PDA

Zobacz pełną wersję : proszę Was o pomoc.........

aneczkak
11-11-05, 10:16
Mam internet z UPC a ze nikt przy budowie mieszkania nie pomyslał ,mam tylko jedno gniazdko do podłączenia kablówki w duzym pokoju.Komputer mam w drugim wiec kabel do internetu ciągnie sie przez cały duzy pokój i przedpokój i cały drugi pokój.Postanowiłam to zlikwidować zeby moje dziecko sie nie potykało wiecznie i kupiłam bezprzewodowy router D-Link oraz karte sieciowa d-link.Tak mi poradzili i mówili ze bedzie działac.Zaznacze ,ze mój komputer składa sie z monitora przyłączonego do laptopa gdyz mam w laptopie pęknięty ekran i musiałam zrobic z tego komputer stacjonarny.Pan w sklepie dodał tylko:,,powodzenia przy konfiguracji' i mia racje .Siedziałam przy tym godzinę i nic.Zaczełam sie zastanwiac czy to wogóle tak moze działac ze router z tą antenką podłączony do modemu z upc,który łaczy sie z gniazdkiem z upc i stoi w duzym pokoju a w laptopie ta karta sieciowa(ten prostokącik co sie wsuwa).Niby swiatełka migały ,niby miałam połaczenie,prędkosc jakas tam kiepska ale internet nie chodził.Czy to znaczy ze dałam sie zrobic w konia ,czy powinnam zadzwonic po informatyka?

Anonymous
11-11-05, 13:37
Router, kabel, laptop z monitorem.... kchm.

Może łatwiej przestawić komputer?

aneczkak
11-11-05, 14:25
---------- 14:56 11.11.2005 ----------

:D Wiem,ze to tak wygląda skomplikowanie ale laptop sobie lezy złozony pod biurkiem wiec nie rózni się to niczym od zwykłego komputera.Biurko mam w drugim pokoju a w salonie nie chce miec graciarni bo mam tylko w domu 2 pokoje.Nie chce tez przebijac dziury w scianie i meblach kuchennych zeby poprowadzic kabel wiec dlatego pytam czy ten router moze tak działac.Zaraz wkleje rysunek z instrukcji....

---------- 15:25 ----------

http://img236.imageshack.us/img236/4479/karta3jq.th.jpg (http://img236.imageshack.us/my.php?image=karta3jq.jpg)

Na zdjeciu laptop to komputer 1 a stacjonarny to komputer 2,czyli jak ktos chce zrobic sieć.Ja mam tylko ten pierwszy.Czy to jest róznica?

konkordpl
11-11-05, 14:53
Kolejność powinna być taka:
Gniazdko->kabel->modem->kabel->router->powietrze->sieciowka

Teoretycznie wszystko powinno dzialac, ale zeby Cie pocieszyc powiem ze mam modem D-Linka i konfiguruje go od póltoraroku. I dalej nie dziala jak powinien...

aneczkak
11-11-05, 15:57
Czyli kolejność dobra.
Bardzo mnie pocieszyłeś,zaraz idę to oblać :lol: Czy informatyk mi to zrobi ?

Nimitz
11-11-05, 16:04
Wszystko zależy od jego umiejętności ;-) Teoretycznie powinien. W praktyce - tutaj bywa różnie z ekspertami o czym przekonuje nas program Usterka :lol:

piotrg
11-11-05, 16:23
Wszystko zależy od jego umiejętności ;-) Teoretycznie powinien. W praktyce - tutaj bywa różnie z ekspertami o czym przekonuje nas program Usterka :lol:

Ja Ci zrobie. Cena to 30 zł + koszty przejazdu z Krakowa + dodatek motywacyjny za 24h w pociągu: 100 złotych. :P Ot - taki żarcik :P

aneczkak
11-11-05, 18:03
dzięki za propozycje,ale za 100 to raczej sie nie opłaca jechać do Gdańska :lol: 8)

Anonymous
11-11-05, 19:34
Piotrek! Zaproponuj płatne konsultacje 8)

piotrg
11-11-05, 21:38
dzięki za propozycje,ale za 100 to raczej sie nie opłaca jechać do Gdańska :lol: 8)

E tam się nie opłaca :) Jest jeszcze walor edukacyjny wycieczki :P W Gdańsku jeszcze nie byłem :P

aneczkak
11-11-05, 22:04
A widzisz :lol: A ja byłam w Krakowie 8)

