PDA

Zobacz pełną wersję : Lektor czyta napisy

dareq_jg
06-01-06, 14:15
kto zna jakiś program dzieki któremu podczas oglądania filmu lektor czyta napisy tzn mam napisy do filmu i słyszałem o programie który czyta te napisy tylko nie wiem jak on sie zwie jak ktoś wie to niech napisze

Dygnitarz
06-01-06, 16:49
Potrzebny jest ci odtwarzacz Subedit Player lub Allplayer przynajmniej w wersji 2.1, choć zalecam ściągnięcie najnowszej 2.2.7, pełna wersja programu RealSpeak PL oraz UniSpiker 2.6. Z instalacją na pewno sobie poradzisz, potem wystarczy już tylko ustawić w opcjach AllPlayera czytanie napisów.

Na przyszłość - więcej tematu w temacie!

wojpap
06-01-06, 21:09
A czy ktos sprawdzal ten program??? Duzo o nim slyszalem, ale jakos nigdy nie mialem okazji go przetestowac. Dlatego jestem ciekaw jak dziala.

Dygnitarz
06-01-06, 22:57
Ze względu na brak akcentowania mówiony tekst brzmi nieco nienaturalnie to jednak nie przeszkadza to w oglądaniu filmu. Na początku jest to trochę irytujące, ale da się przyzwyczaić. Osobiście wolę oryginalną ścieżkę dźwiękową i ew. angielskie napisy, przy okazji można podszlifować swój angielski :)

Morfeusz
07-01-06, 03:26
pełna wersja programu RealSpeak PL oraz UniSpiker 2.6

to oprócz allplayera trzeba mieć jeszcze te oba programy??

Dygnitarz
07-01-06, 11:18
Morfeusz, no ba! Pewnie, że tak. Sam Subedit/Allplayer nie będzie "czytać" napisów choćby z tak prozaicznego powodu jak brak sampli głosowych w paczkach z tymi programami.

Davidus
07-01-06, 21:49
RealSpeak to badziew, jak podejrzewam inne też. Lektor gada jak robot. Zero klimatu, lepiej się "pomęczyć" z napisami i posłuchać oryginalnej ścieżki

Nimitz
07-01-06, 21:56
Ja preferuje oryginalną ścieżkę niż lektora. Lepiej się pomęczyć i poskupiać na tym co mówią (szczególnie w amerykańskich produkcjach i jesli nie jest to f***, b*tch itp.).

benq
07-01-06, 23:52
Ja używałem kiedyś takiego programu (nie wiem dokładnie czy o ten sam chodzi - ale czyta ł napisy) i wywaliłem go po kilku sekundach filmu już wolę czytać napisy jak wysłuchiwać czegoś w rodzaju robota. No i oczywiście można się nauczyć jzyków obcych (preferuje filmy japońskie) :D

stilgar
07-01-06, 23:57
chyba od roku nie ogladałem filmu z napisami :-) co prawda zaczeło sie od tego, że mplayer mi nie chciał wyswietlac polskich liter, ale potem okazalo sie ze ogladanie filmów bez napisów poprawiło mój angielski :-)

fotobzyku
13-02-06, 18:35
Witam!!
A może ktoś podaś ścieżkę z której można ściągnąć ten program. Unispikera mam ale brakuje mi realspeak. A może ktoś mógł by mi taki program przesłać? fotobzyku@interia.pl
Z góry dziękuję!!

benq
13-02-06, 19:00
Poszukaj na torrencie, znajdzeisz napewno. Ale uwierz mi niewarto.

fotobzyku
13-02-06, 19:07
p2p mam dopiero odblokowany od 23
W sumie to chcę go wykorzystać do nauki.
Mam sporo pytań do nauczenia, mam opracowane odpowiedzi ale mam już dość i nie mam sił tego wszystkiego czytac w kółko więc chcę troszkę sobie pomódź, więc przy tym dykcja mi nie jest potrzeban

