PDA

Zobacz pełną wersję : Czy dobry uczynek do nas wróci?

Ramecki
16-12-14, 14:24
Choć wielu wierzy w tajemniczą moc pomagania, która sprawia, że dobre uczynki w magiczny sposób do nas wracają, to całość jest możliwa do wytłumaczenia w znacznie łatwiejszy sposób. To psychologia, która działa zarówno na nas (jako tych którzy pomagają), jak i dla tych którzy tę pomoc od nas pobierają. Intryguje Cię ten temat? Poczytaj więcej na http://blog.hepika.pl/pozostale-wpisy/czy-dobry-uczynek-faktycznie-do-ciebie-wraca-po-co-warto-pomagac/

Baobab
19-12-14, 11:34
Ja wierzę szczerze w to, że dobre uczynki ZAWSZE do nas wrócą. Myślałem, że to magia, ale okazuje się, że niekonieczne, że da się to jakoś inaczej wytłumaczyć ;) Postaram się robić ten jeden dobry uczynek, ale dziennie, a nie tygodniowo :)

ratun
22-12-14, 13:19
nie wiem, czy wróci czy nie, ale wiem, że trzeba pomagać innym

Volta
02-02-15, 11:02
witam. do mnie w sumie każde moje dobro jakoś potem wróciło, choć w innej postaci i od zupełnie innych osób. ale z drugiej strony masę widzę w moim otoczeniu np ludzi którzy postępują w zyciu paskudnie, a i tak im się wiedzie..i w drugą stronę - ludzi dobrych, kochanych, którzy wszystkim zawsze pomagają i dogadzają, a sami zawsze mają pod górkę....

amberus
07-02-15, 16:32
Niby się w to nie wierzy , a jednak. Pomagam bezrobotnym znaleźć pracę, w internecie. Sam przy tym też zarabiam, ale najfajniejsze jest to jak ktoś za miesiąc otrzymując swoja wypłatę prześle meilem - zwykłe dziękuję. To dużo też znaczy.

dominikGorski
26-02-15, 09:05
dobre uczynki wracają ponieważ jak jesteśmy dobrymi ludzmi, pomagamy itd to inni ludzie którzy otrzymuje od nas naszą dobroć odwdzięczą się tym samym... oczywiście znajdą się wyjątki ale to jak wszędzie :)

amberus
26-02-15, 13:16
Tak, a najciężej jak zauważyłem to w obecnym czasie namówić kogoś do zarabiania poprzez internet. A raczej zasugerować tę możliwość. Wielu nie wierzy a jak skorzysta to dorabia już systematycznie. To też jest pomoc, i to potrzebna wielu.

webmind
05-03-15, 10:08
Niestety do mnie takie uczynki nie wracają

nabuhomozorka
06-03-15, 10:31
Nie wierzę w coś takiego. Po drugie, nie pomagam drugiej osobie, żeby otrzymać coś w zamian, a jakby nie patrzeć to wracające uczynki takie są.

franikane
08-03-15, 12:50
Wraca wraca tylko w innej formie

romano
13-03-15, 09:26
dobre uczynki zawsze wracają. przynajmniej ja w to wierzę. nie zawsze wracają od razu, ale nie wolno się tym zniechęcać :)

Piorycz
18-03-15, 10:56
Jasne, że tak. Ja wierzę w Karmę. Złe uczynki też wracają. :)

jankowiak
19-03-15, 08:51
Hmm pytanie czy wierzymy w karme?

patrycja56
19-03-15, 13:30
Hmm pytanie czy wierzymy w karme?

