PDA

Zobacz pełną wersję : Spam na GG

artkow
23-12-03, 11:22
Znów dostałem spam na GG, oto wycinek z ekg:

11:55 ::: Rozpoczeto rozmowe z 2505827 ?
11:55 ::: Wcisnij Alt-G by ignorowac, Alt-K by zamknac okno ?
11:55 .-- 2505827 --- -- - ?
11:55 | Hallo Piotrek ;) mam nadzieje, ze to Ty Look at this wejdz na strone ewcia. aq. pl obiecalam Ci pokazac ?
11:55 | sie nago - czekam! Papa :D ?
11:55 `----- ---- --- -- -

Czy można to zgłosić do SMS-Expres? :twisted:

p.s Kolejny argument za tym, żeby olać gg (w sumie używam go tylko dla kompatybilności ze starymi znajmomymi) i przestać używać IM wogóle albo zacząć używać Jabbera? :twisted:

artkow
23-12-03, 11:22
Znów dostałem spam na GG, oto wycinek z ekg:

11:55 ::: Rozpoczeto rozmowe z 2505827 ?
11:55 ::: Wcisnij Alt-G by ignorowac, Alt-K by zamknac okno ?
11:55 .-- 2505827 --- -- - ?
11:55 | Hallo Piotrek ;) mam nadzieje, ze to Ty Look at this wejdz na strone ewcia. aq. pl obiecalam Ci pokazac ?
11:55 | sie nago - czekam! Papa :D ?
11:55 `----- ---- --- -- -

Czy można to zgłosić do SMS-Expres? :twisted:

p.s Kolejny argument za tym, żeby olać gg (w sumie używam go tylko dla kompatybilności ze starymi znajmomymi) i przestać używać IM wogóle albo zacząć używać Jabbera? :twisted:

WebLion
25-12-03, 20:31
Zgłosić możesz, ale co to da?... Wywalą jeden numer, a powstanie dziesięć nowych. Olej to i zamknij.
Pamiętam, że gdy dostałem kiedyś podobną wiadomość, moja ukachana o mały włos posądziłaby mnie o jakieś wirtualne flirty. Okazała się być jednak mądrą dziewczynką i podobnie jak ja, zignorowała podobne debilizmy.

---EDIT POST - g. 22:00---
Właśnie odpaliłem Tlena, do którego mam zaimportowane kontakty GG. Mym oczom ukazała się wiadomość:

23.12.03 01:30:26 (3042564)
Witaj Rybko <usta> mam nadzieje, ze to Ty jak Ci mowilam wczesniej wejdz na strone ewcia. aq. pl obiecalam Ci pokazac sie nago - czekam!Skubańce już się nauczyli i linki piszą ze spacjami.
Swoją drogą, uważam, że to jest chore...

WebLion
25-12-03, 20:31
Zgłosić możesz, ale co to da?... Wywalą jeden numer, a powstanie dziesięć nowych. Olej to i zamknij.
Pamiętam, że gdy dostałem kiedyś podobną wiadomość, moja ukachana o mały włos posądziłaby mnie o jakieś wirtualne flirty. Okazała się być jednak mądrą dziewczynką i podobnie jak ja, zignorowała podobne debilizmy.

---EDIT POST - g. 22:00---
Właśnie odpaliłem Tlena, do którego mam zaimportowane kontakty GG. Mym oczom ukazała się wiadomość:

23.12.03 01:30:26 (3042564)
Witaj Rybko <usta> mam nadzieje, ze to Ty jak Ci mowilam wczesniej wejdz na strone ewcia. aq. pl obiecalam Ci pokazac sie nago - czekam!Skubańce już się nauczyli i linki piszą ze spacjami.
Swoją drogą, uważam, że to jest chore...

