PDA

Zobacz pełną wersję : jak pomóc osobie z depresją

kaasiaa
04-11-14, 12:30
Proszę o radę jak pomóc osobie z depresją. Moja przyjaciółka nie może otrząsnąć się po utracie pracy. Nie wiem jak jej pomóc, a nie mogę patrzeć już na jej zmartwienie, stała się inną osobą. Taka sytuacja trwa już kilka miesięcy. Proszę pomóżcie!

Cudak
04-11-14, 14:09
Kilka miesięcy to bardzo długo, jak na zwykłe zmartwienie. Po utracie pracy już dawno powinna dojść do siebie, to przecież nie jest aż tak wielka tragedia. Myślisz, że twoja koleżanka może cierpieć na depresję? Jeśli tak, to jak najszybciej powinna skontaktować się z lekarzem, bo zostawienie jej samej sobie tylko pogłębi chorobę. W takich wypadkach pomoc terapeuty to podstawa. Ja dawniej korzystałam z usług tej pracowni: http://psychoterapia-kielczyk.pl/psychoterapia-indywidualna/leczenie-depresji/, ale mój przypadek był dość lekki, jak się dowiedziałam, więc raczej szybko stanęłam na nogi. Mimo to uważam, że ten czas to były najczarniejsze miesiące w moim życiu i cieszę się, że ktoś mi pomógł. Na twoim miejscu też bym porozmawiała na ten temat z koleżanka, ale miej na uwadze, że może nie chcieć od ciebie pomocy. Nie powinnaś się jednak poddawać.

Ramecki
05-11-14, 07:45
Ja może od siebie powiem o bardziej nie konwencjonalnych rozwiązaniach a dokładnie o medytacji, która niesie za sobą coraz większe rezultaty w walce z depresją.
Jednym z bardziej znanych gotowych systemów w PL do medytacji jest http://gerelaxis.pl/ -wiele pozytywnych opinii - polecam poczytać i zastosować na sobie.

kaasiaa
05-11-14, 08:18
Przeczytałam opis działania GErelaxis i wygląda zachęcająco myślę, że kupie jej w ramach prezentu jeden program... może jej to pomoże początkowo zacząć się uśmiechać i spojrzeć na życie z innej strony...

Stan_Turrent
05-11-14, 10:41
Z mojego punktu widzenia depresja to zwykłe użalanie się nad sobą... Nie rozumiem tego całego zamieszania wokół tego jak na mój gust wymyślonego problemu. Jak przyjaciółka ma jakiś problem tego typu, to niech po prostu idzie do lekarza albo psychologa...

Bromek4
06-11-14, 12:01
Ja może od siebie powiem o bardziej nie konwencjonalnych rozwiązaniach a dokładnie o medytacji, która niesie za sobą coraz większe rezultaty w walce z depresją.
Jednym z bardziej znanych gotowych systemów w PL do medytacji jest http://gerelaxis.pl/ -wiele pozytywnych opinii - polecam poczytać i zastosować na sobie.

Ja jedynie co to moge wypowiedzieć się o medytacji - uczęszczałem do klubu medytacji i naprawdę to pomogło wielu osobom, które miały problemy podobne do stanów przed depresyjnych tak więc taka medytacja relaksacyjna to faktycznie świetny sposób na to jak pomóc osobie z depresją - oczywiście nie jako zastąpienie terapii lekarza ale jej dopełnienie.

W stanach przed depresyjnych często pomaga sama medytacja.

kaasiaa
06-11-14, 12:02
Z mojego punktu widzenia depresja to zwykłe użalanie się nad sobą... Nie rozumiem tego całego zamieszania wokół tego jak na mój gust wymyślonego problemu. Jak przyjaciółka ma jakiś problem tego typu, to niech po prostu idzie do lekarza albo psychologa...
Depresja nie jest wymyślonym problemem. Jest to choroba cywilizacyjna. A jeśli takie problemy dotykają naszych przyjaciół to uważam, że należy pomagać wyjść z dołka.

