PDA

Zobacz pełną wersję : Biblia

konkordpl
11-12-03, 20:56
Ostatnio przewertowałem pare ksiąg tej prastarej książki. Polecam wszystkim Księge Hioba i Genesis, może nauczyć tego i owego :-) A dla fanów zjawisk niewyjaśnionych i UFO Księgę Ezechiela :-) Jest w niej pare zagadek.

Moge równierz polecić, choć z mniejszym zapałem Apokalipsę Św. Jana i coś współczesnego pisarza Piosenka o końcu świata Czesława Miłosza. Daje do myślenia, zwlaszcza to drugie.

"Nikt nie wierzy, że staje się już"

konkordpl
11-12-03, 20:56
Ostatnio przewertowałem pare ksiąg tej prastarej książki. Polecam wszystkim Księge Hioba i Genesis, może nauczyć tego i owego :-) A dla fanów zjawisk niewyjaśnionych i UFO Księgę Ezechiela :-) Jest w niej pare zagadek.

Moge równierz polecić, choć z mniejszym zapałem Apokalipsę Św. Jana i coś współczesnego pisarza Piosenka o końcu świata Czesława Miłosza. Daje do myślenia, zwlaszcza to drugie.

"Nikt nie wierzy, że staje się już"

Patriss
21-11-04, 16:19
A moze znasz jakies pozycje, ktore traktuja o Biblii? Szukam czegos gdzie moglabym znalezc gatunki, apokryfy itp. Bylabym wdzieczna za pomoc.

Madziar
27-12-04, 09:42
A moze znasz jakies pozycje, ktore traktuja o Biblii? Szukam czegos gdzie moglabym znalezc gatunki, apokryfy itp. Bylabym wdzieczna za pomoc.

Poszukam i dam Ci znać - jest wiele publikacji z bibliologii, znakomitych przekładni.

Beavis_
11-02-05, 00:40
Hmm..... Polecam 'Bogowie byli astronautami' Ericha von Danikena :) szczeglnie pierwszy rozdzia....autor analizuje w nim wszelkie niezgodnoci w Biblii... szczerze polecam... a tak poza tym... na ten temat przeczytaem jeszcze 'Kod Biblii' e niby w oryginalnym texcie Biblii jest ukryty kod przepowiadajcy przyszo.... pozdrawiam....

Annabella
04-03-05, 04:59
Baaaaardzo dawno temu... w latach kiedy większości z Was (a może nikogo z Was) nie było jeszcze na świecie, dużą popularnością cieszyły się dwie książki Kosidowskiego. Jedna z nich nosiła tytuł: "Opowieści biblijne" (choć nie jestem tego pewna na 100%, a jedynie na 99). Autor tłumaczył w niej wszystkie "cuda" biblijne. Tytułu drugiej z tych książek nie pamiętam. Być może dlatego, że nie udało mi się jej przeczytać.
Jeśli gdzieś w antykwariacie uda Ci się Patriss spotkać te książki to na pewno będziesz zadowolona z lektury.

pablo
28-05-05, 11:23
apokryfów osobiście nie polecam bo to poprostu taka jedna wielka bajka... Jezus zmienia płeć Marii żeby mogła iść do nieba... takie tam pierdoły o żabach szkoda nawet czytać, chcesz poznać obyczaje i kulturę, historię?? poczytaj sobie Ks. Kapłańską, Exodus, Rut(polecam bo najkrótsza :P)

Jurgi
11-12-05, 21:30
Również polecam książki pana Kosidowskiego, ich tytuły to:
- Opowieści biblijne,
- Opowieści ewangelistów.
Posiadam obie w jednym tomiszczu i łyknąłem jednym tchem (a same są wielkości Biblii ;)). Sa to eseje/teksty popularnonaukowe omawiające zawartość Biblii w świetle współczesnych nauk: archeologii, historii, językoznawstwa porównawczego, religioznawstwa i etnologii itd.; pierwsza traktuje o Atarym Testamencie, druga o Nowym. Wprawdzie część informacji jest już zdezaktualizowana (sporo lat już mają, a nauka się rozwija), ale nacisk autora na obiektywizm i znakomite pióro sprawiają, że jest to nieśmiertelna pozycja. Bywają w bibliotekach publicznych, czy nawet szkolnych.
Mogą się okazać kontrowersyjne dla niektórych wierzących (zwłaszcza ortodoksyjnych), ale należy podkreślić, że autor traktuje Biblię z szacunkiem i stara się być rzetelnym i obiektywnym. Przykładowe, zapadające w pamięć tematy to np. porównanie Księgi Genesis z mitologią babilońską, z którego wynika, że ta pierwsza jest z tej drugiej zapożyczeniem, oraz sławny temat "czy Chrystus miał rodzonych braci".

=============
A przy okazji, jako że to mój pierwszy post tutaj, to chciałem się grzecznie przywitać. I łapkę podać.

shrew
03-01-06, 11:44
ja polecam ksiege koheleta.

kuberiwysoki
25-07-06, 00:33
tak ludzie przeczytajcie sobie koran

smalu
25-07-06, 20:54
OMG człowieku...
Widzisz datę ostatniego postu ?

Wysłany: Wto Sty 03, 2006 1:44:13
Musisz nabić sobie post ?

Zefir_psv
21-08-06, 04:46
Albo jak ktos chce mieć zagwostkę na dłużej niż kilka wieczorów, to najpierw niech przeczyta "Na początku był wodór" i "Duch nie spadł z nieba" Ditfurtha, a potem spojrzenie na to z "dziesiątej perspektywy" - Biblię :)