WebLion
03-01-04, 14:34
Kolejna GGqpa:

15:29:14 (3666625)
(<<) to jest sowa która przynosi szczęście w nauce
--/ (jeśli roześlesz ja wszystkim których masz na liscie
/ kontaktów w tym roku zdasz z czerwonym paskiem
^^ jesli nie odesliesz jej nikomu to będziesz powatrzać klasę)

No tu się ten ktosiek nie wstrzelił... Czego jak czego, ale klasy powtarzał nie będę :D

stream
03-01-04, 16:36
Kolejny idiotyczny łańcuszek do kolekcji:
Zadaje ci pytanie i oczekuje szczerej odpowiedzi czy mnie lubisz? i jak bardzo? 1- nienawidze 2 - słabo 3 - tak sobie 4 - ujdzie 5 - średnio 6 - dobrze 7 - bardzo 8 - kocham cie jak dziewczyne lub chłopaka 9 - kocham cię jak siostre lub brata 10 - kocham cię jak przyjaciela. Jeśli roześlesz to wszystkim kogo masz na gg i uzyskasz odpowiedzi to będziesz miał szczęście w miłości. Masz na to 5 min. Jak nie roześlesz to przerwiesz łańcuch i będziesz miał wielkiego pecha

:x żałosne
Takie łańcuszki według mnie mają za zadanie przejąć rolę fałszywek (hoax-ów) generując niepotrzebny ruch w sieci...szkoda tylko, że ci którzy po otrzymaniu takiego "śmiecia" rozsyłając go dalej nie są tego świadomi...
Co za badziewie...wystarczy podać komuś swój numer komunikatora i już ma się pełno czegoś takiego
sic :x

konkordpl
03-01-04, 17:40
Menu --> Zablokuj.

Ostrzegales llojalnie 3 osoby z mojej listy. Niestety nie posluchaly wiec spotkalo ich zaszczytne miejsce na liscie zablokowanych na 2 tygodnie. Uspokoili sie po tym.

Luno
04-01-04, 00:30
kolejnym szczytem a waciwie spodem dna jest co takiego:

Uwaga, przelij t wiadomo do wszystkich ze swojego GG!
Producent GG zamierza wprowadzi opaty za korzystanie z programu Firma
SMS Express uznaa, e aby upora si z cigymi kopotami z czeniem
si z serwerem musi zainwestowa w nowe cza i serwery. Dodatkowo
producent GG uzna, e wikszo uytkownikw zaprzestaje korzystania z
GG na korzy innych komunikatorw. W tej chwili s przeprowadzane
badania i wykonywane s statystyki iloci przesanych wiadomoci przez
Twoje GG. Jeeli wylesz t wiadomo do minimum 10 osb (im wicej tym
lepiej) Dostaniesz darmowe GG
TO NIE JEST ART'

kryo to po sieci jakie 2 lata temu, widze ze teraz to wraca.
nie wspomne juz o osawionym jdbgmgr.exe...
ehh.. kiedys prowadziem z kumplem stronke ASO - Anty-Spam Organizaton. chyba w wolnym czasie powrc do projektu i rekatywuj to. najwczeniej to na feriach zimowych w lutym. czekam na chtnych do wsppracy przy tworzeniu ASO II. tylko jedno pytanie... czy nie przyniesie to skutku odwrotnego od zamierzonego i bdzie kolekcj ancuszkw dla spammerw ?? czekam na Wasze reflekcje. mile widziane take pomysy odnonie koncepcji zarwno wygldu jak i dziaania takiego serwisu. sowem - czekam na wszystkie opinie w tej sprawie.
pozdrawiam.

WebLion
04-01-04, 12:49
Myślę, że zebranie tych wszystkich głupot [galeria GGgłupoty] w jednym serwisie to dobry pomysł... Niestety mamy w Internecie takich ludzi, którzy w takie rozsyłane pierdoły wierzą i pchają je dalej.
Informacja na Twojej stronie pomogłaby może w podjęciu decyzji o zignorowaniu takiej wiadomości.

Nimitz
07-01-04, 11:48
Najlepiej postawić jakąś stonkę - www.bzduryzgg.prv.pl (adres dowolny), tam opisać na czym polegają łańcuszki, czemu są złe i potem na GG zrobić jeden jedyny łańcuszek o treści "Wejdź na stronkę xxx.xxx (tu nazwa stronki). Jesli tego nie zrobisz, to czeka firma SMS Express zablokuje Twój numer GG... :P

P.S. Wiem wiem, uwsteczniam się, ale co począć... Tak wszyscy mają przed maturą ;) ;) ;) ;)

Luno
08-01-04, 21:18
narazie są dwie odpowiedzi, czekam na kolejne. mamy przeciez 720 zarejestrowanych forumowiczów.

