PDA

Zobacz pełną wersję : Dzien dobry - dzwonie z.....

Tumi
04-12-05, 16:48
... z czegos co bada zadowolenie badz tez nie korzystania z ......

Piatek, sobota, niedziela. Ilez mozna w tygodniu odbierac telefonow z roznych firm prowadzacych badania. Rozumiem w tygodniu, ale w niedziele ?? !! Dzis mnie juz krew zalala. Kawa rodzinna dzwoni telefon, chalo... ups ... nieznajomy glos, czy korzystam z gier neotrada.pl - bez zapytania czy mam czas, bez przedstawienia, tylko jakis BRUMMM ZCZEFOSSS... pytam sie z kim mam przyjemnosc, a slysze czy korztystam z gier neostrady. Ponawiam pytanie, slysze powtornie ta sama odpowiedz. Odpowiadam grzecznie ... jest niedziela i nie mam czasu ... glos w sluchawce. ALE MY W NIEDZIELE TEZ PRACUJEMY!!!! podniesionym tonem. Odkladam bezczelnie sluchawke nie czekajac na kolejne szablonowe zdanie.

Dwa dni temu podobny tel, dzien wczesniej tez. Z ciekawosci wzialem udzial w ankiecie. Nie interesuje ich czy rozmawuiaja z wlascicielem telefonu czy z przypadkowym robotnikiem co kafelki w domu uklada. Wazne, ze odbebnia rozmowe.

A co lepsze.. znaja moj numer tel, wiec znaja i dokladny adres. Pytaja sie o status spoleczny, wyksztalcenie, zarobki, ilosc osob w gospodarstwie, samochod, telefon, w jakiej sieci, ile kompow w domu, jakie lacza i wiele innych dziwnych pytan.

Przeciez majac takie dane moga z nimi wiele zrobic....
A jak znajdzie sie czarna owca wsrod nich i przekaze dane do tzw. zlodziei?? co wtedy? I za jakis czas opedzluja mi mieszkanie???

Niestety zadnej gwarancji nie mam z kim rozmawiam, bo podaja dziwne firmy, a proszac o tel do nich, ze sam zadzwonie i odpowiem na pytania, slysze tylko, "to dziekuje dowidzenia".

Alez mnie krew zalewa ze TPSA przekazuje dane abonentow firmom, ktore robia z nimi co chca. A dzwoniac na BLUE LINE zadajac usuniecia zgody na przewtwazanie danych, slysze, ze musze isc do telepuntu, zmienic zakres umowy i nie zaznaczac ptaszka przy zgodzie na przetwazanie. Wiec sie pytam co kur... z ustawowym wgladem do danych i mozliwosci zmiany ?? Dzieki Bogu sa komorki i jak tak dalej poijdzie wykpie z domu TPSA i kupie domownikom komorki. Mniejszy stres a i dostepnosc lepsza.

Czy ktos z Was sie z czyms podobnym spotkal???

Alarmus
04-12-05, 17:29
Grrrr, już niejednokrotnie chcieli mnie ubezpieczać na życie, ale tutaj mam prostą, krótką odpowiedź: moja żona w tym siedzi i ubezpieczalnię mam w domu, dziękuję.... PA! Trzask rzuconej słuchawki.... ;)
Gorzej było 2 dni temu jak zadzwonił do mnie automat i coś tam skamlał, że wygrałem 1500 zł na wczasy w .... lub tu ....
Byłem tak biedny, że nie mogłem mu nawet grzecznie zasyczeć - ssssssss......
Chyba niedługo podnosząc słuchawkę zacznę od: Komisariat Policji, słucham.... lub Ksiądz Jankowski, po usłyszeniu sygnału nagraj się co Ci leży na sumieniu.... spowiedź 5zł za każde rozpoczęte 30 sekund

Tumi
04-12-05, 17:36
Alrmus - o konkursach ze cos wygralem dla siebie i calej rodziny juz nie wspomnialem. Szczegolnie jesli chodzi i jakies medyczne preparaty.

Automatow z ich strony jest za duzo.. wybory, reklamy i inne.

Ale drazni mnie podejscie... chce zmienic decycje odnosnie nie udostepniania danych ... pieknie zmien pan lepiej taryfe na drozsza o 300%, a moze nie bedziemy udostepniac. We wtorek jestem umowiony z moim prawnikiem oraz innymi osobami z mojego miasta co maja ten sam problem (ZONK - jak to nazywaja). Idziemy wszyscy razem do telepunktu. Zobacze co sie stanie. Watpie jednak we wszelkie dzialania TPSA. Dodam, ze mam zastrzezony numer a jednak mam takie telefony. Mam dwa nr w domu zwykly nie zastrzeony i na nim nie mam takich zagrywwek, a na zastrzezononym od srody co dzien, a i wczesniej byly. Wczesniej Pani z BlueLina mowila, ze problem, ze blad w systemie. Ale ilez mozna. Nie po to zastrzegam jakis numer zeby miec swiety spokoj. Jakos w komorkach dzioala to o wiele lepiej.

konkordpl
04-12-05, 17:39
Zawsze jak odbieram telefon, to mowie 'prosektorium, slucham?' jeszcze sie nie zdarzylo, zebym w sluchawce nie uslyszal 'yy...' ;)

Nimitz
04-12-05, 19:12
Konrad, bo Ci przypomne jak do mnie dzwoniłeś i odebrałem mówiąć "Wodociągi" - pamiętasz swoją rekację? :twisted:

konkordpl
04-12-05, 20:19
---------- 22:18 04.12.2005 ----------

No, niecenzuralna ;)

---------- 22:19 ----------

Ale monter do tej pory sie zjawil, zloze skarge! ;)

bodo31415
04-12-05, 21:38
Noszę się z zamiarem likwidacji stacjonarnego, ale usłyszałem ciekawą historyjkę: kolega nie dostał w jednym z banków kredytu, właśnie ze względu na brak takiego telefonu. Nie było istotne, że w tym banku ma konto od iluś lat, stałe zameldowanie, pracę itp. Nie ma telefonu nie ma kredytu.
To się chyba nazywa kredyt na telefon?
A czy tylko Tepsa posiada tego typu dane? W ilu instytucjach figuruje Wasz nr telefonu?