PDA

Zobacz pełną wersję : Papierosy

pyrion
02-10-05, 00:45
Jak wszyscy wiemy palenie marihuany w Polsce jest zabronione, natomiast papierosów jest legalne. Czy marihuana jest bardziej szkodliwa od tytoniu ? Nie. Jej palenie nawet z taką samą intensywnością jak tytoniu jest od niego mniej szkodliwe. Dlaczego więc marihuana nie jest zalegalizowana ? Nie chcę jednak tutaj mówić o legalizacji marihuany, gdyż jestem temu przeciwny, ale o pomyśle całkowitego zabronienia palenia tytoniu.
Może to dość radykalne posunięcie, ale co w papierosach jest takiego dobrego, że są używką dozwoloną ? Ja nie widzę żadnych pozytywnych aspektów palenia tytoniu. Paliłem nieraz i nie było w tym nic ciekawego. Substancji toksycznych w papierosach jest bardzo dużo. Nie dość ,że palacze niszczą własny organizm to jeszcze organizm osób zmuszonych wdychać dym z tychże papierosów. Dlaczego taki człowiek, który świadomie niszczy swój organizm ma płacić takie same składki na ubezpieczenie zdrowotne jak osoba nie paląca ? Palacze częściej korzystają z usług lekarzy więc powinni te składki mieć większe.
Papierosy tanie nie są , a słyszałem, że ich cena ma się w najbliższym czasie zrównać z tą z zachodu. Dla kogoś kto zarabia sporo nie będzie to stanowiło większego problemu, lecz dla tych co zarabiają mało to będzie znaczne obciążenie. Ci ubodzy palacze albo rzucą palenie albo będą płacić dalej. Wydaje mi się ,że jednak większość z nich papierosy nadal będzie kupować, gdyż są po prostu uzależnieni od nikotyny. Wielu z tych mało zarabiających palaczy ma na utrzymaniu dzieci i zamiast kupić coś do jedzenia wybierze papierosy bo nie będzie mogła wytrzymać. W ten sposób bieda w ich domach będzie jeszcze większa.
Innym denerwującym mnie problemem są młodzi ludzie którzy palą po bramach i je zapluwają. No i jeszcze pety wyrzucane gdzie popadnie. O takich sprawach jak nie świeży oddech, pożółkłe paznokcie i zęby (co do zębów to trudno, herbata czy kawa zębów też nie wybielają) wspominam tylko na marginesie.

Anonymous
02-10-05, 07:39
Jak wszyscy wiemy palenie marihuany w Polsce jest zabronione, natomiast papierosów jest legalne. Czy marihuana jest bardziej szkodliwa od tytoniu ? Nie. Jej palenie nawet z taką samą intensywnością jak tytoniu jest od niego mniej szkodliwe.

To akurat jest mit. Radze doczytać.

konkordpl
02-10-05, 10:09
Marihuane trzeba zalegalizowac!

tomasz rakoczy
02-10-05, 10:24
Lepiej zobaczcie to:
http://www.antimult.ru/antimults/antitoons/001smokekills/view.htm

Nimitz
02-10-05, 10:40
Marcin co jest mitem w stwierdzeniu pyrion`a? Marihuana przy paleniu naprawdę wydziela mniej substancji szkodliwych dla człowieka. Z czysto naukowego punktu widzenia palenie tytoniu jest bardziej szkodliwe zarówno dla palącego jak i dla jego otoczenia. Nie popre mojej wypowiedzi faktami, bo nie pamiętam czego jest mniej w marihuanie, ale jak ktoś się zainteresuje to znajdzie :-) A sens społeczny - Jamajka, kultura Rasta i wszystko co się z tym je. Oni są tak pozytywnie zakręceni, że aż miło patrzeć. Gdyby choć 50% palaczy tytoniu miało po nim taki pozytywny nastrój... 8) Pamiętajcie "Smoke weed everyday" albo przynajmniej bądźcie tak pozytywni :-)

piotrg
02-10-05, 11:13
Widzieliście kiedyś prawdziwego rasta palącego trawę? Nie trzyma dymu w płucach tak długo jak tylko może... A Polacy?

