdobywanie doświadczenia w firmie.

jan127
16-11-14, 15:41
Ewentualnie polecam Europejska Wyższa Szkoła Informatyczno-Ekonomiczna. Nie jest wśród najlepszych ale wysokość czesnego jest bardzo atrakcyjna.