Krzysiek
08-01-04, 22:13
Czekanie niewiele tu da ;-) Sprawdz raczej ilu jest aktywnych. Wielu sie rejestruje, przeglada, sledzi rozne tematy, ale na tym ich aktywnosc sie konczy. Nieliczna garstka zazwyczaj sie chetnie udziela i to chyba jest naturalne wsrod ludzi. Mozna by to od biedy porownac z gotowoscia udzialu w roznych lekcjach, wykladach, seminariach.

stream
10-01-04, 22:03
"Przepraszamy za klopoty z dostepem do serwerow GG w dniach 10-11 stycznia 2004, ktore moga nastapic ze wzgledu na prace przy wprowadzeniu nowego systemu taryfikacji. Od poniedzialku (12.01) serwery GG beda juz calkowicie stabilne. Od poniedzialku uruchomienie dostepu na kolejne 30 dni nastapi 15 sekund po wyslaniu SMSa o tresci:"twoj_numer_GG" na numer 7955 za 9,88 + VAT
Producent GG zamierza wprowadzić opłaty za korzystanie z programu Firma
SMS Express uznała, że aby uporać się z ciągłymi kłopotami z łączeniem
się z serwerem musi zainwestować w nowe łącza i serwery. Dodatkowo
producent GG uznał, że większość użytkownik&w zaprzestaje korzystania z
GG na korzyść innych komunikator&w. W tej chwili są przeprowadzane
badania i wykonywane są statystyki ilości przesłanych wiadomości przez
Twoje GG. Jeżeli wyślesz tą wiadomość do minimum 10 os&b (im więcej tym
lepiej) Dostaniesz darmowe GG "
SZCZYT NAD SZCZYTY :evil:

Piotrek
10-01-04, 22:42
Krzysiek zwrocil uwage na cene SMSa.. :) 9,88 ? ...powinno być raczej 10,98 zł ...widac to dobrze na przykladzie reklamy tekstowej w newsach, do ktorej na marginesie zapraszamy:
http://di.com.pl/komerlink/index.php

ktos sobie jaja robi :)

Krzysiek
10-01-04, 23:19
Powinno być 9,00 zł + VAT, a 10,98 to już jest z VAT ;-)
Na miejscu firmy sms-express postaralbym sie dobrac do skory przynajmniej tworcy tego powyzszego i wytoczyl mu przykladowy procesik.

stream
13-01-04, 20:40
(<><>) to jest sowa która przynosi szczęście w nauce
--/ (jeśli roześlesz ja wszystkim których masz na liscie
/ kontaktów w tym roku zdasz wszystkie egzaminy,
^^ jesli nie odesliesz jej nikomu to będziesz powatrzać rok
Następna "perełka" do kolekcji. :x

WebLion
14-01-04, 00:46
Następna "perełka" do kolekcji. :xTobie też ktoś przysłał sowę, o której pisałem kilka posów wcześniej? ;)

Bogi
16-01-04, 21:40
No, widzę że nie jestem sam jeśli chodzi o opinię na temat głupoty :) Zapraszam wszystkich na http://www.antylancuch.end.pl/ :!:

Luno
19-01-04, 22:57
Dzieki za podesłanie linka!!

