PDA

Zobacz pełną wersję : Petersburg

zaremba80
05-04-17, 21:29
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zobaczeniem Petersburga. Trochę poczytałem i mam już jakiś obraz miasta. Chyba chciałbym tam pojechać jak będzie sezon na "Białe noce". Od razu uprzedzę pytanie niektórych - tak wiem że był ostatnio zamach, jestem świadomy zagrożenia. Tylko to jakoś nie zmieniło moich planów. Byłem w Paryżu po zamachach i nic się nie stało. W takim przypadku służby są w najwyższej gotowości i jest bezpiecznie. Z drugiej strony do białych nocy jeszcze trochę czasu. Z Warszawy łatwo się tam dostać? Może ktoś wycieczki organizuje w fajnej cenie??

karolina_61866
06-04-17, 15:41
też poszukuje takiej wycieczki. Mam już jedną na oku która daje możliwość zobaczenia Ermitrażu. Obecnie Ermitaż to jedno z największych muzeów sztuki i malarstwa w Europie. Ciekawi mnie też Sobór św. Izaaka, największa prawosławna świątynia w Sankt Petersburgu oraz druga co do wielkości w Rosji

Anka28
07-04-17, 06:31
Też myślałam nad wycieczkę do Petersburga.Znajomi byli i największe wrażenie zrobiły na nich białe noce.Najdłuższy dzień wtedy trwa prawie20 godz. i chyba wszyscy mieszkańcy i turyści spędzają ten czas poza domem,wtedy odbywa się parada statków na Newie:) Na zdjęciach wyglądało to zjawiskowo,więc też zaczynam rozglądać się za jakiąś wycieczką

zaremba80
15-04-17, 18:54
Na razie trafiłem na ofertę pewnego biura podróży. Wycieczkę do Petersburga mają, nawet kilka terminów. Tylko jak widzę sporo już wykupionych. Z tego wynika, że popularność jest duża (jak gdzieś czytałem, to w tym okresie w Petersburgu jest bardzo dużo turystów). Jak widzę to sami załatwiają wizę rosyjską. To raczej plus. Ciekawe ile się załatwia taką wizę.