PDA

Zobacz pełną wersję : radzenie sobie ze stresem

kaasiaa
30-10-14, 11:39
Stres jest wszechobecny, a jego wpływ odczuwają już dzieciaki. Macie jakieś sprawdzone pomysły dzięki, którym chociaż częściowo uda się zredukować stres związany ze szkołą/pracą i codziennym funkcjonowaniem...?

kordian
30-10-14, 12:03
Ja ze stresem radzę sobie poprzez trening. Idę na trening, wyładowuję energię i jest mi lepiej. Jeżeli w danym dniu nie mam treningu to idę pobiegać, co koniec końców też treningiem jest. Do tego słucham jakiejś bardzo dynamicznej muzyki rockowej, która mnie nakręca. Czasami lubię też po prostu przyjść i pograć na komputerze, wtedy także potrafię zapomnieć o całym świecie.

Generalnie wydaje mi się, że ze stresem powinniśmy walczyć tym co po prostu lubimy robić. Wyjść z bliską osobą na spacer, pograć, pobiegać, iść na trening, posłuchać muzyki. Każdy ma swoje sposoby i każdy swoich sposobów powinien szukać, bo nikt nam w tym temacie złotego środka nie wynajdzie.

Ramecki
31-10-14, 10:54
Za stres odpowiedzialny jest KORTYZOL, tutaj trochę informacji na ten temat:
http://blog.fruiti.pl/wp-content/uploads/2014/10/Kortyzol.jpg

kaasiaa
31-10-14, 11:22
Próbowałam już na prawdę różnych sposobów. Niestety jestem po ciężkiej kontuzji więc niestety sport odpada...chociaż jeszcze niedawno bardzo mi pomagał faktycznie w odstresowaniu się. Za grami komputerowymi nie przepadam ale może spróbuje poeksperymentować z muzyką. A polecacie jakieś utwory, które podziałają na 100% przy dużym stresie i napięciu nerwowym?

Bromek4
03-11-14, 08:22
Poczytałem o tym GErelaxis i faktycznie masa pozytywnych opinii.
Co sądzicie o takim sposobie na radzenie sobie ze stresem?

kaasiaa
03-11-14, 09:22
Sprawdziłam darmową próbkę utworów GErelaxis i faktycznie mi pomogło. Niesamowite uczucie. Zdecyduje się chyba na zakup...

Rafinek
12-11-14, 08:28
ja raczej wolę się zrelaksować w sposób, który mi pasuje. Raczej nie stosuję jakiś tebletek itp.

Mirtka
12-01-15, 08:57
Tutaj tez jest to GErelxis (spam) w niższej cenie :)
Kupiła i działa swietnie
POLECAM :)

dibra
15-01-15, 21:57
Wystarczy się wysypiać i prowadzić zdrowy tryb życia :)

pepka
04-02-15, 12:01
Wystarczy się wysypiać i prowadzić zdrowy tryb życia :)

Ohoho. Ja też tak myślałam :) DO czasu kiedy nie zmieniłam pracy na bardziej wymagającą i odznaczającą się dużą odpowiedzialnością. Wtedy zobaczyłam co naprawdę znaczy stres.
Byłam nadpobudliwa, wpadłam w lekką depresję. Całe dnie siedziałam na niewygodnym krześle w pracy przed komputerem. Koleżanka poleciła mi terapię czaszkowo krzyżową. Szłam na to z pewną dozą niepewności ale terapia okazała się bardzo skuteczna. Tutaj możecie sobie o niej poczytać
(spam)
Chodzę regularnie co dwa tygodnie do tego gabinetu.
Terapeutka stymuluje ważne punkty na Waszym ciele czym powoduje wytworzenie dobrej energii. Czujemy się lepiej , zdrowiej.

Trebacz
04-02-15, 18:43
Mi swego czasu na stres pomagały różnego rodzaju ziółka, herbaty, napary... ale to zależy od nasilenia stresu, u mnie nie było tak tragicznie to takie sposoby pomagały, szczególnie na zasypianie, melisa przed snem jest dobra.

bartoszew
05-02-15, 07:17
U mnie na stres działa pobyt na łonie natury nad jeziorem, dlatego w zimę jestem bardziej zestresowany he.

Cudak
06-02-15, 08:22
Mi bardzo pomagają wizyty u terapeuty. Chodzę do Pracowni Psychorozwoju, (spam)
Po prostu w pracy mam tyle stresów, że inne metody nie działają. Wcześniej próbowałem i ćwiczyć, i słuchać muzyki, a nawet piłem różne ziółka, ale to nic mi nie dawało.
Dopiero terapia okazała się skuteczna i nieco łagodzi mój stan emocjonalny. Uczę się też opanowania w stresujących sytuacjach, więc już nie wybucham, gdy coś jest nie tak, jak powinno.

monika
28-02-15, 21:38
wiecie co jak mam stres tego typu, że po prostu martwię sie o moją ciocię ma nowotwór w głowie. W tym przypadku trudno jest sie nie stresować :( jak dotąd nie znalazłam skutecznej metody na dłużej.

bartoszew
20-03-15, 12:13
wiecie co jak mam stres tego typu, że po prostu martwię sie o moją ciocię ma nowotwór w głowie. W tym przypadku trudno jest sie nie stresować :( jak dotąd nie znalazłam skutecznej metody na dłużej.

przykro mi- takie sytuacje są rzeczywiście ciężkie- tutaj tylko trzeba mieć wiarę i ważna jest rozmowa, po prostu rozmawiać z tą osobą, żeby wiedziała, że ma kogoś bliskiego.

kinia25
23-03-15, 21:30
najlepiej zawsze zachować spokój, nie śpieszyć się i wierzyć, że i tak wszystko jakoś się ułoży. Na mnie działa...

valerie89
31-03-15, 12:44
na stres najlepszy jest wysiłek fizyczny, szczególnie na świeżym powietrzu, na łonie natury - polecam jazdę na rowerze, oczywiście jak się ociepli. u mnie działa także przechadzka po lesie.

njulita
11-05-15, 18:47
ja w przypadku stresu często słucham muzyki, ale nie tej często proponowanej na uspokojenie, tylko swojej, takiej jaką lubię. oraz odstawiam kawę :)

mewkaw
10-06-15, 00:00
na stres dobry jest wysiłek, ponieważ organizm wytwarza wtedy wiele substancji pomagających radzić sobie ze stresem.

magdaalena
10-06-15, 13:05
Polecam wakacje (oczywiście bez dzieci :)) na chwilę ale pozwalają odreagować i naładować baterie.
Jeśli jednak to jest na już nieosiaglne może trzeb pić melisę.

barso
21-07-16, 11:50
Polecam wakacje (oczywiście bez dzieci :)) na chwilę ale pozwalają odreagować i naładować baterie.
Jeśli jednak to jest na już nieosiaglne może trzeb pić melisę.

nie przepadam za malisą, wolę formę tabletkową dlateo od casu do czasu ratuję się nervomixem, cieżko czasami się wyluzować, tym bardziej że w okresie wakacyjnym urlop równa się zasuwanie bardziej intensywne przed i po urlopie bo każdy chce wyjechać i jest masa pracy.