konkordpl
02-10-05, 11:20
www.weed.pl ;-)

Nimitz
02-10-05, 11:58
Piotrek oni mają towaru pod dostatkiem a u nas się walczy o każdy gram. Nie dziw się, że tak jest. Pozatym cena też nie jest najniższa ;-) Konrad a Ty sobie reklamy nie rób na forum ;P

Piotrek
02-10-05, 12:00
Dlaczego papierosy sa legalne?

Ponieważ budżet każdego państwa zarabia krocie, krocie, amerykanskie ( i nie tylko ale głównie) koncerny tytoniowe mają władzę trudną do opisania, w kazdym razie na pewno siedmio,ośmio - cyfrową w zielonej walucie.

Podobnie jest z wódką, alkohol w takiej postaci jest czystym, twardym narkotykiem, potrafi uzależnić od pierwszego razu i sieje niesamowite spustoszenie w mózgu delikwenta.
Przede wszystkim wóda powinna być zdelegalizowana. Dozwolone powinny być tylko i wylacznie alkohole niskoprocentowe - wina, piwa.

Nad jednym i drugim jest kontrola, która jest sporą częścią wpływów kazdego budzetu na swiecie.

Nad miekkimi narkotykami typu np. marihuana nie ma kontroli, dlatego wrzuca się ją do jednego wora z haszem, amfą i innymi produktami chemicznymi.

A marysia ma podobno udowodnione dzialanie antynowotworowe, tak ze podobno niedawno zaczeto na jej bazie produkowac lek na nowotwory.

Pomidory tez mają dzialanie antynowotworowe, a wlasciwie przeciwnowotworowe - zapobiegajace powstawaniu nowotworów. Dlatego polecam jeść duże ilości pomidorów, warto, są zdrowe i smaczne :)

Nimitz
02-10-05, 12:03
Piotrek czy Ty masz jakąś plantację pomidorów? ;-)

Piotrek
02-10-05, 12:05
Na marginesie: światem rządzi nie mafia...tylko ropa, tytoń i wódka :-)
Wysłany 02 Paź 2005 - 13:06
Post scalony autoamtycznie - edytuj swoje posty - opcja zmień

eh...wydalo sie ;P......zartuje

nie, nie mam plantacji pomidorów ;-)

konkordpl
02-10-05, 12:22
Palilem fajki przez jakos tak 1,5 roku. Malboro, L&M, Viceroye. Rzucilem i jakos nie mialem co do tego oporów.

Jedyna rzecz, od jakiej jestem uzalezniony to komputery i od czasu do czasu cos, co ma wiecej niz 3% ;-)

Anonymous
02-10-05, 14:00
Marcin co jest mitem w stwierdzeniu pyrion`a? Marihuana przy paleniu naprawdę wydziela mniej substancji szkodliwych dla człowieka. Z czysto naukowego punktu widzenia palenie tytoniu jest bardziej szkodliwe

Sprowadzanie szkodliwości jedynie do sfery fizycznej jest błędem.

Jeszcze jakiś czas temu spotkałem się z opiniami, że "marihuana" nie uzależnia. Jest to błędne stwierdzenie.
Uzależnienie tutaj następuje i to bardzo silne, tylke, ze jego podłoże jest inne.

Poza tym substancje szkodliwe i rakotwórcze w tym dymie też się znajdują.

Na koniec należy dodać, że mało kto dzisiaj pary samosiejki, a sprzedawana przez dealerów marihuana zawiere wiele domieszek (z braun sugar włącznie).
Wysłany 02 Paź 2005 - 15:07
Post scalony autoamtycznie - edytuj swoje posty - opcja zmień

A marysia ma podobno udowodnione dzialanie antynowotworowe, tak ze podobno niedawno zaczeto na jej bazie produkowac lek na nowotwory.

