PDA

Zobacz pełną wersję : Dobry księgowy - co to znaczy?

Accountings24
22-05-15, 14:49
Jakimi umiejętnościami powinien charakteryzować się doby księgowy? Z pewnością skrupulatnością, analitycznym myśleniem, dokładnością i dobrą organizacją własnej pracy. Czego natomiast najczęściej u księgowych szukają przedsiębiorcy? Pewien zagraniczny serwis branżowy (accountemps.com) zbadał i porównał wyniki badań z ostatnich kilku lat. Okazuje się, że o ile 10 lat temu liczyły się certyfikaty i umiejętność odnajdywania się w nowych technologiach, dziś ważne są umiejętności społeczne i doświadczenie w określonej dziedzinie.

W 2004 roku, najbardziej poszukiwanymi kompetencjami wśród księgowych były:

• doświadczenie w określonych branżach (44%)
• umiejętność obsługi oprogramowania księgowego (33%)
• certyfikaty potwierdzające kompetencje (15%)

A umiejętności interpersonalne były praktycznie nieistotne (jako ważne wskazywał je tylko 1% przedsiębiorców).

Pięć lat później (w 2009 roku), najważniejsze stały się:

• umiejętności interpersonalne (31%)
• umiejętności technologiczne (27%)
• doświadczenie w określonych sektorach (20%)

Dziś ważne są przede wszystkim:

• doświadczenie w określonych sektorach (35%)
• umiejętności interpersonalne (27%)
• umiejętności technologiczne (19%)

Wyniki tych badań wskazują, że w zawodzie księgowego coraz częściej liczy się ludzka natura i umiejętność współpracy, a także doświadczenie i wiedza z zakresu konkretnej branży. Szukając księgowego warto dowiedzieć się, z jakiej dziedziny gospodarki obsługuje firmy. Umiejętność obsługi oprogramowania księgowego również nie jest bez znaczenia, natomiast na rynku istnieje tyle rozwiązań, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jednym z takich przydatnych narzędzie jest serwis Accountings24.pl - nowoczesna platforma komunikacji pomiędzy firmą a biurem księgowym.

http://i62.tinypic.com/nfocxw.jpg

Luk
30-09-15, 16:40
Dobry księgowy to taki, który zna przepisy i potrafi je obejść z korzyścią dla przedsiębiorcy :)

Dawi
07-11-15, 14:28
Rzetelny i tyle.

michalinaolbry
06-03-16, 21:04
Musi znać przepisy i w razie czego zawsze pomóc.

Karol73
23-03-16, 17:35
Z mojego doświadczenie mogę powiedzieć, że najważniejsze jest aby księgowy był uczciwy bez tego ani rusz. Miałem sytuację w moim życiu, że obsługiwało mnie biuro rachunkowe z księgowymi, których ścigał komornik.
Dowiedziałem się o tym przez przypadek i szybciutko zmieniłem biuro. Ważne żeby znał się na zakresie działalności jaką prowadzimy. Księgowa która jest zielona np w kwestii IT nie zrozumiała by połowy faktur jakie do niej dostarczam.
Ważne też żeby była komunikatywna i wysyłała ważne informację podatkowe i ich zmiany sama z siebie ;)