PaneQ
15-02-06, 21:33
Mam sporo pytań do nauczenia, mam opracowane odpowiedzi ale mam już dość i nie mam sił tego wszystkiego czytac w kółko więc chcę troszkę sobie pomódź, więc przy tym dykcja mi nie jest potrzeban

Czy ja dobrze rozumiem, chcesz żeby lektor czytał Ci pytania i odpowiedzi a ty słuchając tego się nauczył bez wysiłku przedmiotu ? Dobrze rozumiem ?

co prawda zaczeło sie od tego, że mplayer mi nie chciał wyswietlac polskich liter, ale potem okazalo sie ze ogladanie filmów bez napisów poprawiło mój angielski

U mnie się zaczęło od tego, że nie chce mi się pobierać napisów no i teraz tak jakoś jest, że oglądam filmy w oryginalnych wersjach językowych czyli zwykle angielskich i przynajmniej mam świadomość ile rozumiem a ile wciąż jeszcze musze się nauczyć, były filmy, z których bardzo niewiele rozumiałem a np. w "broken flowers" (szczerze polecam) rozumiałem prawie wszystko, najmniej tego czarnego przyjaciela głównego bohatera, nie żebym była rasistą, anarchistów raczej o to posądzać nie można (przynajmniej mnie), ale naprawdę czasem trudno go było zrozumieć.

Tor
15-02-06, 23:06
pomódź

potrzeban

Oj lepiej wyedukuj się na napisach, bo już teraz widać nadmiar lektorów. ^_~

matrix
01-03-06, 11:02
Witajcie jedyne co mogę napisać o programie Real lektor dwa słowa bardzo kiepski dlaczego? Program ten po zainstalowaniu uruchamia się jak stary ursus ale to szczegół, główną przyczyną tego że nazwałem go kiepskim są liczne błędy programu. Program nie integruje się z odtwarzaczami multimediów np. Allplayer,Subedit itp;
Uruchamiając film w Allplayerze po ustawieniu pełnego ekranu mamy czarne tło nie jest to błąd Allplayera inne odtwarzacze również nie radzą sobie z elektronicznym lektorem oczywiście do tego aby uruchomić Real lektor jest potrzebny wczęśniej zainstalowany Unispiker. To właśnie takie błędy powstają po zainstalowaniu tych dwóch programów jednym słowem odradzam instalacji tego czegoś co miało być lektorem a jest pełnym błędów 200 megabajtowym syfem!!!! :evil:

piotrg
01-03-06, 12:16
Lepiej od Realspeaka gada Ivona... Chociaż to gadanie też jest strasznie blaszane... Nie niszczcie sobie przyjemnosci ogladania filmów...

smalu
06-04-06, 21:56
---------- 22:53 06.04.2006 ----------

Lepiej od Realspeaka gada Ivona... Chociaż to gadanie też jest strasznie blaszane... Nie niszczcie sobie przyjemnosci ogladania filmów...
Ba, ja wolę film z napisami niż jakimś cienkim polskim dablingiem.

---------- 22:56 ----------

ale najlepiej mówi Microsoft Sam :D :D

PaneQ
06-04-06, 23:36
ale najlepiej mówi Microsoft Sam

Taaa... Takiego głosu to nawet w Orwell by nie wymyślił dla wujka sama.

Dybaś
14-05-06, 13:44
Na stronie IVO (http://www.ivo.pl/) jest dostępna najnowsza wersja ALLPlayera wraz z programem firmy IVO jest to wprawdzie wersja demonstracyjna więc będzie ci służyć pewnie tylko do ogladania filmów a nie np jeszcze do czytania poczty :!: Głos jest męski bo w pełnej wersji Unispikera jest głos damski. Ta wersje można znaleźć w sieci p2p lub torrent :brawo:

rafal
31-12-06, 12:58
Trochę stary ten post:D.Program Iwona idealnie czyta napisy.Są w nim 2 głosy (męski i kobiecy).Dobre akcentowanie.Program niestety jest płatny.Sprawdzić jego moźliwości moźesz tu www.ivo.pl