PDA

Zobacz pełną wersję : Czy uważasz, że ZUS może kosztować 200 PLN???

czajka
23-01-04, 14:23
Straszą nas czarną wizją bezrobocia a sami do niej doprowadzają. ZUS za 700 !!! Horror!!! Gdyby 200 to można nawet kogoś zatrudnić... co wy na to... ??? Liczę na poważne wpisy...

unkown_human
23-01-04, 14:39
Witam.
Moze moj post nie uznasz wg. swoich kryteriow za nie powazny ale chcialbym o czym napomknąć. Otoz nie wszyscy sa swiadomi tego ze ZUS to twór ktory nas okrada. Ludzie nie dopuszczaja sobie tego do swiadomosci poniewaz ZUS to ZUS a nie jakas ukryta organizacja. Niestety wiekszosc tych z góry ma nas gdzies i chce tylko sciagac pieniadze. Placisz skladke ZUS przez cale zycie tułaczki, pracujac na etacie. Pozniej chorowity przechodzisz na emeryture, pozyjesz pare lat i cale skladki z Twojego zycia ida w wiadome miejsce (a lwia czesc skladek w prywatne kieszenie).
Nie jest to moja jakas wymyslona wizja czy zdanie, lecz fakt ktory potwierdzil pewien posel z PO i SLD (znajomi ktorzy nie okradaja a zyja ideą). Tak, jedni z nielicznych ludzi w rządzie ktorzy zyja ideą i sa coraz bardziej deptani. Sa tacy, jednak jest to garstka ktora nic nie zdziala, chyba ze zdarzy sie cud.

Temat rzeka, jednak rzeka przesiaknieta smrodem zlodzieji.

Polecam książkę dla tych ktorzy chca bardziej sie uswiadomic. Ksiazka Pana Piotra Gabryela i Marka Zieleniewskiego pt. " Piąta władza. Czy kto naprawdę rządzi Polską?".

Krotko o tej ksiazce: "Piąta Władza" to pierwsza na polskim rynku próba przedstawienia najbogatszych i zarazem najbardziej wplywowych Polaków. To opowiesc o elitarnym "klubie" ludzi faktycznie rządzących polską gospodarką. To opowieść o związkach - czysto niebezpiecznych - świata biznesu i polityki .
Moze ktos pomysli co do ma do ZUSu...a wez przeczytaj to i zobaczysz jak wiele...

Jak bede mial czas to utworze nowy post i skrobne troche fragmentow z tej ksiazki, o znanych ludziach z naszego kraju...

Pozdrawiam

Krzysiek
23-01-04, 19:23
ZUS za 700 !!! Horror!!!
To chyba nie jest kwota, ktora placi sie od stawki minimalnej :?:

zbigniew33
23-01-04, 20:14
Za grudzień 650,47. Za styczeń będzie więcej bo "poszła" w górę podstawa obliczeń i składka zdrowotna. Ale ostatnio był bodaj w "Expresie Reporterów" program opisujący jak zgodnie z prawem prowadzący działalność może płacić składkę na ZUS w wysokosci około 40 zł. i mieć taką samą emeryturę jak płacąc te 650 zł. Chodziło z tego co pamiętam o przepis, że płacąc jednoczesnie składkę z innego tytułu mozna zrezygnować z tej od prowadzenia działalności gospodarczej. Facet który znalazł ten przepis w ustawie, juz kilkadziesiąt osób "zatrudnił" na umowę-zlecenie czy o dzieło. Oficjalnie "płaci" każdej z tych osób kilkadziesiąt zł. za prace polegające na myciu samochodu, sprzataniu pokoju, strzyzeniu trawnika itp i odprowadza po 20-40 zł składki od każdej z nich. Od każdej z tych osób bierze po 100zł/ miesiąc plus zwrot składki za prowadzenie sprawy i jak sam przyznał z tego żyje. Oglądała ten program także Pani Warchoł-szef ZUS i była "zaszokowana", lecz jak sama przyznała gość działa zgodnie z przepisami. Szkoda, że nie nagrałem na wideo :( . Ale swoją drogą, Polska to "porąbany" kraj :twisted:

Krzysiek
23-01-04, 22:34
Myslalem, ze cos przeoczylem i mialem na mysli ZUS od minimalnej placy pracownika. Przy kwocie 700 zl to byloby juz przegiecie. Zreszta samemu tez mi sie nie usmiecha placic nawet tych ponad 600 zl, bo nie mam gwarancji godziwej emerytury....

