PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa pensjonatu nad jeziorem. Czy to się opłaca?

mezo
29-12-14, 16:20
Posiadam sporą działkę w Okunince.Zastanawiam się właśnie nad wybudowaniem tam profesjonalnego hotelu dla kilkudziesięciu osób. Ośrodek nie byłby duży tak aby nie kosztował zbyt dużo.
Myślicie,że jest to dobry pomysł na inwestycję?
Czy znacie może jakąś dobrą firmę, która projektuje takie obiekty?

pepka
30-12-14, 07:48
Myślę,że na dzień dzisiejszy jest to bardzo fajny pomysł ponieważ coraz więcej osób szuka miejsc, w których może sobie wypocząć. Jestem pewna, że znalazłbyś chętnych. Szczególnie,że Okuninka staje się coraz bardziej popularna. Na przykład wśród warszawiaków.

Sama ostatnio przeglądałam sobie poszczególne strony ponieważ razem z mężem również zastanawiamy się nad otwarciem biznesu ( domu weselnego) .
Strona to chyba największa w sieci wyszukiwarka tego typu.

wielkibrat
08-01-15, 11:14
Jeśli dysponujesz takimi środkami to zainteresuj się tym - (spam) Tutaj faktycznie można całkiem nieźle zainwestować, zakładając że posiadacie odpowiednie środki. Pensjonat w tych czasach to niemalże gwarancja dokładania do interesu.

pawel.mat33
08-01-15, 11:35
Na pewno to dobry pomysł, jest wiele osób chętnych spędzać czas wolny nad jeziorem, i dodatkowo pośród przyrody i zwierząt. Ja często jeżdżę na wakacje do agroturystyki, bo można odpocząć od pracy, pozwiedzać okolice i pojeżdzić konno

BartekS
12-01-15, 14:54
Zawsze się opłaca tylko strasznie dużo kosztuje

marekwisniewski0
17-02-15, 15:41
Działka nad jeziorem ... hmmm marzenie. Fajnie jest wyjeżdżać na wakacje (ja osobiście polecam sprawdzenie noclegów z jazdą konną, ale jeszcze fajnie mieć swój własny domek w piękny miejscu nad wodą.

flora
18-02-15, 11:32
To bardzo dobry pomysł, ale na pewno nie będzie tani. Myślałeś już o jego finansowaniu? Co powiesz na dotacje unijne plus kredyt? Może wsparcie UE chociaż zmniejszy Twoje koszty. Bo jak się zadłużysz po uszy to miną lata zanim zaczniesz zarabiać na tym pensjonacie.

amberus
25-02-15, 09:21
I wcale to wszystko nie jest drogie. Mogę pobudować Ci odpowiedni obiekt w cenie już od 400 zł stan SSO. Z drewna, dom w gotowych elementach, przewozisz i składasz cały hotel w max 2 tyg. [ letniskowe mam już od 9 tyś zł. ]

Miro
25-02-15, 16:32
Zależy w jakim regionie Polski.

ratun
26-02-15, 10:28
jeśli miejsce jest chętnie odwiedzane, to czemu nie:)

ulicafinansowa
19-03-15, 22:06
Branża turystyczna jest bardzo dochodowa jednak przy tak skąpych informacjach nikt nie jest w stanie rzetelnie ocenić czy taka inwestycja przyniesie Ci zyski. Jeżeli przygotujesz dobry biznesplan możesz poprosić o uwagi bądź porady jakiegoś specjalisty z forum.

aleksm
04-08-16, 10:11
moim zdaniem takie turystyczne inwestycje się opłacają, trzeba tylko dobrze to przemyśleć. Ja podjęłam ryzyko i z mężem kupiliśmy apartament nad morzem w Rowach, przy dobrym zarządzaniu i marketingu nie narzekamy na ilość gości, mamy dużo zainteresowanych wynajęciem. Nasze osiedle znajduje się w samym centrum, składa się z 4 apartamentowców, inni właściciele tez mają sporo turystów

wesner
05-03-17, 11:56
Dokładnie...Tak jak kolega napisał
Zależy jaki region Polski :)

PawelPop
17-07-18, 05:48
Taki pensjonat w fajnym miejscu to super sprawa, według mnie świetny pomysł.

Aleksandra1501
03-03-19, 10:19
Zależy w jakim regionie Polski.

dokładnie wszystko zależy od lokalizacji. A gdy się już zdecydujesz na budowę to mogę polecić ci sprawdzoną firmę zapewniającą usługi dźwigowe Wrocław niezwykle rzetelni dokładni i terminowi fachowcy.