Po zrobieniu odpowiedniego wyciągu. Palona działa inaczej. To tak jak z trupim jadem - niegdyś stosowany jako trucizna dziś jest lekiem na zmarszczki.

Kropek
02-10-05, 14:28
Witam wszystkich. Jeśli chodzi o Tytoń, marichuanę i władze państwowe to sytuacja wygląda następująco:

Państwo ma pełną kontrolę nad Tym ile, gdzie i jak się sprzedaje tytoń (pomijając przemyt i inne nielegalne sposoby). Zarabia krocie na akcyzie na tytoń i tak łatwo nie da sobie odebrać wpływów do budżetu przez jakiś zakaz palenia papierosów. Więc papierosy są legalne bo są źródłem niezłej kasy.

Natomiast gdyby zalegalizować marichuanę to każdy bez przeszkód mógłby sobie ją w zaciszu własnego domku hodować, i państwo nie miałoby żadnej kontroli nad ilością "marysi" na rynku, eksportem i importem. Nie miałoby żadnego zysku z legalizacji Marichuany więc nie uczyni tego nigdy. A to że tytoń jest bardziej szkodliwy od marichuany to jest najmniej ważne dla osób którym zależy tylko na kasie (czyt. p-osłowie).

A co do Twojego ostatniego postu Konkord to od tego czy się człowiek uzależni po jednym papierosie czy po 10 paczkach to zależy od jego organizmu. Jedna osoba po 10 latach palenia rzuci je bez problemu, a druga po jednej paczce popada w taki nałóg że bez pomocy lekarskiej nie uda jej się to nigdy. I taka jest prawda!

pyrion
02-10-05, 15:15
Natomiast gdyby zalegalizować marichuanę to każdy bez przeszkód mógłby sobie ją w zaciszu własnego domku hodować, i państwo nie miałoby żadnej kontroli nad ilością "marysi" na rynku, eksportem i importem. Nie miałoby żadnego zysku z legalizacji Marichuany więc nie uczyni tego nigdy.
Zgodzić się z tym nie mogę, gdyż legalizując marihuanę automatycznie nakłada się na nią podatek VAT , a że jest to używka to dochodzi do tego jeszcze akcyza. Powstają wtedy sklepy sprzedające marihuanę , a to w znacznym stopniu ogranicza nielegalną sprzedaż. Wpływy do budżetu więc na pewno by były. Nie można mówić także o tym, że państwo straciło by nad nią kontrole skoro jej nie posiada. To ,że każdy mógłby ją hodować w domu nic nie zmienia, tytoń też można.

Kropek
02-10-05, 15:40
To prawda, ale wpływy do skarbu państwa są znikome, ponieważ odsetek marichuany obrarczony podatkami i rozprowadzany przez sklepy jest niewielki. Po co kupować jak można hodować w domu i nic nie płacić. No z tą hodowlą tytoniu w warunkach domowych to bym się kłócił. na pewno nie w Polsce (klimat).
Gdzie w moim poście pisze że państwo straciłoby kontrolę? Napisałem że państwo nie miałoby żadnej kontroli, a nie, że straciło.

pyrion
02-10-05, 16:40
To prawda, ale wpływy do skarbu państwa są znikome, ponieważ odsetek marichuany obrarczony podatkami i rozprowadzany przez sklepy jest niewielki.
Zakładamy ,że rząd zalegalizował marihuanę. Powstają jej plantacje , a co za tym idzie nowe miejsca pracy. Do tego jeszcze trzeba by było kupić maszyny i inne akcesoria do uprawy. Już dzięki powstaniu tych miejsc pracy i sprzedaży narzędzi państwo zarabia. Fakt, że duże zyski by z tego nie były. Mamy więc już te plantacje to teraz potrzeba pośredników, więc tworzone są kolejne miejsca pracy. No i w końcu towar jest w sklepach, gdzie jest sprzedawany, a państwo znowu zarabia. Nie widzę tutaj powodów dla których miałoby to być nieopłacalne. Jako przykład podam Holandie, gdzie marihuana jest legalna , a biznes się kręci.

