PDA

Zobacz pełną wersję : Wierzysz w afirmacje?

Ramecki
13-01-15, 11:51
Słyszałeś gdzieś, że afirmacje są skuteczne, być może zdarzyło Ci się znaleźć informacje na ich temat. Wiesz, że dzięki afirmacjom, można zmienić każde swoje przekonanie, nawyk, przyzwyczajenie czy podejście do jakiejkolwiek kwestii. Co o tym myślisz?
Jeśli sam nie wiesz, czy wierzyć w afirmacje, czy jednak nie, to zapraszam Cię na stronę (wycięta reklama), gdzie będziesz mógł sam przekonać się o ich skuteczności.

Cudak
29-01-15, 11:30
Moim zdaniem afirmacje działają na zasadzie placebo. Jeśli się w nie wierzy, to pewnie mogą pomóc, ale ja jestem zbyt sceptycznie nastawiony, żeby działały na mnie.
Dlatego wolę terapię, a w zasadzie life coaching, na który chodzę do Pracowni Psychorozwoju w Warszawie. To świetne zajęcia, które pomagają mi w pokonywaniu trudności i ogólnym rozwoju mojej osoby. naprawdę wiele mi to daje, czuje się bardziej zmotywowany do pracy, mam więcej chęci do życia i myślę, że jestem dzięki temu bardziej szczęśliwy.
Możecie sobie o tym sami poczytać na tej stronie: (spam)
W moim wypadku, a myślę, że nie tylko w moim jest to dużo lepsze wyjście niż afirmacje, bo o wiele lepiej jest mi się motywować, jeśli jest druga osoba, która mi w tym pomaga.

Volta
02-02-15, 13:25
nie wiem czemu, ale mnie się afirmacja jakoś ostatnio za bardzo kojarzy z tymi wszystkimi modnymi książkami o samorozwoju, pozytywnym myśleniu, poznawaniu siebie itp...za bardzo się to komercyjne stało ostatnimi czasy i jakoś zniechęciło....

Piorycz
31-03-15, 17:30
Tak jak wyżej - za dużo tych szkół i szkoleń afirmacyjnych. Przestałem w to wierzyć właśnie przez tych wielkich mówców.

vitarel
18-06-15, 12:09
nie rozumiem takiego myślenia, że nie zainteresuję się czymś, bo to jest zbyt modne. to taka hipsterska postawa :/

Anna Kubala
22-06-15, 17:35
ja uważam że to bzdury

czulkod
16-11-15, 14:13
To jedno z założeń psychologicznych, stosowane w umiarze może przynieść zaskakująco dobre rezultaty.

MikeV12
22-11-15, 14:30
Jestem z natury sceptykiem i racjonalistą. Biorąc pod uwagę różnego rodzaju opracowania które miałem okazje przeczytać uważam że jest wysoce prawdopodobne że odpowiednio skonstruowane afirmacje albo autohipnoza pozytywnie wpływają na nasze zachowanie.

tytani
25-11-15, 14:03
Wierzę, że jesteśmy w stanie sami zaprogramować swoim myśleniem swoje życie, więc jeśli myślimy pozytywnie wpływa to na nasza psychikę i podejście do świata i to jak postrzegają nas inni. A to wszystko razem składa się na sukces.

nowysacz
18-12-15, 17:41
Wierze w siebie i moc moich pozytywnych myśli.

marekgrzybak
28-12-15, 13:32
Na pewno odpowiednie nastawienie i przekonywanie do czegoś samego siebie może mieć pozytywny wpływ.