PDA

Zobacz pełną wersję : Kraków na jak długo

Koprobo
28-05-15, 12:05
Czy waszym zdaniem warto jechać do Krakowa na cały tydzień, czy może w sam weekend zdążymy odwiedzić wszystko co byłoby warto? Co waszym zdaniem warto pokazac w krakowie osobie która nigdy tu nie była poza oczywistym rynkiem i wawelem?

Janinka
28-05-15, 13:01
Weekend to za mało.

zosia88
02-06-15, 13:55
Jasne, że warto, szczególnie że można wcale nie spędzać tego tygodnia tylko w Krakowie ale i w okolicach. W samym krakowie polecam: zoo, kazimierz, kopiec kościuszki, rynek, hutę - niewiele osób ci poleci, ale wg mnie warto, fajne muzeum prlu jest. Co do noclegu to polecam hotel best western na opolskiej, robiliśmy tam wesele mojej siostry i bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie poziomem organizacji.

trafic
16-06-15, 07:30
moim zdaniem 3 dni wystarczy na Kraków

karolgrzelak10
30-06-15, 13:37
Kraków to idealne miejsce do zwiedzania. Myślę, że jeśli chcesz trochę odpocząć to lepiej wybrać dłuższy wyjazd. W weekend może nie udać ci się zwiedzić wszystkiego, a w Krakowie jest bardzo dużo miejsc które trzeba zobaczyć.

Bunia
03-07-15, 14:07
To zależy czy chcecie biegać jak szaleni od jednego zabytku do drugiego ;P Zawsze lepiej dać sobie więcej czasu i zwiedzić też okolice, np. kopalnię soli w Wieliczce - na samo to można poświęcić jeden dzień.

radomianik
08-07-15, 18:00
Warto jeden dzień poświęcić na Wieliczkę.

dalmierz
08-07-15, 22:58
Spokojnie 3 dni wystarczy. Można i tydzień - ale mi by się znudziło. Z atrakcji fajnie się pływa stateczkiem po Wiśle czy jeździ elektrycznymi mikrobusami, tylko warto poszukać dobrego kierowce - przewodnika, który lubi opowiadać o Krakowie.

sakuranna
23-07-15, 14:54
Wszystko zależy od tego co chce się w Krakowie robić :) Ja byłam tam 5 razy. Trzy razy na tydzień, 2 razy na weekend :) Za każdym razem było to coś zupełnie innego. Jak ktoś jedzie do Krakowa pierwszy raz można spokojnie pojechać na weekend i skupić się na Centrum. Później przy każdej kolejnej wycieczce rozszerzać obszar zwiedzania. A może po 2 dniach stwierdzicie, że Kraków nie jest dla Was i nie warto tam więcej przyjeżdżać? Co prawda to mało prawdopodobne, ale kto wie :D Myślę że 2-3 dni to wystarczający czas na początek.

wnerwiona
03-08-15, 11:09
Do Krakowa mogę jeździć nawet co tydzień.To miasto mi się nigdy nie znudzi. Zawsze odkrywam je na nowo. I właśnie z Waszych wpisów dowiedziałam się o muzeum prlu.
Nie miałam pojęcia o nim. Więc przy najbliższej okazji je odwiedzę. A wpadnę też do restauracji, jest rewelacyjna. trzeba coś jeść, a może wy polecicie coś innego?

meso
08-12-15, 11:13
Stare Miasto ma swój urok, kafejki są wykończone w ładnym stylu

meso
08-12-15, 13:28
Myślę, że weekend jest optymalny. Więcej to raczej nie ma co tam robić.

Bunia
11-01-16, 15:16
Zależy jak dokladnie chcesz zwiedzać miasto, jeśli chcesz zobaczyć tylko najważniejsze zabytki to 3 dni powinny starczy. Jeśli kochasz sztukę i chciałbys odwiedzić rozmaite muzea to jest ich pełno wiec warto wybrać się na więcej dni :) moim zdaniem najlepiej zaplanować wszystko dokładnie (łącznie z dniami darmowymi w muzeum). warto też wcześniej sprawdzić gdzie zjeśc, żeby potem nie szukać niepotrzebnie stolika. polecam serwis (tu była nieopłacona reklama), tutaj mozna sprawdzic menu restauracji, wiec bedziesz wiedzial gdzie jest knajpa która serwuje takie jedzenie jak lubisz. dodatkowo sprawdzilabym festiwale, jest w krakowie tyle, ze moze specjalnie na któryś warto do Krk przyjechać specjalnie? :)