Po co kupować jak można hodować w domu i nic nie płacić.
Szczypiorek, cebulę czy inne warzywa także można hodować w domu ale jakoś mało osób się tym zajmuje.

No z tą hodowlą tytoniu w warunkach domowych to bym się kłócił. na pewno nie w Polsce (klimat)
Plantacje tytoniu w Polsce są faktem. O przypadkach hodowli cytrusów w domach także słyszałem, a klimat wcale nie jest u nas najlepszy. Poza tym co ma klimat to hodowli w domu? Mieszkania są przecież ogrzewane, a lampy można kupić.

Gdzie w moim poście pisze że państwo straciłoby kontrolę? Napisałem że państwo nie miałoby żadnej kontroli, a nie, że straciło.
Hmm... nie wiem , musiało mi się przewidzieć.

A tak w ogóle to palenia nie polecam i nie lubię (pomijam palenie ognisk czy w kominku).

Kropek
02-10-05, 18:01
Ja tez jestem przeciwnikiem palenia używek, ale dyskusja zapowiada się ciekawie więc znów się z Tobą pyrionie muszę nie zgodzić.

Szczypiorek, cebulę czy inne warzywa także można hodować w domu ale jakoś mało osób się tym zajmuje.

Ponieważ wyścig szczurów zajmuje tyle czasu, że na pietruszkę go nie starcza :) . a tak na poważnie: ludzie nie mają czasu na zajmowaniem się domową uprawą roślin. taniej wychodzi kupić warzywa na targu czy w sklepie niż inwestować chociażby w ogrodowy foliak. Wiem o tym ponieważ rodzice kiedyś mieli i zrezygnowali ponieważ się nie opłacało. Ludzie młodzi, którzy palą najczęściej marichuanę sami by sobie hodowali i nic by na tym nie tracili.

Jako przykład podam Holandie, gdzie marihuana jest legalna , a biznes się kręci.

Marichuana w Holandii jest legalna, ale tylko w małych ilościach na użytek własny. A z resztą po co komu całe plantacje skoro potrzebuje niewiele na swój użytek. Wystarczy mu to co w domku wyhoduje. a plantacje by mieć zbyt musiałyby eksportować. Eksportować nie ma gdzie. Chyba że nielegalnie by wysyłały do Ameryki.

Oto moje zdanie.

pyrion
02-10-05, 18:40
Ponieważ wyścig szczurów zajmuje tyle czasu, że na pietruszkę go nie starcza . a tak na poważnie: ludzie nie mają czasu na zajmowaniem się domową uprawą roślin. taniej wychodzi kupić ważywa na targu czy w sklepie niż inwestować chociażby w ogrodowy foliak. Wiem o tym ponieważ rodzice kiedyś mieli i zrezygnowali ponieważ się nie opłacało. Ludzie młodzi, którzy palą najczęściej marichuanę sami by sobie hodowali i nic by na tym nie tracili.

Owszem , z tym ,że młodzi ludzie zaczęliby hodować ją w domach to się zgodzę. Natomiast nie wyrosłaby ona w ciągu jednego dnia więc raczej i tak by ją kupowali. Patrząc perspektywicznie to ta młodzież w końcu byłaby dorosła i nie miałaby czasu na uprawę i zmuszeni by byli do jej kupna.

Marichuana w Holandii jest legalna, ale tylko w małych ilościach na użytek własny. A z resztą po co komu całe plantacje skoro potrzebuje niewiele na swój użytek. Wystarczy mu to co w domku wyhoduje. a plantacje by mieć zbyt musiałyby eksportować. Eksportować nie ma gdzie. Chyba że nielegalnie by wysyłały do Ameryki.

