PDA

Zobacz pełną wersję : jaki laptop kupić?

MartinB
28-09-05, 14:52
Planuje kupić sobie laptopa w cenie 2000-3000zł
Może ktoś specjalizuje się w laptopach lub sam niedawno szukał i przebierał w ofertach. Czekam na wasze sugestie na co zwrócić uwagę. Największy dylemat mam jaki procesor wybrać PENTIUM odpada, bo przy takiej cenie to jedynie AMD lub CELERON, ale który lepszy? itd...

Dziękuje za wszelkie wskazówki.

Nimitz
28-09-05, 21:51
A co chcesz na tym laptoku robić? To po pierwsze. PO drugie jak bardzo zależy Ci na mobilności a jak bardzo na wygodzie pracy. I po trzecie przy wyborze laptopa ważna jest informacja - jak długo chciałbyś żeby wytrzymywała Ci w nim bateria bez ładowania... :-)

MartinB
29-09-05, 08:28
Co chce robić na laptpie:
- internet,
- tworzenie stron
- modyfikacje małej grafiki (NIE profesjonalan praca na grafice)
- obróbka delikatna rodzinnych, amatorskich zdjęć
- standardowa praca biurowa (office)
nie są wygórowane wymagania :)

Mobliność a wygoda:
- po to kupuję laptopa, żebym przy wyjazdach mieć możliwość zabrania sprzętu ze sobą,
- dodatkowo jadąc do klienta potrzebuje mieć ze sobą sprzęt na którym mógłbym zaprezentować swoją pracę (nie zawsze klient ma u siebie Internet),
- nie są to częste wyjazdy tak więc również laptop musi być wygodny przy pracy w domowym zaciszu :)

Długość pracy baterii bez ładowania:
- zawsze gdzie jeździłem było zawsze zasilanie i można podłaczać się kablem - przy sytuacjach gdzie nie było uważam, że czas pracy 90 minut mi wystarcza....max 180 - ale tutaj też nie ma aż takich wymagań.

Nimitz
29-09-05, 17:29
Hmmm, jeśli znajde czas to postaram się coś poszukać :-) Jakby co przypomnij się na PM ;-)

MartinB
30-09-05, 07:50
Co myślicie np: o takim laptopie do moich zastosowań:
http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=21&KatItemCId=2822
Oczywiście pamięć planuje zwiększyć do 512 MB.

TEMAT JUŻ NIE AKTUALNY! MOŻNA ZABLOKOWAĆ>

lolek20
24-06-09, 11:00
proponuje Ci laptopa Toshiba Qosmio F55-Q5021 MR (Qosmio F50). Naprawde warto ma duzo pamieci, gprs, w miare duzy ekran. Bajer :)

Rybzor
26-06-09, 05:55
Ludzie zastanówcie się czasami chwilę i popatrzcie na datę postu, na który odpowiadacie, zanim napiszecie coś, co już się i tak nie przyda autorowi.