PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie sposoby na wzdęcia

mezo
28-12-14, 17:06
Witam. Może ktoś z Was ma również ten problem?
Jak sobie radzicie? Interesują mnie wszystkie sposoby. Domowe, dieta.
Na razie nie chcę brać leków....

mysh
28-12-14, 22:57
Witam,

Przyczyn wzdęć może być wiele. Nieodpowiedni sposób odżywiania się, niezdrowy tryb życia i towarzyszący mu pospiech lub chociażby nietolerancja laktozy. Najczęściej występują one po spożyciu pokarmów określanych jako wzdymające: kapusty, fasoli, grochu, cebuli, kalafiora czy brukselki. Jeżeli zaobserwowałeś u siebie silny dyskomfort po ich spożyciu możesz spróbować dodawać czosnku podczas ich przygotowania lub np. fasolę czy groch zamoczyć na noc we wodzie i rano zalać świeżą wodą. Ponadto ogranicz spożycie cukrów, które zalegają w jelicie i są pożywką dla bakterii (gumy do żucia, słodziki, duże ilości miodu, słodycze). Nadmierne wiatry mogą być spowodowane także zbyt dużą ilością tłuszczów i białka w diecie - zadbaj aby Twoje posiłki były częste ale mniejsze, ogranicz tłuszcz w diecie zwłaszcza pochodzenia zwierzęcego - jeżeli spożywasz posiłek bogaty w białko zwierzęce to nie spożywaj do niego dużej ilości białka roślinnego. Niekorzystne są także napoje gazowane – oprócz dużych ilości CO2 dodatkowo zawiera duże ilości cukrów – zamień takie napoje na ziołowa herbatkę lub po prostu wodę mineralna (niegazowana).

PS. Często mówi się, że pośpiech jest złym doradcą. Również on ma często wpływ na występowanie wzdęć (wraz z jedzeniem połykamy powietrze, którego śpiesząc się połykamy zwykle więcej)

Pozdrawiam

Cudak
29-12-14, 06:57
Poprzednik dobrze pisze. Przyczyn może być bardzo wiele. Moim zdaniem najwięcej powoduje nieodpowiednie odżywianie się. Szczególnie nadmiar wina, piwa oraz napoi gazowanych. U mnie przynajmniej wzdęcia nasilały się właśnie po piciu coca coli ( obecnie odpuściłem sobie).
Pozwolę sobie dać również artykuł o tym jak temu zapobiegać:
(spam)
Dodam,że ważna jest również sama technika jedzenia. Powinniśmy jeść mniejszymi kęsami oraz częściej - przynajmniej te 5 razy dziennie.

opinie o lekach
08-01-15, 15:53
Jak czujesz też niestrawność, dyskomfort w okolicy żołądka to może być refluks, można to samemu zdiagnozować - niech ktoś naciśnie twój brzuch tuż za mostkiem, jak czujesz ból to niestety już trzeba podjąć się leczenia farmakologicznego(po kontakcie z lekarzem). Popularna przypadłość, wzdęcia wtedy mogą mieć swoje podłoże bakteryjne.

kinia25
13-07-15, 23:34
Znam ten problem, będąc w ciąży miałam okropne wzdęcia, lekarz zapisał mi taki produkt, był to taki kisiel, który dawał niesamowitą ulgę.

petkos
16-07-15, 08:35
Spróbuj pić więcej wody, zaleca się dziennie 2l. Woda oczyszcza organizm, usprawnia funkcjonowanie i powinna uregulować funkcjonowanie układu pokarmowego.