W małych ilościach czy nie sprzedaje się ją w odpowiednich sklepach które na siebie zarabiają. Co do tych plantacji to widziałem je na zdjęciach i powiedzieć musze ,że były całkiem pokaźne. No i trzeba pamiętać, że Holandia jest zdecydowanie mniejsza od Polski.

rebecca2001
13-07-11, 22:33
No z tą hodowlą tytoniu w warunkach domowych to bym się kłócił. na pewno nie w Polsce (klimat).

Krakowskie , lubelskie ... PRL'owski rocznik statystyczny . 98 % produkcji wyrobów tytoniowych w Polsce Ludowej zaspokajała krajowa produkcja ... do dziś w wielu wsiach koło Krakowa mozna spotkać takie dziwne budynki ... to suszarnie tytoniu ...

jakopone
08-09-11, 10:19
Krakowskie , lubelskie ... PRL'owski rocznik statystyczny . 98 % produkcji wyrobów tytoniowych w Polsce Ludowej zaspokajała krajowa produkcja ... do dziś w wielu wsiach koło Krakowa mozna spotkać takie dziwne budynki ... to suszarnie tytoniu ...

Zgadzam się. Jednakże teraz z powodu utraty dotacji ten biznes w Polsce zaczyna się kurczyć. Duża część młodzieży na wakacjach zarabiała przy zbiorach liści tytoniu, nie było to nie wiadomo co, ale czasami 80 do 100 zł na dzień niektórzy zarabiali.

pawel21
12-09-11, 08:42
Zna ktoś jakieś skuteczne farmakologiczne metody na rzucenie palenia?

rebecca2001
12-09-11, 11:51
musisz popytać czy ktoś zna pigułki na silną wolę ... :) ... bo z tego co ja wiem nic nie działa ...

pawel21
13-09-11, 07:54
Hehe to nie jest kwestia silnej woli. Ja po prostu uwielbiam papierochy ;) One mi smakują jak nic na świecie. Spytam w amerykańskiej armii, może oni mają jakieś techniki psychowarunkowania dla super żołnierzy. :)

norton
26-09-11, 13:03
Wszelkie używki powinny być wycofane.Tylko,że niestety z tego idą duże pieniądze i chociaż każdy wie,że np.papierosy są szkodliwe - palą,to jak słusznie zauważono to jest nałóg,ale zawsze można się tego odzwyczaić
jeśli ktoś oczywiście chce.Narkotyki są również groźne jak i inne używki,ale każdy jest dorosły i wie czego chce.Szkoda,tylko,że już po to sięgają dzieci.

stempel
28-09-11, 13:40
ja używam e-papierosa i się sprawdza. Lepsze niż te całe gumy i plastry, które mnie np. nic nie pomogły. Dostarczam do organizmu nikotynę, ale nie substancje smoliste i z czasem zmniejsza się dawkę i można zejść do zera. Więc polecam tym którzy chcą rzucić, ale im to nie wychodzi.

balbinka
14-10-11, 12:44
Też zaczęłam palić e-papierosy i jestem bardzo zadowolona. Nie śmierdzą mi ubrania, a ja czuję się o wiele zdrowsza

Bob Budowniczy
15-10-11, 18:37
Przy próbie rzucenia palenia pomogły mi tabletki Tabex,niestety są one na receptę.
We właściwym pożegnaniu z papierochem pomocna była motywacja ekonomiczna (spora sumka pieniędzy zostających w kieszeni,np. w skali miesiąca) polecam :)

