PDA

Zobacz pełną wersję : CouchSurfing

margroc
04-12-15, 10:03
Couchsurfing to ciekawy sposób na podróżowanie. Polega na nocowaniu u tzw. 'tubylców' ;), w prywatnych mieszkaniach po wcześniejszym umówieniu się przez internet, lub rzadziej poprzez znajomych.
Próbował ktoś tak podróżować? Dużo można zaoszczędzić? Czy poznaliście jakiś szczególnie ciekawych ludzi, o których można opowiedzieć? A może spotkało was coś nieprzyjemnego/ niebezpiecznego?

Ciekaw jestem, bo chciałbym latem odbyć podróż w ten sposób.

johnnowak
08-12-15, 23:29
Podłączam się pod wątek:-). Macie jakieś doświadczenia?

mackiewiczada
07-01-16, 14:28
Ja nocowałem kiedyś w Berlinie u znajomych znajomych znajomych:D bardzo fajna sprawa, pomogli mi poznać stolicę Niemiec zupełnie z innej strony. Nocowaliśmy z 2 znajomych w zamian za codzienny, pyszny, polski obiadek:D

elGonzo
08-09-16, 10:23
Ja nocowałem w Edynburgu i Berlinie na Couchsurfingu. Było całkiem miło, jednak musisz się dostosować do planu dziennego hostów. Z tego względu Couchsurfing jest bardzo fajny, ale mimo wszystko lepiej jest nocować gdzieś niezależnie i w ciągu dnia spotykać się z innymi Couchsuferami, aby zobaczyć okolice, pójsć na piwko itd.

topflop
16-02-20, 18:13
Korzystałem i było ok, zawsze miałem szczęście do wybierania odpowiednich hostów, u mnie też nocowali ludzie z całego świata i nigdy nie było problemów, a miałem ze 40 takich wizyt. To co ciekawe, to to że możesz poznać dane miejsce jako tubylec, a nie japoński turysta.

u_dx_k
14-04-20, 14:07
Korzystałem i zawsze było ok. Teraz już mniej, bo chyba jestem za stary.

marekksio
11-11-20, 14:55
Nie mozna byc za starym na couchsurfing ! Couchsurfing to swietny sposob na poznanie ludzi. Zatrzymywalem sie u couchsurferow i bylem na spotkaniach ktore organizuja w wielu miastach na calym swiecie.