Mirtka
12-11-14, 12:09
http://gerelaxis.pl/blog/wp-content/uploads/2014/10/GErelaxis-za-darmo1.jpg (http://gerelaxis.pl/zapis)

kordian
13-11-14, 10:00
Zdecydowanie taka osoba powinna zwrócić się do psychologa. Nie ma żartów, niedawno była przecież głośna sprawa z Marcinem Żukiem, którego depresja i wynikająca z niej choroba ChAD doprowadziła do samobójstwa. Nie lekceważmy objawów depresji. Oczywiście, nie można każdego złego humoru brać za depresję, ale jeżeli takie stany się przeciągają, nie są chwilowe, to należy poważnie zacząć się obawiać.

Cała historia tutaj: http://kobieta.onet.pl/zdrowie/chad-choroba-afektywna-dwubiegunowa-objawy-leczenie-statystyki/df58gx

Tutaj niestety pomoc specjalistów nie pomogła. Zdecydowanie zabrakło Marcinowi osoby, która usłyszałaby jego wołanie o pomoc. Smutna sprawa, nie bagatelizujmy tego, jak zachowują się bliskie nam osoby, bo może to doprowadzić do tragedii. Rozmawiajmy, nie bójmy poruszać się niewygodnych tematów.

transkory
13-11-14, 11:55
Najlepszym rozwiązaniem na pomoc osobie która jest dotknięta depresją to towarzystwo. Im więcej ta osoba ma kontaktu z innymi tym czuje się bezpieczniej a więc często wychodzić, rozmawiać, znaleźć jakieś zajęcie mimo woli :)

Ania78
14-11-14, 13:29
Przeczytałam opis działania GErelaxis i wygląda zachęcająco myślę, że kupie jej w ramach prezentu jeden program... może jej to pomoże początkowo zacząć się uśmiechać i spojrzeć na życie z innej strony...

Świetny pomysł, sama chciałabym dostać taki prezent. Taki przyjaciel jak Ty to skarb... Mi medytacja pomaga zawsze w trudnych chwilach. GErelaxis odkryłam stosunkowo niedawno ale odrazu spodobała mi się harmonia, którą wprowadza medytacja połączona z muzyką relaksacyjną do mojego życia...

transkory
14-11-14, 13:42
Świetny pomysł, sama chciałabym dostać taki prezent. Taki przyjaciel jak Ty to skarb... Mi medytacja pomaga zawsze w trudnych chwilach. GErelaxis odkryłam stosunkowo niedawno ale odrazu spodobała mi się harmonia, którą wprowadza medytacja połączona z muzyką relaksacyjną do mojego życia...

To się nazywa naciąganie chorych. Takie metody są "wielce skuteczne" a tak naprawdę nic nie dające. Ot wielkie produkty które pomogą Ci się zrelaksować. Tym bardziej zwykła muzyka. To już lepiej posłuchać ulubionych piosenek i się z nich cieszyć. Relaks na depresje nie pomoże, potrzebny jest kontakt z innymi a nie izolowanie się w myślach.

kordian
17-11-14, 10:18
To się nazywa naciąganie chorych. Takie metody są "wielce skuteczne" a tak naprawdę nic nie dające. Ot wielkie produkty które pomogą Ci się zrelaksować. Tym bardziej zwykła muzyka. To już lepiej posłuchać ulubionych piosenek i się z nich cieszyć. Relaks na depresje nie pomoże, potrzebny jest kontakt z innymi a nie izolowanie się w myślach.

Dokładnie. Ucieczka w medytację dla osoby zmagającej się z depresją? No chyba sobie żartujecie? Takie coś może tylko szybciej pomóc jej skończyć ze sobą, a nie wyjść z tego... Trzeba rozmawiać i wspierać, a nie kupić jakieś relaksacyjne muzyczki i radź sobie sama. Faktycznie wspaniały przyjaciel.

ratun
03-12-14, 10:29
mimo wszystko nie wierzę w depresję. człowiek musi sobie poradzić ze swoimi problemami

transkory
11-12-14, 15:36
Dokładnie. Ucieczka w medytację dla osoby zmagającej się z depresją? No chyba sobie żartujecie? Takie coś może tylko szybciej pomóc jej skończyć ze sobą, a nie wyjść z tego... Trzeba rozmawiać i wspierać, a nie kupić jakieś relaksacyjne muzyczki i radź sobie sama. Faktycznie wspaniały przyjaciel.

Dziękuje za poparcie :)