stream
20-01-04, 19:17
PRZECZYTAJ ALE NA PEWNO!Żeby docenic wartosc jednego roku, zapytaj studenta, który oblal egzaminy. zeby docenic wartosc miesiaca, spytaj matke, której dziecko przyszlo na swiat za wczesnie. zeby docenic wartosc godziny, zapytaj zakochanych czekajacych na to, zeby się zobaczyc. zeby docenic wartosc minuty, zapytaj kogos, kto przegapil autobus lub samolot. zeby docenic wartosc sekundy, zapytaj kogos, kto przezyl wypadek. zeby docenic wartosc setnej sekundy, zapytaj sportowca, który na olimpiadzie zdobyl srebrny medal. Czas na nikogo nie czeka. Łap kazdy moment, który ci zostal, bo jest wartosciowy. Dziel go ze szczególnym czlowiekiem - będzie jeszcze więcej wart. Pochodzenie tego wiersza nie jest znane, ale przynosi on szczęście kazdemu, kto przesle go dalej. Wyslij go do osób, którym zyczysz szczęscia i tych, na których ci zalezy Wyslij to kazdemu na kim ci zalezy, wlacznie z tymi od których to dostales(las). Na pewno bedzie im przyjemnie. Powiedz tej osobie co dla Ciebie znaczy, bo zanim sie zdecydujesz moze byc za pozno. Zyj chwila. Nigdy niczego nie zaluj. I co najwazniejsze, zawsze trzymaj sie z przyjaciolmi i rodzina, bo to oni pomogli Ci byc takim jakim jestes teraz. Musisz wyslac ten list do 10 roznych osob w ciagu 3 godzin od przeczytania tego listu. Jezeli to zrobisz, bedziesz mial niewiarygodne szczescie w milosci. Osoba ktora kochasz odwzajemni twoje uczucia... !

:?

Luno
24-01-04, 22:55
http://www.ceti.pl/~gralinski/chains/ pokaźna kolekcja łańcuchów wszelkiej maści. zajrzyjcie i "wyslijcie to do swoich znajomych :D"

Nimitz
26-01-04, 18:11
Nic nie mówie, ale albo ja nie mam myślenia na tyle abstrakcyjnego, albo to za cholere nie jest sowa...
... no może jakiś nieznany do teraz gatunek ;)

saTe
04-02-04, 10:28
Jestem uzytkownikiem GG od ponad 5 lat i nigdy nie mialem wiekszych problemow z lancuszkami ani spamem. jak to mozliwe ? zaraz napisze.
Moj numer GG zostal zalozony dosc dawno, jak jeszcze mialem modem :P Od tamtego czasu laczylem sie z siecia GG za pomoca GG3D oraz standardowego klienta. Do czasu wejscia w zycie GG 6.0 bylo calkiem fajnie. Po wejsciu wersji 6.0 mialem male watpliwosci co chca osiagnac autorzy ... uzywalem ciagle wersji 5.xx
W wersji 6.0 byl jeden powazny (wg mnie) blad - osoby z poza listy nie mogly mi wysylac linkow !! Niby to ma byc anty spamowe, ale tak naprawde jest to straszna kupa. Ktos kto chce rozsylac spam to i tak zrobi sprytniej i napisze spacje pomiedzy kropkami czy cos w tym stylu, a ktos z moich znajomych ktorego moge nie miec na liscie bedzie chcial mi wyslac link i nic nie dojdzie, a ja sie nawet o tym nie dowiem.
Czytam tak i czytam wasze posty, gdzie piszecie przypadkach spamu od osob nieznajomych. Musze sie przyznac, ze od 2 lat ani razu nie dostalem zadnej wiadomosci ktora by zawierala link, lub reklame w jakiejkolwiek formie od osob mi nieznajomych (z poza listy).
Lancuszki czasami sie zdarzaly, ale jak dostane taka wiadomosc raz na 2 tygodnie to mozna kogos zbanowac i jest spokojnie.
Jeszcze co do lancuszkow, mimo iz mam ponad 140 osob na liscie kontaktow, nie dostaje zadnych lancuszkow od znajomych. Jak to mozliwe ?
Bardzo prosta sprawa - jak ktos mi kiedys wyslal lancuszek to odpisalem "grzecznie" ze nie zycze sobie takich smieci. Raz napisalem i wystarczylo.
P.S Polecam komunikator "Konnekt" (nie mylic z WP konektem) ktory jest o niebo lepszy, nie bede sie o nim rozpisywal, ale powiem jedno - jak tylko zainstaluje W98SE to bede go uzywal (cos na XP nie chce mi dzialac).
Teraz rada dla wszystkich ktorzy dostaja spam, banowac te numery gg, i to nie ze zloscia, lecz z usmiechem na ustach, wtedy sprawia to przyjemnosc. :D
Mam obecnie ponad 200 zbanowanych numerow na liscie i calkiem mi z tym dobrze (przewaznie banuje osoby ktore pisza cos w stylu "cze poklikasz", albo "yo, jak masz na imie")
Pozdrowienia