PDA

Zobacz pełną wersję : Kto wyleczył uzależnienie ??

Mirtka
10-12-14, 09:24
Co wam pomogło w wyleczeniu uzależnienia?
Potrzebuję pomocy, ponieważ mam problem z jedzeniem - jestem od tego uzależniona. Pomoc oferują u psychologów, ale chciałam się was zapytać co sądzicie o takiej pomocy psychologa?

ratun
22-12-14, 13:18
ja po prostu przestałem palić i tyle:)

ciekawymarian
26-12-14, 22:38
Zwalczyłem uzależnienie od cukru, mi po prostu "pomógł" już zły stan zdrowia, wystarczyło wytrzymać miesiąc żewby zobaczyć, że mam lepsze samopoczucie i zdrowie bez cukru, a potem już poszło, zamieniłem cukier, lody, słodycze, pieczywo na jabłka, kasze dobre mięsa i dopiero teraz czuje ich smak

Ramecki
17-02-15, 13:57
myślę, że najpierw powinnaś udać się do dietetyka. dopiero jak to nie pomoże to iść do psychologa.

paterpan
25-03-15, 11:10
Ja rzuciłem papierosy dzięki hipnozie :) Możecie się śmiać, ale na mnie to podziałało i od 5 lat już nie palę.

rybka
20-04-15, 22:49
moja koleżanka była anorektyczką. jej leczenie bardzo długo trwało. nawet w szpitalu wylądowała. potem długa terapia. no koszmar po prostu. ale już jest zdrowa. mam nadzieję, że jej choroba nie powróci.

jak masz problem z jedzeniem to idź koniecznie do psychologa. terapia naprawdę może pomóc.

rollek89
28-04-15, 08:26
Uzależnienia nie da się wyleczyć, można je tylko zaleczyć. Uzależnionym jest się do końca życia.

njulita
11-05-15, 18:44
Uzależnienia nie da się wyleczyć, można je tylko zaleczyć. Uzależnionym jest się do końca życia.
dokładnie tak

w przypadku problemów z jedzeniem pomoc terapeuty jest niezbędna, jeśli samemu nie jest się w stanie sobie pomóc.

simian raticus
12-05-15, 11:10
Czasem kawe pije i duzo petow pale! Piwo i wino raz na rok i wodka na 3 lata! Dopalaczy i narkotykjow nie lubioe!

mewkaw
10-06-15, 00:04
wizyta u psychologa albo psychiatry nie boli, a może pomóc zatrzymać rozwój problemu. można skorzystać z darmowych placówek NFZ, jest wielu dobrych lekarzy.

januli
16-06-15, 21:17
Wszystko zależy od naszego umysłu, nastawienia. Sądzę, że terapeuta może pomóc.

Anna Kubala
22-06-15, 17:34
mnie zmusił chłopak żebym rzuciła fajki

ziemio9
18-11-15, 14:48
Ja po prostu rzuciłam

Ktotam
19-03-16, 23:26
To prawda. Z tym się żyje do końca życia...

szocik
07-04-17, 09:55
Bez odpowiedniej motywacji jest to bardzo ciężkie do wykonania.

darius
18-08-17, 13:14
Sa rozne sposoby i lepiej zaczac je praktykowac zanim stan zdrowia widocznie sie nie pogorszy... Chyba w kazdym uzaleznieniu najbardziej dokswiera pewien glod fizyczny, jak i psychiczny. Mozna zrobic na sobie eksperyment... jak bede sie czul nie paląc czy tam nie pijąc, nie jedząc słodyczy przez 1,2,3 dni. Na pewno przychdoza momenty kryzysowe, ale mozna probowac nastawiac sie tak, ze ,,jeszcze wytrzymam", az nadejdzie taki dzien w ktorym sie o wszystkim zapomina i nie trzeba karmic potwora :D

gabik
09-10-17, 19:43
Jak to śpiewał pewien nasz polski artysta "Porzuciłem prawie wszystkie nałogi. Zostawiłem tylko te ulubione..."
Nie jest to sprawa do załatwienia między praniem a myciem garów. Coś o tym wiem, bo mam 8 lat stażu z fajkami. Od kilkunastu lat nie palę, aczkolwiek zdarzyło mi się kilka razy zaciągnąć. Grunt to się nie załamywać małą wpadką i kontynuować obrany raz kurs. Musi się udać! :D

Magneto
01-12-17, 09:08
Ciężko jest rzucić kiedy większość osób na około nie wspiera Cię ale potepia, ze jednak sie boisz. mnie wspiera druga połówka i to jest najważniejsze dla mnie

bianka1
12-03-18, 09:09
myślę, że najpierw powinnaś udać się do dietetyka. dopiero jak to nie pomoże to iść do psychologa.

I to było by chyba najlepsze wyjście.

maleks
01-08-18, 12:16
Uzależnienie można tylko zamienić na inne.

Damian91
20-08-18, 17:14
Ja rzuciłem fajki. Najlepszy sposób to taki: zrobić listę zalet i wad palenia. Wtedy racjonalnie widać, co lepsze.