Nimitz
11-11-05, 23:36
Aneczka, jak nie masz nikogo znajomego to zagadaj z tym łosiem Konkordem, może on z Bydgoszczy podskoczy wkońcu po coś prawko wyrabia nie? :lol: Napewno ma bliżej niż Piotrek z Krakowa 8)

aneczkak
12-11-05, 00:16
Nimitz,skoro dopiero wyrabia prawko to moze niech jeszcze poćwiczy u siebie na miejscu i nie wypuszcza się za daleko :lol: Miałabym wyrzuty sumienia .... :D

Maverick
14-11-05, 14:49
Aneczka - podaj modele tych d-linków

ja montuję i używam sam różnych sprzętów wi-fi i nie ma problemu.
Podaj modele to wyślę Ci jak skonfigurować

Pozdrawiam pomocników - to forum jest tak skonstruowane, że ma działy, także jeśli chcecie pogadać o (wybaczcie kobiety) dupie Maryni czy prawku jazdy czyimś to jest wolna kategoria od tego.

Nimitz
14-11-05, 18:03
Maverick, jeśli chciałbyś udowodnić swoją wyższość tym komentarzem to Ci nie wyszło.:lol: Jesli masz jakieś sugestie to wal na PM i tam możesz mi pisać co Ci się w moich postach nie podoba. Pozatym gdybyś wykazał się odrobiną chęci do przeczytania tego co napisałem to wcale nie rozmawiamy o prawo jazdy tylko o tym, że jest osoba która zrobiła prawko (chyba) i może wykorzystać swoje umiejętności w obyciu z komputerem i pomóc Aneczce. Ale najpierw trzeba chcieć... :?

Maverick
14-11-05, 18:22
Maverick, jeśli chciałbyś udowodnić swoją wyższość tym komentarzem to Ci nie wyszło.:lol: Jesli masz jakieś sugestie to wal na PM i tam możesz mi pisać co Ci się w moich postach nie podoba. Pozatym gdybyś wykazał się odrobiną chęci do przeczytania tego co napisałem to wcale nie rozmawiamy o prawo jazdy tylko o tym, że jest osoba która zrobiła prawko (chyba) i może wykorzystać swoje umiejętności w obyciu z komputerem i pomóc Aneczce. Ale najpierw trzeba chcieć... :?

Nimitz, nie bądź śmieszny, jaka wyższość?

nie mam nic do nikogo, z jakiej paki miałbym mieć. Piszesz trzeba chcieć - ktoś zapytał o modele sprzętu? Nie mów, że od razu trzeba do Gdańska jechać sprzęt skonfigurować.

Prowadzę helpdesk przez tel/mail/gg już od kilku ładnych lat także wybacz - pomyliło Ci się wywyższanie z konkretną ofertą pomocy Aneczce.

A inna sprawa, że nie spałem od 3 dni i kiedy czytałem pierwszy raz tego posta to wydało mnie się dziwne, że żartem podeszliście a nikt nie zapytał o modele dokładne :)

No, także bez urazy - bardzo proszę. Nie chciałem urazić ani - tym bardziej - wywyższyć siebie czy coś

Anonymous
14-11-05, 18:52
- Rabi, czy mam rację?
- Masz rację synu.
- Ale rabi... czy to znaczy, że ja nie mam racji?
- Ależ skąd Ty też masz rację synu.
- Przecież nie możemy obydwaj mieć racji.
- Masz rację synu

Nimitz
14-11-05, 19:00
ehhh, ta szara jesień, wszystkich rozdrażniła ;-) Maverick daj pyska na zgode :-)

p.s. wyśpij się bo aneczka zapodała zdjęciem opakowania http://img236.imageshack.us/my.php?image=karta3jq.jpg :-)

Maverick
14-11-05, 20:15
ehhh, ta szara jesień, wszystkich rozdrażniła ;-) Maverick daj pyska na zgode :-)

p.s. wyśpij się bo aneczka zapodała zdjęciem opakowania http://img236.imageshack.us/my.php?image=karta3jq.jpg :-)

daję pyska ;-)

zdjęcie widziałem i tylko wnosi tyle, że znamy model sieciówki, przydałby się model routera. wtedy poślę kompletny konfig.