PDA

Zobacz pełną wersję : TANIE LINIE LOTNICZE - CZY TO MOŻLIWE?

Jedi
08-10-05, 00:04
Zobaczcie sami:
http://www.aero.pl/
Czy to możliwe, aby bilet do Londynu kosztował 19zł? :shock: :shock:

tomasz rakoczy
08-10-05, 06:16
Cena netto w jedną stronę
nie zawiera opłat lotniskowych

W przypadku rezerwacji przelotów tanimi liniami prosimy zwrócić uwagę, iż ceny przez te linie codziennie są aktualizowane, wobec czego nie na każdy dzień możemy zagwarantować Państwu promocyjną ofertę. Zmiany tego typu należą do normalnej strategii handlowej tanich linii lotniczych. Tanie Linie sprzedają loty według zasady "Pierwszy wygrywa", dlatego - ogólnie mówiąc - wraz z rosnącą sprzedażą rosną ceny lotów. Jeżeli zależy Państwu na jak najniższej cenie, wymaga to przystosowania się przy wyborze terminu i czasu lotu oraz jak najszybszej rezerwacji i uiszczenia opłaty za lot. Generalnie rzecz biorąc, najbardziej przepełnione są loty w piątek popołudniu oraz w poniedziałek rano - dlatego ich ceny są wyższe niż np. lotów w środę w porze obiadowej czy w sobotę

WebLion
09-10-05, 00:16
Tak samo jest w easyjet i np. wizair, którymi latałem osobiście. Im wcześniej bukujesz bilet, tym taniej go kupujesz.
Na ten sam lot, bilet kupiony z trzymiesięcznym wyprzedzeniem będzie kosztował np. 19 zł, a w przeddzień wylotu może to być np. 600 zł.
Kiedyś siedząc przed komputerem i bukując sobie bilet cena w ciągu godziny (około tygodnia przed wylotem) zmieniła się dwa razy.

Jedi
09-10-05, 00:42
A więc to prawda? Mogę polecie do Londynu za 19 zł? Aż mi się w to wierzyć nie chce. Mam nadzieje, że nie będzie to klasa bydlęca...
A co z tymi opłatami lotniskowymi? Dużo to? Na czym polegają? Czy muszę je opłacić?
I czemu nie ma tanich linii lotniczych do Federacji Rosyjskiej? :cry:
Tak muszę się turlać do Moskwy pociągiem za 100 dolarów w tę i spowrotem. Wolałbym za 19 zł samolotem :wink:

piotrg
09-10-05, 10:07
Srednio z opłatami lotniskowymi koszt przelotu to jakies 300 zł w jedna strone... Opłaty lotniskowe trzeba pokryc. A do Rosji nie lata nic bo pewnie nie ma zapotrzebowania.... A 100 dolarów za podróż do Moskwy tam i spowrotem to b. dobra cena moim zdaniem. Do tego jak ktos lubi kolejnictwo... Tak jak ja :) Aha. I pamietaj... Zeby miec pewnosc ze bedziesz mial tani bilet lotniczy np. na wakacje 2006 - zarezerwuj go juz dzis.

Jedi
09-10-05, 13:47
Ojej... Tak drogo? A to oszusci. Nic nie pisnęli słówka o opłatach lotniskowych. Tak myślałem, że musi być haczyk.
A co do pociągu Warszawa - Moskwa to źle mnie zrozumiałeś. 100 dolarów w jedną strone (czyli w tam i spowrotem wyjdzie 200). Poza tym pociąg jedzie ponad 20 godzin... :(

Nimitz
09-10-05, 18:19
Jedi, o opłatach było ale tak drobnym maczkiem u dołu ekranu że przeoczyłeś. ;-) Ja latam do Niemiec za 3,5 euro + opłaty lotniskowe jeśli jest promocna więc tak można. Zaaznaczyć warto, że to małe samoloty, kiepska obsługa i żadnych drinków na podróż. Ale przez te 2 godziny da się wytrzymać :-)

Yannkes
25-09-07, 12:55
jak dobrze trafisz to i kupisz bilet za 1 pln - ryanair kilka razy juz robil taka promocje ze oplaty lotniskowe wynosily 0 pln...
a co do wysokosci oplaty lotniskowej to w zaleznosci od linii i trasy wynosza od 40 pln do okolo 150 pln...

polmyszka
19-12-07, 05:11
Może wejdzie w życie prawo, że brak w ogłoszeniu lub reklamie pełnej ceny (wraz z wszelkimi opłatami dodatkowymi) będzie wykroczeniem ściganym przez prawo. Reklama bowiem czy prospekt nie może bowiem wprowadzać w błąd. Może tym się zajmie Federacja Konsumentów? To w sam raz dla niej pole do działania!

bart123
19-03-12, 10:01
Tak bywa ze wszystkim że jak coś reklamują to ta cena która jest atrakcyjna jest faktycznie okazją, a dopiero małym druczkiem gdzieś tam właściwa cena, która już nie jest taką okazją. A wracając do przelotów, warto mieć zestawienie wszystkich przewoźników i wtedy wybrać najkorzystniejszą ofertę. Ja to robię przez serwis Vojamondo.

