PDA

Zobacz pełną wersję : Jak szukać kredytu na mieszkanie?

flora
02-02-15, 10:28
Planuję zakup mieszkania i przeglądam właśnie strony internetowe banków i ich oferty kredytowe. Z jednej strony chciałabym znaleźć najtańszy kredyt, ale z drugiej obawiam się, że może niekoniecznie to, co jest najtańsze jest też najlepsze. Na co trzeba przede wszystkim zwracać uwagę szukając kredytu hipotecznego? Nie chcę zostać zaskoczona przez jakieś dodatkowe koszty albo warunki, o których nie doczytałam. Proszę o jakieś informacje dla laików, nie jestem ekspertem od finansów i banków ;)

Ramecki
02-02-15, 10:45
Przede wszystkim nie kieruj się tylko i wyłącznie różnymi rankingami kredytów, które można znaleźć w Internecie. Banki proponują swoim klientom kredyty na warunkach dopasowanych do ich indywidualnej sytuacji, a tego rankingi nie są w stanie uwzględniać. O czym trzeba pamiętać szukając najlepszego kredytu hipotecznego dla siebie możesz przeczytać w itnernecie.

amberus
04-02-15, 19:47
Najprościej to wybrać dużą ilość banków i wysłać do nich zapytanie - ofertę. Obecnie banki walczą o klienta więc zawsze w ten sposób można coś skorzystać.

bartoszew
05-02-15, 07:15
Dobrze iść do doradcy finansowego, dużo jest bezpłatnych, kasę mają z prowizji, z tego co weźmiesz, ja jak brałem kredyt bardzo mi to pomogło, doradca sam kontaktował się z bankiem, mówił nam co i kiedy, przedstawił nam kilka ofert banków, banki inaczej patrzą na takiego doradcę, niż osobę prywatną, samemu to jak się człowiek nie zna, to można o czymś zapomnieć itd.