PDA

Zobacz pełną wersję : Dysk 80GB

Monia20
04-01-06, 20:27
Witam

Mam dysk 80 GB, który mam podzielony na 4 partycje:

C: 10GB
D: 10GB
E: 30GB
F: 30GB

Mam taki problem ze jak wgrywam Windowa XP to on nie wgrywa się na partycje C: tylko na D:, lub na E: i F:,. Nie wiem, w czym jest problem, i z tego względu prostsze o pomoc.

Pozdrawia
Monia

stilgar
04-01-06, 21:04
moze na C: jest juz windows i dlatego teraz chce sie zainstalowac obok (win98 tak zawsze reagował... )

Piotrek
04-01-06, 21:42
Moim zdaniem powody mogą być następujące:

1. Jak napisał Stilgar, Instalator wykryl tam system i nie chce jeszcze raz instalowac.
2. Partycja ma nieprawidlowy format albo jest uszkodzona lub zbyt mała.

Radzę wczytywać się we wszystkie komunikaty podczas instalacji lub skorzystać z pomocy osoby, która przeprowadzala instalację windowsa wczesniej.

Być może pomoże (;-)) usuniecie i ponowne utworzenie partycji....

Osobiscie wolalbym troche zwiekszyć partycje C ...bo 10 GB na system to dzisiaj dosyc malo :)

Pozdrawiam

Nimitz
04-01-06, 22:18
Zgadam się z przedmówcami. Windows XP i partycja 10 GB to mało. Szybko skończy się miejce jeśli nie będziesz uważać. Co do samej instalki - czy ta partycja jest sformatowana na FAT32/NTFS?

benq
04-01-06, 22:56
Nie wiem może to głupie ale może sam podczas instalacji przez pomyłkę wybierasz zamiast partycji c: wybierasz inną. W pośpiechu sam kiedyś takie coś zrobiłem :mrgreen:

Monia20
04-01-06, 23:28
Partycje są w formacie NTFS, 10GB na windowa jest wystarczająco, bo przedtem nic nie przeszkadzało ze partycje ma 10 GB, a jak windows się instaluje nie na C:, który ma 10GB, a na D:, który tez ma 10GB. A co do tematu ze windows widzi na dysku C: windowa to się instaluje D:, jak widzi wcześniejsza wersie windowa to są zapytanie czy naprawić, czy zainstalować nowego windowa.

Młody
04-01-06, 23:31
najpierw sformatuj partycje C a pozniej z dysku bootowalnego instaluj windowsa...

Monia20
04-01-06, 23:46
---------- 00:42 05.01.2006 ----------

Jak sformatować C: jak tam jest uruchomiony Windows. Można by było użyć dyskietki startowej.

---------- 00:46 ----------

Mi się tak zdaje ze jak w czasie instalacji windowa , windows sprawdza partycje i jak wykryje ze partycja jest pełna to się puda czy wykonać format, jak się naciśnie F to jest okno z wyborem trybu formatowania (szybkie, wolne) (FTP, NTFS). I po formatowaniu windows przystępuje do instalacji.

Młody
04-01-06, 23:52
---------- 00:42 05.01.2006 ----------

Jak sformatować C: jak tam jest uruchomiony Windows. Można by było użyć dyskietki startowej.

---------- 00:46 ----------

Mi się tak zdaje ze jak w czasie instalacji windowa , windows sprawdza partycje i jak wykryje ze partycja jest pełna to się puda czy wykonać format, jak się naciśnie F to jest okno z wyborem trybu formatowania (szybkie, wolne) (FTP, NTFS). I po formatowaniu windows przystępuje do instalacji.
Trzeba uzyc dyskietki systemowej (lub podobnej np Cichy Boot) ale jezeli masz takie okienko do formatowania i windows sie instaluje to nie wiem co to moze byc...

Anonymous
25-01-06, 02:08
10 gb na c za mało na XP? :shock: o jacie niepierdolę który tak pacnął?
monia przede wszystkim zgraj sobie dziecko drogie wszystko co potrzebne masz na c na inna partycyjkę, dobsie?
wystartuj z instalacyjnego cd (nie w windows), jak się zapyta czy naprawić istniejąca wersję czy zainstalować świeżą to co należy wybrać?... bingo świeżą, potem jeszcze się zapyta czy sformatować do fata, ntfs i czy szybko czy wolno i czy pozostawić bez zmian, walnij żeby sformatował szybko do ntfs, choć proponowałbym fat32, no i wsio. Nie potrzebujesz do tego żadnych dyskietek systemowych czy innych bierek, jak to zrobisz daj mi buzi za pomoc a jak nie to opierdol że głupot nagadałem.

Nimitz
25-01-06, 15:35
Fiodor, 10 GB to za mało jeśli przyjąć założenie typowego użyszkodnika Windows (a Monia IMHO do takich należy). Taki użyszkodnik wrzuca wszystko co popadnie na pulpit do moich dokumentów + instaluje gry i programy w katalogu Program Files...

Jurgi
25-01-06, 15:59
Zgadza się, jak empetrójki i filmy (jak u mojego brata) idą na pulpit (!) to i 40 GB może być za mało.

wojpap
25-01-06, 18:04
przeciez jej 10 GB wystarczy w koncu jak napisala, poprzednim razem tez tak miala i wszystko bylo ok.
a wg mnie 10 GB to i tak za duzo. ja na winde dawalem 6 GB gora. a mp3 czy inne tam to nie ma sensu dawac na partycje systemowa. niedajboze trza formata strzelic i znowu nerwy i czas stracony z kopiowaniem tego wszystkiego na inne partycje.

w tej sytuacji ja bym zrobil tak jak radzil Piotrek usunac partycje, utwozyc ja na nowo i sformatowac na fat32 albo ntfs (ja preferuje ntfs, ale to moja opinia), oczywiscie wszystko z plytki instalacyj nej windows. do tego zadania jest zupelnie wystarczajaca i nie trzeba zadnych tam innych cudenkow. oczywiscie tymi slowami nie chcialem powiedziec ze te inne cudenka sa niepotrzebne bo czasami sa cholernie przydatne, ale tu wystarczy to co daje nam instalator windows.