ja wierzę. wiele osób wierzy w karmę chociaż nie we wszystkich kulturach tak samo nazywane jest to zjawisko. przecież i w Polsce mówi się "nie rób drugiemu, co tobie niemiłe". a dlaczego mamy tego nie robić? bo to wraca. trzeba traktować innych tak, jak my byśmy chcieli być traktowani. i wtedy inni też będą nas dobrze traktować ;)

chwytajemocje
19-03-15, 21:02
Tyle razy dobre uczynki mi się zwracały że stały się one dla mnie czymś tak naturalnym że nawet nie zawsze mam ich świadomość. Zasadę tę wyznaję tak że jako przedsiębiorca; mianowicie wychodzę z założenia że: zadowolony pracownik to doceniany pracownik a doceniony pracownik to taki który jest odpowiednio wynagradzany, dla tego pracownik w mojej firmie dostaje 80% za zlecenie a ja 20%. Finalnie wygląda to tak że, ja jestem zadowolony bo zarobiłem, pracownik jest zadowolony bo godnie zarobił, klient jest zadowolonych bo otrzymał usługę wykonaną przez zadowolonego pracownika który robi to z przyjemnością i zaangażowaniem. Ostatecznie klient wraca i wszystko zaczyna się od początku:)
Tak, w Polsce takie rzeczy są możliwe:)
Pozdrawiam
Janek
chwytajemocje.pl

MilkyStar
23-03-15, 20:19
Bardzo chciałabym w to wierzyć, ale jednak doświadczenie nie zawsze to potwierdza...

Energia
29-04-15, 07:52
Zgadzam się dobre uczyni nie wracają, sprawiedliwości nie ma, niestety. Z dnia na dzień się o tym przekonuję.

smyk
31-05-15, 22:26
Ja jestem zdania, że dobre uczynki wrócą, nie musi to być nagle, na pewno wtedy, kiedy nie spodziewamy się tego.

2088
20-06-15, 05:42
Oglądając to co się dzieje na świecie i to co mamy na swoim podwórku - coraz bardziej jest mi smutno z powodu braku zainteresowania innym człowiekiem.... nie ma teraz dobrych uczynków padły razem z komunizmem, teraz tylko kasa się liczy ... niestety :(

Bunia
03-07-15, 13:56
Wróci. Może później niż wcześniej, może nie w formie której się spodziewamy, może za sprawą zupełnie innej osoby, ale wróci. Nie należy się oglądać na innych tylko zacząć od siebie i po prostu być dobrym człowiekiem. To się zawsze opłaca.

natec90
12-08-15, 09:29
Pewnie wracają :) Zrobisz komuś przysługę to później ta osoba będzie o Tobie pamiętać i może się zrekompensuje :)

simian raticus
12-08-15, 10:15
Świat polega na wyzysku i żerowaniu cwaniaków na frajerach

Duglohrím
12-08-15, 11:03
Ja wierzę, że wróci;) Zarówno dobry jak i zły

lejer
28-01-16, 13:57
Zarówno dobre jak i złe wracają. Będziesz dla kogoś to on również bedzie, wkurzysz to on Cię będzie wkurzał.

A jak jeden gość mówi o wyzysku: to wyzyskuje się ludzi, neutralnych z którymi się nie ma kontaktu.

barr12
15-01-18, 20:11
nie wiem, czy wróci czy nie, ale wiem, że trzeba pomagać innym
Trzeba wierzyć a wiara podobno czyni cuda.

kogalia
23-01-18, 13:49
Ponoc wracają zarówno te dobre, jak i złe uczynki ;)

macissrew
19-02-18, 10:32
niestety do mnie wracają tylko te złe :/ ciągle komuś w czymś pomagam a jeszcze nic do mnie nie wróciło z taką siłą :/

TomaszDzak
26-02-18, 01:58
Na pewno wróci :)

mika1
10-03-18, 21:37
witam. do mnie w sumie każde moje dobro jakoś potem wróciło, choć w innej postaci i od zupełnie innych osób. ale z drugiej strony masę widzę w moim otoczeniu np ludzi którzy postępują w zyciu paskudnie, a i tak im się wiedzie..i w drugą stronę - ludzi dobrych, kochanych, którzy wszystkim zawsze pomagają i dogadzają, a sami zawsze mają pod górkę....

Niestety ale muszę się z tym zgodzić .I gdzie tu jakaś sprawiedliwość .człowiek traci ochotę do życia.

Terabajtka
24-05-18, 08:00
Dobra Karma wraca w najmniej spodziewanym momencie. :)