PDA

Zobacz pełną wersję : Karta sieciowa ukryta dla folderu Połączenia sieciowe

piryd
24-10-05, 14:26
We właściwościach połączenia internetowego chciałem ręcznie wpisać IP, maskę, bramę itd, pojawił mi się komunikat:

"Adres IP 210.26.134.1 wprowadzony dla tej karty sieciowej jest już przypisany w tym komputerze innej karcie „Karta Intel 2104-Based PCI Ethernet (rodzajowa)”. Karta Intel 2104-Based PCI Ethernet (rodzajowa)” jest ukryta dla folderu Połączenia sieciowe, ponieważ nie znajduje się fizycznie w komputerze lub jest niedziałającą kartą starszego typu. Jeśli ten sam adres zostanie przypisany obu kartom i obie zostaną uaktywnione, tylko jedna z nich będzie korzystać z tego adresu. Może to doprowadzić do niepoprawnej konfiguracji systemu.
Czy chcesz wprowadzić inny adres IP dla tej karty na liście adresów IP w oknie dialogowym Zaawansowane >Tak< >Nie<
Jak wpisuję >Tak< to komunikat pojawia się ponownie, więc muszę dać >Nie<

CZY KTOŚ MI WYJAŚNI TO DZIWNE ZJAWISKO I POMOŻE POZBYĆ SIĘ TEGO?, CZY MOŻE TO MIEĆ ZWIĄZEK Z BRAKIEM DOSTĘPU DO SERWERA FTP NA MOIM KOMPUTERZE?

stilgar
24-10-05, 17:04
heh... skomplikowany ten windows... :P wydaje mi sie, że konfiguracja sieci pod linuksem jest znacznie latwiejsza :P

ale do rzeczy: wejdz do menedzera urządzeń i pousuwaj wszystkie sterowniki kart sieciowych i zainstaluj tą swoją od nowa -- może pomoże ;P

piryd
24-10-05, 22:20
heh... skomplikowany ten windows... :P wydaje mi sie, że konfiguracja sieci pod linuksem jest znacznie latwiejsza :P

ale do rzeczy: wejdz do menedzera urządzeń i pousuwaj wszystkie sterowniki kart sieciowych i zainstaluj tą swoją od nowa -- może pomoże ;P

Robiłem, ale nic to nie dało

jkruza
25-10-05, 08:56
Kiedyś miałem coś podobnego, jak przełożyłem kartę z jednego slotu do drugiego, windows widział ją już jako inną kartę.

Spróbuj coś takiego:

1. załaduj Windows w trybie awaryjnym (bo w "zwykłym" prawdopodobnie ukryje kartę, której fizycznie nie ma) i zobacz czy masz dwie. Jak tak to usuń (najlepiej obie), odpal normalnie i niech wykryje kartę na nowo

Jak nie pomoże, to

2. wyjmij kartę z kompa i w trybie awaryjnym wywal wszystkie sterowniki tej karty, jeśli były instalowane przez jakiś installer, to odinstaluj przez "dodaj/usuń programy". I zacznij od zera.

Powodzenia!

Vamp67
14-10-13, 12:00
zacytuje za Microsoft i to zadzialalo u mnie :) - >

Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie cmd.exe, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
Wpisz ciąg set devmgr_show_nonpresent_devices=1, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
Wpisz ciąg Start DEVMGMT.MSC, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
Kliknij menu Widok, a następnie kliknij polecenie Pokaż ukryte urządzenia.
Rozwiń drzewo Karty sieciowe.
Kliknij prawym przyciskiem myszy zacienioną kartę sieciową, a następnie kliknij polecenie Odinstaluj.