kubaa538
04-04-12, 21:30
Najlepiej latać tanimi liniami tylko z bagażem podręcznym. Wtedy cena 30 czy 40zł. za bilet jest jak najbardziej realna.

marreck
05-06-12, 11:08
dokładnie. też mi się udało kilka razy tak polecieć :)

Błękitna
07-08-12, 23:33
Już takie tanie linie ostatnio zakończyły działalność - OLT. ;)

makonar
08-08-12, 10:57
Błękitna... no właśnie... RiP...

bogus60
09-08-12, 14:41
Mam takie kwity:
Podróżni:
1. xxxx
GDN- odprawa przez Internet;
MMX - odprawa przez Internet;
-Baggage - 1 szt.bagażu;
2. xxxx
GDN- odprawa przez Internet;
MMX - odprawa przez Internet;
-Baggage: 0 szt. bagażu.
SUPER PROMO 0 PLN;
SUPER PROMO 0 PLN;
Opłata za bagaż 136 PLN;
Podatki i opłaty lotniskowe 12 PLN;
Łączna cena : 148 PLN
Do tego 20 zł za usługi Biura Podróży.

Przelot Gdańsk-Malmoe-Gdańsk 21grudnia, powrót 15 stycznia;
Rezerwacja 7 grudnia.
Lecieliśmy do dzieci mieszkających w Kopenhadze, stąd bagaż rejestrowy (świąteczny polski prowiant i prezenty). Gdyby nie bagaż rejestrowy, to zapłaciłbym tylko 12 PLN.
W BP kupiłem także bilety na przejazd koleją z Kopenhagi Na Fynn, także taniej.
Tak więc można taniej, nawet za darmo, czyli 0 PLN.

Mlekolak
12-08-12, 14:23
To o czym piszecie, czyli loty poniżej 200 zł, są ekonomicznie niemożliwe do zrealizowania, tak więc takim przewoźnikom nie wróżę świetlanej przyszłości;

Witka
25-08-12, 15:50
Po kraksie OLT tylko wariat by się znów na "pewne, super tanie linie skusił"

tuliusz
29-08-12, 12:53
Tanie loty są nadal możliwe, ale rezerwację trzeba zrobić dużo wcześniej. Niestety większość osób pracujących nie może tak łatwo zaplanować sobie urlopu z wyprzedzeniem.

shaq45
01-09-12, 11:50
Jest kilka stron internetowych które pomagają znaleźć bilety za drobne złote. Najczęściej jednak trzeba zrobić to z pewnym wyprzedzeniem, a i lot najczęściej tylko z bagażem podręcznym. Za rejsowy to się jednak płaci znowu drugie tyle co za bilet.

pamela123.1991
15-09-12, 11:29
no i po tym OLT to strach się bać...

karolina212mm
15-09-12, 12:28
latam tylko ryanairem. przy karcie masterpaid bez żadnych prowizji!

kaska2332m
16-09-12, 20:36
Leciałam Rynairem ,za 3 bilety w dwie strony zapłaciałm 278zl ! Czasami można trafić na mega okazje.

agata.31
19-09-12, 08:23
Można ale planując podróż na pół roku do przodu, w nagłych wypadkach trzeba słono płacić.

Witka
19-09-12, 14:04
A rynair to jak to mówi moja rodzina (z UK) linia dla ludzi o mocnych nerwach... (awarie, opóźnienia, przesiadki nieplanowane w innych krajach itp)... ale latają. Bo cena.

jungtupi
21-04-13, 22:31
napewno mozliwe heh ;p jak chcesz tanio poleciec to polecam : (reklama) ale w granicach rozsadku ;]

dzuma
20-05-13, 11:58
moja pamiętna podróż do londynu za 20 zl w obie strony kto mnie pobije?:)

fotos
21-05-13, 14:37
Leciałam Rynairem ,za 3 bilety w dwie strony zapłaciałm 278zl ! Czasami można trafić na mega okazje.

Jak najbardziej polecam RyanAira!

masterchef
24-05-13, 12:41
moja pamiętna podróż do londynu za 20 zl w obie strony kto mnie pobije?:)

wow...szczęka opada

-kredyty
24-06-13, 21:58
Z gdańska do Oslo można teraz lecieć za 39 pln w jedna stronę wizzairam

nataly2288
08-07-13, 13:33
2 lata temu RyanAirem poleciałam za 15 złotych we dwie strony do Frankfurtu :D Kilka razy latałam też do Skandynawii i szczerze powiem, że jestem z ich usług bardzo zadowolona :D

k4t4rynka
04-09-13, 16:22
Wiem właśnie, że to działa. Wielu moich znajomych mi to polecało, ale ja mimo, że już latałam trochę się boję takiej podróży, chyba wolę zginąć na miejscu w wypadku samochodowym.

jankopana
05-09-13, 08:01
Wiem właśnie, że to działa. Wielu moich znajomych mi to polecało, ale ja mimo, że już latałam trochę się boję takiej podróży, chyba wolę zginąć na miejscu w wypadku samochodowym.