Adi
24-01-12, 22:05
Tak dokładnie obecne ceny papierosów są masakrycznie duże,a mają jeszcze być droższe... Wystarczy sobie przliczyć ile palisz w skali miesiąca i już jest ładna sunka. I tą sumkę pomnożyć razy 12 :) Motywacja jak się patrzy :)
Ja rzuciłem fajki dla dziewczyny (już z Nią nie jestem),ale zawdzięczam jej to,że mam zaoszczędzoną gotówkę i jakby nie było zdrowie :D

plexi
23-02-12, 08:38
może mało osób o tym wie lub słyszało ale ponoć przy pomocy hipnozy można stosunkowo łatwo i szybko rzucić palenie lub pozbyć się innych nałogów..

lluvia
23-02-12, 11:11
Rzuciłam palenie dzięki książce Allen'a Carr'a "Łatwy sposób na rzucenie palenia", którą polecam wszystkim palaczom i osobom, których bliscy palą. Książka jest dostępna w sieci w formacie pdf.

Co najciekawsze, rzucenie było naprawdę łatwe i dało mi dużo radości. Książka otworzyła mi oczy na pewne mity, które przez lata były mi wmawiane. Niestety, mity te pojawiają się nawet na stronach, które powinny pomagać w zerwaniu z nałogiem, np. "Rzucanie palenia to bardzo ciężki proces szczególnie dla osób, które palą dużo, często i długo", "Jednak rzucanie palenia tak czy siak wymaga silnej woli" - a to nie jest prawda! Owszem, kiedy wcześniej próbowałam rzucać np. przy pomocy plastrów czy gum nikotynowych to męczyłam się okrutnie, walczyłam i walczyłam aż w końcu się poddawałam i zapalałam tego "ukochanego, upragnionego papierosa". Po przeczytaniu tej książki wiem, że już nie zapalę i nareszcie nie muszę z niczym walczyć.

simian raticus
23-04-12, 13:09
Alkohol i narkotyki szkodzą bardziej, niż papierosy! Najmniej z tego wszystkiego to szkodzi kawa!

marcinbak
24-04-12, 10:15
kawa może i najmniej szkodliwa z wymienionych ale osobiście znam osobę która nie dotyka tych rzeczy ale jest np uzależniona od picia coca-coli... z resztą uzależnić się można jak wiadomo od wszystkiego..

piootr468
25-04-12, 17:52
Sam strasznie dużo piję coca colę...

medyk
19-03-13, 18:16
Widzę, ze sami znawcy, wręcz trudno dyskutować z tak przekonywującymi twierdzeniami. Na początek postaram się obalić kilka mitów zawartych w temacie.
Kawa - nie wykazano żadnej szkodliwości tego naparu, wręcz odwrotnie, zawiera antyoksydanty, przeciwdziała miażdżycy i nowotworom.
THC, bardzo silnie uzależnia, również fizjologicznie, wywołuje psychozy, lecząc na co dzień tych ludzi nie stwierdziłem w "trawce" dodatków, jednak badania często cytowane o braku szkodliwości i potencjału wywoływania zależności pochodzą z lat 80-tych, wtedy zawartość THC w Grassie wynosiła ok. 3-4% obecnie ponad 12%.
(a propos dodatków, cena trawki - 30 PLN, SB - ok. 200 PLN) - decyduje ekonomia
Papierosy czytaj nikotyna są chyba najbardziej uzależniającą substancją Świata, na 3 próbujących 1 się uzależni(od alkoholu - 1/4, heroiny 1/5).
Jednak trzeba przyznać, ze palacze o wiele więcej wpłacają do budżetu niż wynoszą ich koszty leczenia, wiec tak naprawdę stawiają niepalącym.
Sorki kończę, bo idę na dymka, czego oczywiście nie polecam.

kolega1975
19-04-13, 16:36
Palenie marihuany, trawy na polu, papierosów, nawet palenie w piecu są szkodliwe. Coś jednak trzeba robić. Ja rzuciłem papierosy już dawno i polecam każdemu.

zielone kiwi
22-07-13, 12:44
Jasne, trzeba rzucić ten wstrętny nałóg. Tylko jak - szybko i na długą metę? Ja próbowałam już kilka razy, niestety bez większego skutku ;(