Piotrek
24-01-04, 00:07
o ile pamietam mowila ze jest "wstrząsnięta" ale na jedno wychodzi :-)
ciekawą miała mine...ale to chyba byla rzeczniczka ZUSu

zbigniew33
24-01-04, 08:53
Masz całkowitą rację. Anna Warchoł jest rzecznikiem prasowym ZUS.

czajka
24-01-04, 14:19
W tej chwili ja przerejstrowuję firmę i firmę otwiera moja narzeczona będziemy się wzajemnie zatrudniac za 40 PLN miesięcznie na umowe zlecenia z ZUSem a za siebie płacić tylko składki zdrowotne. Bo to co się dzieje to przegięcie.
Chcę zostac w Polsce tak długo jak się da i mam nadzieję,że nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji,że wyciągnę z szuflady niemiecki paszport i zrzekne się polskiego pochodzenia na dobre.
Wierzę, że jeszcze będzie pięknie jak ktoś powie : LUDZIE - EMERYTURA TO WASZA SPRAWA a nie jakiegoś ZUSU , odkładaj sobie na osobne konto dowolną kwotę co miesiąc a my Ci resztę dołożymy... To wtedy będzie raj...

zbigniew33
24-01-04, 15:05
Z tego co się orientuję na umowę-zlecenie nie można świadczyć usług, które świadczy się w ramach zarejestrowanej firmy. Sprawdź to ;)

zbigniew33
24-01-04, 15:13
Oczywiście jeżeli chcesz skorzystać z patentu gościa z "Ekspresu Reporterów".
Wyliczyłem sobie, że gdyby nie składki na ZUS, to w wieku 55 lat najdalej, a 50 w dobrym przypadku mógłbym spokojnie przejść na swoją, prywatną emeryturę, wypłacając sobie przez 20 lat z ubieranych w ten sposób pieniędzy po co najmniej 1000 zł miesięcznie, będąc ubezpieczonym w prywatnej firmie od kosztów leczenia. (kwoty na dzień dzisiejszy).

Dybaś
24-01-04, 17:34
ZUS to złodzieje i nic nie podarują bo miałem kiedys z nimi klopoty. Prowadząc działalnośc gospodarczą poźniej musiałem płacić wraz z odsetkami, gdzie odsetki wyniosly więcej jak składki a kumplowi od dwóch lat nie zwrócili kasy za to że zapłacił więcej(choidziło o ubezpieczenie chorobowe) :evil:

czajka
25-01-04, 13:53
:P OCzywiście - narzeczona otwiera firmę sprzątającą a ja agencję artystyczną która prowadzę od 5 lat - ona będzie u mnie organizatorem imprez a ja u niej sprzątaczem... Proste... Ja nie mam sprzątania we wpisie.

A swoją drogą... Czy nie uważacie, że gdyby każdy musiał sam zadbać częściowo o sowją emeryturę bez obligatoryjnego płacenia haraczu na ZUS ZNIKNĘŁOBY BEZROBOCIE?

Już jakiś czas temu czytałem w newsweeku ,że w konstytucji jest napisane ,że ubezpieczenia społeczne są przywilejem. To kto u licha i czemu zmusza nasd do tego przywileju???

Mam propozycję do adminów... Zaproście do dyskusji kogoś z ZUS lub z jeszcze pazerniejszej machiny NFZ ??? Może mają coś ciekawego do powiedzenia???