Boisz się takiej taniej podróży czy ogólnie latania? Jak dla mnie takie okazje są super, bo można dolecieć szybko i tanio, może z lekka niewygodnie cisnąć się w tanich liniach lotniczych, ale te 2-3 godzinki można odcierpieć.

kamińska
24-09-13, 10:47
Ja kilka miesięcy temu poleciałam do Mediolanu za 19 złotych! Okazja niesamowita, bo za tyle to nawet bym nad polskie morze nie dojechała.

pola
07-10-13, 14:00
Kiedyś zdarzało mi się latać za 1zł! Teraz już dawno nie widziałam aż tak tanich opcji.

Izy
29-10-13, 19:30
Mi się udała kupić z wyprzedzeniem tygodniowym bilety w sumie za 400 zł . Dla dwóch osób i dwa loty ,jeden do Angli i z Angli do Francji. Taka mała kombinacja ale takim sposobem byłem 30 km od celu.

extreeeemon
22-11-13, 07:46
A ja zaczynam uprawiać ostatnio modną turystykę opartą na bardzo tanich przelotach i pobycie w danym miejscu przez około 1-2 dni i powrót do kraju. W ten sposób zwiedziłam Oslo, Mediolan i Amsterdam i na oku mam lot do Paryża. Dużym minusem jest jednak to, że tanie linie lotnicze nie latają na duże, główne lotniska, tylko na mniejsze, gorzej skomunikowane z miastem.

aleagent
27-11-13, 10:58
Niedawno wróciłem z Oslo. Byłem na dwa dni. Przelot 19 zł w jedną stronę. Nocleg dla dwóch osób w dobrym hotelu - 25euro.
fajne oferty można znaleźć na mlecznepodroze.pl

kaz
28-11-13, 11:30
Moi znajomi byli ostatnio w Tokio 1200zł w dwie strony.

roman15
28-11-13, 13:20
Co do Paryża do jeśli chodzi o lotnisko Beauvais licząć do jakiegoś orientacyjnego punkt, np. wieża Eiffla to 87 km, a Charles de Gaulle to 32 km, jest jeszcze Orly w odległości 21 km od wieży. Więc to różnie bywa. Ogólnie jeśli chodzi o transport to mogę wypowiedzieć się o Paryżu i wszystkie lotniska są dobrze skomunikowane (RER), prędzej czy później trafi się na dworzec północny i dalej to już metro.

Koza_&&
27-02-14, 08:19
Oczywiście, że tanie linie lotnicze są możliwe;) obecnie nawet "w powietrzu" konkurencja jest spora więc wszystkie linie prześcigają się z ofertami, aby przyciągnąć klientów. Trzeba jednak trochę poświęcić czasu i śledzić często nowe rozwiązania wprowadzane przez konkretne linie lotnicze. Oczywiście jeśli często podróżujemy to jako stali klienci jak najbardziej możemy liczyć na korzystniejsze warunki więc to też się opłaca. Nie mówiąc o zakupie biletów z wyprzedzeniem;) Z mojej strony mogę polecić nowe rozwiązanie Ryainar'a - tani przelot z Wrocławia do Warszawy za 39 zł w 45 minut :) od 1 kwietnia 2014.

jaren
14-03-14, 12:38
tylko uważnie patrzeć na dodatkowe opłaty

BartekMazak
27-05-14, 14:17
Słuszna uwaga, dodatkowe opłaty w tanich liniach lotniczych to standard, dlatego jak sie kupuje bilet to trzeba sobie przemyśleć czy bagaż weźmiemy większy, czy chcemy siedzieć przy oknie itd itd - za takie rzeczy są dodatkowe opłaty. A w ogóle jak się rezerwuje bilety, np czy to na lataj.pl czy na innych stronach z tanimi biletami, to trzeba czytać - zwykle to wszystko jest wymienione, tylko my nie czytamy uwaznie (zupełnie jak regulaminów w e-sklepach) :)

extreeeemon
08-07-14, 10:45
Dokładnie.... Sam się na to złapałem. Miało być tanio, a wyszło jak zawsze... :)

Rafinek
08-07-14, 11:34
Oj, skąd ja to znam. Kiedyś dałem się nabrać i nie radzę korzystać z takich ofert.

pepka
25-11-14, 16:16
Wiele linii oferuje takie promocje. Po prostu warto jest być na bieżąco i sprawdzać sobie aktualne ceny. Na przykład Wizzair czy też Ryanair często oferują połączenia w cenie kilkudziesięciu złotych. Zwykle przy wcześniejszej rezerwacji.
Razem ze znajomymi często korzystamy z tego rodzaju ofert i podróżujemy. Polecam zerknąć sobie na ofertę lotniska w Katowicach - na stronie można się zapoznać z ich połączeniami. Obecnie realizują loty w praktycznie każde miejsce na świecie.