PDA

Zobacz pełną wersję : Dla kogo jest konsolidacja kredytów?

Baobab
02-02-15, 11:18
Mam dwie pożyczki - jedną za lodówkę, drugą za laptopa. Spłacam także kredyt mieszkaniowy. Nie miałem nigdy i nie mam zaległości w spłatach, ale chciałbym co miesiąc nieco mniej "oddawać" bankowi. Słyszałem dużo dobrego o kredytach konsolidacyjnych i zastanawiam się, czy ten kredyt jest rzeczywiście tak korzystny jak opisują to w internecie? I czy trudno uzyskać taki kredyt jeśli się nie ma zaległości w spłatach? Bo gdzieś przeczytałem, że ten kredyt jest dla zadłużonych, którzy mają problem ze spłacaniem rat. Jak to w końcu jest z tą konsolidacją?

Ramecki
02-02-15, 11:39
Konsolidacja kredytów jest właśnie dla osób, które jeszcze nie mają zaległości w spłatach. Od razu powinieneś udać się do swojego banku i załatwić wszystkie formalności. Jednak niekoniecznie musi to być Twój bank, bo czasami można lepsze warunki dostać u konkurencji ;) Sprawdź sobie na stronie Gdzie najtaniej skonsolidować kredyty? (http://najtanszy-kredyt.com/gdzie-najtaniej-skonsolidowac-kredyty.html) jak to wygląda.

sig
02-02-15, 15:12
Będziesz płacił mniej co miesiąc, ale przez więcej miesięcy więc w ogólnym rozrachunku wyjdzie drożej. Co więcej, na chwilę obecną nie ma czegoś takiego jak opłacalny kredyt, w końcu z różnicy między tym co pożyczyłeś*i tym co oddałeś są pokrywane odsetki z pieniędzy trzymanych na kontach, a jeszcze sam bank musi zarobić. Ale jak już musisz brać takowy, to szukaj takowego który nie jest reklamowany (bo za koszty tej reklamy też zapłacisz) i trudno go dostać*(im łatwiej o kredyt tym droższy, bo większa "zrzutka" na tych co nie płacą i nie ma jak z nich należności ściągnąć). A już z całą*pewnością*omijaj instytucje bez słowa bank w nazwie,w tym SKOKi (na twoją kasę).